وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
بهبود ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: بهبود ام اس (/Thread-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: بهبود ام اس - ostad2000 - 2011/04/13

(2011/04/12, 06:43 PM)javadd11 نوشته است: با سلام
من همچنان هیچ علامتی از ms ندارم وعسل هم دیگه خیلی کم میخورم و همه چیز هم مثل قبل از بیماری میخورمagreement2

بسيار عالي
ان شا الله كه هميشه سلامت باشي

RE: بهبود ام اس - Soroush - 2011/04/15

خوشبختانه اينطوركه توعكست معلومه كاملاسلامتيتوبه دست اوردىواسه روحيه خوبت خيلىخوشحالم و برات دعاميكنم امشب حسابىخسته شدم وخوابم گرفته احتمالا فرداشب بازم ميام توسايت اگه بودى بيشترصحبت ميكنيم اميدوارم ديگه حمله نداشته باشه شب خوش داداشى

RE: بهبود ام اس - somaye_602000 - 2011/05/26

نظر من فکر کنم مهمه چون تا حالا هیچ دارویی استفاده نکردم: باور کنید هم به تغذیه ربط داره هم به استرس.به نظر من همه این داروها فقط تلقینه.آخه خودشون می گن دارو نداره!!!!! من سه ماه پیش به مدت10 روز یه کم سرگیجه داشتم اما اصلا اذیتم نمی کرد(بعد 5 سال که هیچیم نبود،بدن دارو)گفتم شاید از ام اس باشه.قرص لاغری اسلیم کوئیک هم 3 ماهی بود می خوردم.رفتم دکتر گفت 30 نفر از بیمارا با خوردن این قرص حمله داشتن و ممکنه حمله باشه.ام آر آی باید بدی.از اون روز از ترس حمله روز به روز بد تر شدم پالس گرفتم و یه روز خوب بودم یه روز بد نمیدونستم چرا بعضی روزا بد تر میشم تا با اینجا آشنا شدم و بحث سردی و گرمی و ............ هر وقت سردی میخورم بد تر میشم دوست جونای گلم.هنوز هم تصمیم ندارم دارو استفاده کنم.قدیما هم بوده حتما الان به یه آدم پیر بگید بی حسم یا چشمام تاره اول میگه سردیت شدهicon_biggrin

RE: بهبود ام اس - paeeze - 2011/05/30

(2011/02/15, 01:49 PM)شفا یافته نوشته است: سلام دوستان گلم

منهم بعنوان کسی که روش تغذیه را آزمایش کرده تایید نمیکنم که رژیم 4ماهه میتونه باعث درمان بشه. چون با چندماه تغذیه نادرست ام اس بوجود نمیاد که با چندماه تغذیه صحیح هم بخواد درمان بشه.
من 3سال هست که رژیم را رعایت میکنم و هنوز هم اینهمه گرمی خوردن عوارضی برام نداشته (عوارضی مانند کهیرشدن، جوش زدن، داغ کردن و.. که در اثر زیاده روی در گرمی خوردن پیش میاد). پس نتیجه میگیرم که دست کم تا بروز این حالتها باید به این رژیم ادامه بدم.agreement2

مریم جون میشه الان از وضعیت MRI ات بگی؟
این که چقدر پلاکات کم شدن؟یا چقدر فعالا غیر فعال شدن یا کوچکتر؟

کلا الان اصلا پلاک فعال داری یا نه ؟چون خیلی ذهنم رو مشغول کرده این پلاکا

RE: یهه نفر ام اسش خوب شد!!! - successful - 2011/05/30

(2010/02/23, 12:40 AM)kami نوشته است: دوسته عزيز يه نفر ام اسش خوب شد يعني چي ؟
منظورت اينه كه فقط يه نفر خوب شدش ؟ عزيز چرا شايعه پراكني ميكني ؟
بيا چندين نفر نشونت بدم كه تحت نظر پزشك خوب شدن و الان مشكلي ندارند شكر خدا.
اين آقاي خدادادي كه ميگي بنده ي خدا اصلان گيرم كه حرفاش درسته . چرا از يه انسان
معمولي ميخواين يه فرشته يا يه چميدونم استاد بسازيد ؟
اين رژپمي كه ميگه اگه واقعان اثري داره چرا نميره به نام خودش ثبتش كنه يه جاي
معتبر ؟ اصلان اين همه تحقيقات دارن ميكنن راجه به ام اس چرا همچين چيزايي نميگن ؟
به جاي اينهمه خرافاتي بودن يه كم واقع بين باشيد.

دوست گرامی من هم فرد ساده باوری نیستم وزود قضاوت نمی کنم اما...
همانطور که مافیای داروی نمی خواهند که درمان قطعی ام اس پیدا شه واونا مجبور شن از منافع بی شمارشون دست بکشند شاید این مسئله بین پزشکان ما یا ... هم وجود داشته باشه که نمی تونند طب سنتی رو تحمل کنند ....
من به شخصه زمانی که غذاهای سردی می خورم حالم بد می شه اینها شعار نیست ومن بیش از یک ساله که عملا آثارش رو بر خودم دیدم
اما در مورد این مدینه فاضله ای که دوستمون می گه تا این حد !!! نمی دونم

