وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دیدن ام ار ایهای همدیگه - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: MRI (https://mscenter.ir/Forum-MRI)
+---- موضوع: دیدن ام ار ایهای همدیگه (/Thread-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D9%87)

صفحه ها: 1 2 3 4

دیدن ام ار ایهای همدیگه - yas - 2012/01/04

سلام بچه ها یه پیشنهاد

میخوام ام ار ایهامو بذارم اینجا البته اگه موافقید و هر کسی میاد اینجا هم تصاویر ام ار ایهاشو بذاره مثلا مغزشو و الان مشکلاتی که داره رو بنویسه
مثلا 3 تا پلاک داره یا یکی یا 10 تا یا بیشتر ولی مثلا مشکل نداره یا کند شده یا ...............

اگه موافقید من خودم اولین نفری میشم که ام ار ایم رو میذارم و شما هم همچنین اینطوری میتونیم با دیدن ام ار ایها به همدیگه کمک کنیم کمکش هم اینطوریه که مثلا یکی با استفاده از دارو مثلا پلاکش کنترل شده یا اضافه شده یا کم شده یا ..........evilgrin0039.gif

خوبه ؟ فقط نمیدونم باید چطور تصویر در اینجا بذارم نمیشه که

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - فرناز - 2012/01/04

وای من از ام ار ای متنفرمsadsadangryangryangryangryangry3angry3angry3نه نه نهrolleyes

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - somaye_602000 - 2012/01/04

بهتر نیست جواب ام آر آی را بذاریم یه نفر که بلده تفسیر کنه؟؟؟ کلا من موافقم یاسی جان

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - arezooo82 - 2012/01/04

منم دوست دارم.بگید چطوری میشه تصویر بذارم؟؟

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - TootFarangi - 2012/01/04

ام آر آی با اسکنر معمولی اسکن نمیشه . هم به دلیل اینکه اندازه اش از اندازه اسکنر معمولی نیس هم اینکه چون بایس یک مقداری نور تنظیمات داشته باشه مشکله .
من یک بار امتحان کردم نشد confused2

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - paeeze - 2012/01/04

نمیشه از جایی که ام ار ای دادیم بگیریم همون موقع؟

مثلا فلش ببریم بگیم بیزحمت واسم بریزینش + اون آهنگای بیحالی که تو گوشمون میذاشتینSmile (16)

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - yas - 2012/01/04

نه بابا
من با موبایل عکس گرفتم کیفیتشم خوبه
فقط نمیدونم چطور اینجا عکس بذارم و سایزش چقدره این خیلی خوبه
خب جواب ام ار ای که بدرد نمیخوره تازه یه بخشی بود فک کنم که در مورد این جوابها میگفتن بعدشم خب خودمون میدونیم دیگه پلاکها زیاد شده نشده خاموشه نیست دیگه خودمون استادیم جوابش بدرد چی میخوره ول کن جواباشو بابا fighting0030.gif

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - paeeze - 2012/01/04

راستش من هرچقدر به ام آرآیم نگاه کردم(پارسال) لکه سفید حتا کوچولو هم ندیدم....همه چیز نرمال بودsmiling

یاسی جان اینا کار ما نیست....تا زه همه پلاک ها که مربوط به ام اس نیستن.

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - yas - 2012/01/04

نه بابا جواب بدرد چی میخوره هممون استادیم دیگه تعداد پلاکهامون رو میتونیم تشخیص بدیم زیاد شده نشده هر وقتم توی جوابش میبینی یه جا نوشته نرمال یعنی بیخیال یا میشه پیدا کرد
جوابش مهم نیست
من با موبایل عکس گرفتم از ام ار ایها خیلی خوبن ولی نمیدونم اینجا چطور بذارم و البته کیفیتش چطور میشه و سایزش
نمیخواد اسکن کنین با موبایل عکس بگیرین و بعدش ببینید پلاکها مشخص شده توی عکس یا نه بهمین راحتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟smiling
(2012/01/04, 09:18 PM)sara.161 نوشته است: راستش من هرچقدر به ام آرآیم نگاه کردم(پارسال) لکه سفید حتا کوچولو هم ندیدم....همه چیز نرمال بودsmiling

یاسی جان اینا کار ما نیست....تا زه همه پلاک ها که مربوط به ام اس نیستن.

اولا کار ما هست چون من بخوبی تشخیص میدم و حتی به دکتر میگم میگه ایول
بعدشم خب مگه میشه نباشه اتفاقا جدیدا توی ام ار ایهای سالم که نگاه میکنی میبینی پلاکی وجود نداره توی مغز
بعدشم شاید شما توی گردنت پلاک داری دیگه خانمی چون همیشه گله میکنی از بیماریت در نتیجه شما توی گردن و نخاعت مشکل هست یعنی پلاک هست

RE: دیدن ام ار ایهای همدیگه - صدف - 2012/01/04

سلام دوستان
جدا" پیشنهاد خیلی خوبیه حالا که نمیشه خده ام آر آی رو اینجا گذاشت بهتره نتیجشو بزاریم واونای که تو این سطح استادن بشه ازشون برا تفسیرش کمک گرفت من میخوام اولین نفری باشم که نتیجه ام آر امو براتون بزارم که حدود پنج ماه پیش گرفتمش حالا اگه میشه برا تفسیرش کمکم بکنید ممنون میشم یا حداقل نظری بدین البته یه روز قبل اینکه ام آر آمو بدم بخاطر آلرژی که داشتم تو کلینیک آلرژی تبریز واکسن زده بودم البته هیچ ربطی به ام اسم نداشته یعنی فرداش زیر دستگاه رفتم حالا نمیدونم روعکسم تاثیر گذاشته یا نه ،نظرات آقا دکترم هم بمونه برای خودم وسرجاش .نظرات شما استادان محترم رو مهمتر می بینم چون بیشتر تو این سایت تونستم به عدم پیشرفت بیماریم کمک بکنم تا راهنماییهای نیمه استادی دکترم !

نتیجه ام آر آی
The examination is performed using axial T2/FLAIR، sagittal FLAIR and coronal T1/W images .
Hypersignal foci are seen at inferior aspect of corpus callosum، centrum semiovale، right basal ganglia and periventricular white matter on long TR images .
M.S? ADEM? and vasculitis are in differential list.
7th and 8th nerves complexes، ventricular system and pituitary gland are unremarkable.