وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) (/Thread-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - somaye_602000 - 2015/06/22

بچه ها خدا به روزه ی ما نیازی نداره!
من پارسال گرفتم توی ماه رمضونم هیچیم نشد اما بعدش بینایی یک چشمم را از دست دادم و بعد از 9 سال که بدون دارو حمله نداشتم بیماریم فعال شد
باید بگم این سالها نگرفته بودم و پارسال اولین سالی بود که با وجود ام اس روزه گرفتم
من یقین دارم برای ام اس روزه داری ضرر داره و هرگز نمیگیرم

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - *** goodgirl *** - 2015/06/22

حالا واقعا ضرر داره يانه؟؟ من تو شبكه سلامت امروز شنيدم هيچ خطري نداره ولي تجربه هاي بچه هاي بچه ها متفاوته باهم

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - nahid - 2015/06/22

اینجا تاپیکی برای بیان تجربیات مبتلایان هست .
دوستان چیزهایی که دکترشون هم گفته رو اینجا میگن.
حالا شما پرسیدین واقعا ضرر داره یا نه ؟ مگه تجربه ها و گفته دکتراشون شوخی بوده تا حالا ؟

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - سمیرا67 - 2015/06/22

من قرار بود دهه آخرو بگیرم نمیدونم چم شده پیشاپیش سردرد بدی دارم معمولا هم بعد از ظهر شروع میشهconfused2confused2confused2 پلک چشم راستم هم زیاد میپره این حالت پلکم برا وقتی بود که عصبی بودم ولی الان خودش الکی قاطی دارهicon_cryicon_cry فکر کنم نگیرم بهترهicon_cryicon_cryicon_cry

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - paradise - 2015/06/22

من تا دیروز گرفتم ! ولی دیشب بعد افطار دست و پام گزگز میکرد ! Sad امروز نگرفتم !
نمیدونم چیکار کنم ؟! میترسم بقیه شو بگیرم و جدی جدی حالم بد شه ! Undecided

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - yaldaaref - 2015/06/23

من تا قبل از اینکه ام اس بگیرم همیشه روزه ها رو کامل میگرفتم ولی الان که ام اس دارم وقتیکه گرسنه هستم سردرد بسیار بدی میگیرم و وقتیکه کمی غذا میخورم سردرد برطرف میشه بدون اینکه قرص مسکن بخورم فقط با خوردن کمی غذای ساده سردرد برطرف میشه. وقتی هم که گرسنه میشم کمی عصبی میشم که این برای بیماران ام اس خوب نیست. دکتر هم به من گفته که نگیرم. با تجربیات تلخی که در مورد حملات ام اس داشتم دیگه اصلا حاضر نیستم که اون تجربیات دوباره برایم تکرار شود.

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - arezooo82 - 2015/06/23

من سه سال پیش همه روزه هامو گرفتم و هیچ مشکلی واسم بوجود نیومد.ولی علیرضای عزیز(prim) خیلی علمی از مضرات روزه گرفتن برام گفتن.واقعا قانع شدم و دیگه نگرفتم.

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - سیدرضا - 2015/06/23

بعرض ارادت خدمت همه دوستای گلم
من همه کامن ها رو خوندم
با اکثریت آرا تصویب شد******** روزه ممنون **********

عرض ارادت خدمت همه دوستای گلم
من همه کامنت ها رو خوندم
با اکثریت آرا تصویب شد******** روزه ممنوع **********

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - glassheart - 2015/06/23

من سردرد های بدی میگیرم وقتی که به دکتر گفتم گفتن گرسنگی توی سردردت تاثیر داره ووقتی هفته پیش از دکترم پرسیدم روزه بگیرم یا ن گفتن گرسنگی توی علایمی مثل سردرد,گز گز ,علایم چشمی و... تاثیر داره اگه نظر دکتر واست مهمه نباید بگیری در غیر اینصورتم روزت جز گناه فایده دیگه ای نداره

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - سمیرا67 - 2015/06/23

یه چیزی :من این روزا خیلی شبیه اون موقع شدم که حمله تشخیص ام اس رو داشتمconfused2confused2 اون موقع هم ماه رمضون بود وخوابم خیلییییییی کم وبی نظم شده،سر درد دارم،الکی اشکم درمیاد،پلک چشمم میپره و...فقط همون یه حمله رو داشتم ودیگه هیچی.الان یعنی من باید منتظره یه حمله باشم؟sad2sad2sad2sad2sad2