(2011/05/30, 12:32 AM)sara.161 نوشته است: مریم جون میشه الان از وضعیت MRI ات بگی؟
این که چقدر پلاکات کم شدن؟یا چقدر فعالا غیر فعال شدن یا کوچکتر؟

کلا الان اصلا پلاک فعال داری یا نه ؟چون خیلی ذهنم رو مشغول کرده این پلاکا

ولی رژیم من رو صفرا کرده یعنی قبلا سوداوی بلغمی بودم حالا صفراوی هم بهش اضافه شدهbadtaste

RE: بهبود ام اس - havaars - 2011/05/31

نوشتارها را تا جایی که توانستم خواندم.
در مورد علوم سنتی و کلاسیک، این را بگویم که یک زمانی می‌گفتند آغوز [اولین شیر مادر پس از زایمان] برای نوزاد خطرناک است. بعد از چند سال گفتند ای داد ای بیداد این شیر کلی آنتی‌بیوتیک دارد و خوب که چه عرض کنم، ضروری است برای نوزاد.
به طور قطع نمی‌شود علوم سنتی را رد کرد. من مطالب را که خواندم موضوع یبوست خیلی به نظرم معقول آمد. ولی با این وصف، با ترک مصرف برخی مواد غذایی آن‌هم «به کل» مخالفم.

RE: بهبود ام اس - شفا یافته - 2011/06/01

پاسخ به سارا: من تصمیم داشتم ام آر آی بدم اما پزشک معتمد ادارمون منصرفم کرد. گفت: از نظر پزشکی علائم بالینی مهمترین مسئله هست و بعدش آزمایش و ... و در آخرین مرحله ام آر آی هست. انجام عمل ام آر آی برای بدلیل مغناطیس بسیار بالا برای بدن مضر هست و گفت علائم بالینی تو به تنهایی تایید بهبودیت هست.
بهتره که ذهنتون را مشغول پلاکها نکنید. پلاک فقط نشانه ای برای تشخیص بیماری هست و تعداد پلاکها معیار مناسبی برای سنجش شدت بیماری نیست بلکه محل پلاکها مهم است.

پاسخ به سوسن: دوست عزیزم ترک برخی مواد غذایی به معنای ترک ویتامینها و املاح موجود در اون غذا نیست. در رژیم آقای خدادادی به طور کامل این قضیه در نظر گرفته شده و فقط مواد غذایی جایگزین شده. حتی خیلی از مواد مفید که بیشتر مردم در زندگی روزمره استفاده نمیکنند و برای بدن هم خیلی ضروری هست در این رژیم درنظر گرفته شده. به طور مثال معجون جوانه گندم دارای کلیه ویتامینها هست که میتونید در مورد هر ماده ای که در این معجون استفاده شده، جداگانه تحقیق کنید.
---------------------------------------------------------------------
به نظر من ام اس بیماری پیچیده ای نیست. چرا که در بدن ما هیچ ویروس، باکتری یا میکروب وجود نداره. مانند سرطان رشد غیرعادی در بدن اتفاق نمی افته و...
فقط یک اختلال در عملکرد مغز اتفاق می افته که چون علتی از خارج بدن نداشته پس براحتی میشه آنرا شناسایی و برطرف کرد.
---------------------------------------------------------------------------------------
و اینرا بخاطر داشته باشید که: "اگر همان کارهایی را انجام بدید که قبلا انجام می دادید، همان چیزهایی را خواهید داشت که قبلا داشتید."

RE: بهبود ام اس - paeeze - 2011/06/01

مریم جان اگه منظورت میدان مغناطیسیه من نمیگم بی ضرره ولی اگه اینطوری فکر کنی موبایلی که همراهته آنتن های ایرانسل و همراه اول که همه جا پخشن آنتن های مخابراتی و رادیویی حدودا همون کار تصویر برداری رو میکنن با شدت کمتر .....
فقط بهمون عکس نمیدنlaughing3

چرا نباید بدونی پلاکات در چه حالن؟این میتونه نقش رژیم غذایی رو پر رنگ تر کنه

RE: بهبود ام اس - javadd11 - 2011/06/14

با سلام و ارزوی سلامتی برای تمامی دوستان
من همچنان هیچ علامتی از ms ندارمagreement2
هر چند وقت یک پیام از وضعیتم تو سایت میزارم تا دوستان بتونن یک جمع بندی درست داشته باشن

RE: بهبود ام اس - شفا یافته - 2011/08/07

(2011/06/01, 01:31 PM)sara.161 نوشته است: مریم جان اگه منظورت میدان مغناطیسیه من نمیگم بی ضرره ولی اگه اینطوری فکر کنی موبایلی که همراهته آنتن های ایرانسل و همراه اول که همه جا پخشن آنتن های مخابراتی و رادیویی حدودا همون کار تصویر برداری رو میکنن با شدت کمتر .....
فقط بهمون عکس نمیدنlaughing3

چرا نباید بدونی پلاکات در چه حالن؟این میتونه نقش رژیم غذایی رو پر رنگ تر کنه

امواج موبایل را نمیشه با فرکانس 2500تسلا که بطور مستقیم در ام آر آی به مغز فرستاده میشه مقایسه کرد!

من با توجه به علائم بالینیم میدونم تغذیه چقدر تاثیرگذار بوده و نیازی به ام آر آی ندارم اما برای اثباتش به دیگران، هر زمان که وقتش رسید حتما اینکار را انجام میدم.