وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تاری دید - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: تاری دید (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: تاری دید - unforgiven - 2012/12/27

(2012/12/27, 09:19 AM)ابراهیم نوشته است: باید صبر کنی و استراحت از آخرین بار که کورتن گرفتی چقدر میگذره؟
سلام
ابراهیم جان مرداد ماه بود که بستری شدم .

RE: تاری دید - asmg - 2012/12/28

با سلام به دوستان
منم مدتیه که خیلی تار میبینم و هنگامی که ورزش میکنم تاری دیدم بیشتر میشه و توی این 6 سال یه بار کورتون زدم ایا اگه کورتون مصرف کنم بهتر میشم؟؟
یه سال دیگه میخوام بچه دار شم تا اون موقع عوارضش میره؟

الان در حال حاضر تاری دیدم اذیتم میکنه روزی که امپول میزنم بدتر میشم
کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه

RE: تاری دید - unforgiven - 2013/01/01

(2012/12/28, 11:48 PM)asmg نوشته است: با سلام به دوستان
منم مدتیه که خیلی تار میبینم و هنگامی که ورزش میکنم تاری دیدم بیشتر میشه و توی این 6 سال یه بار کورتون زدم ایا اگه کورتون مصرف کنم بهتر میشم؟؟
یه سال دیگه میخوام بچه دار شم تا اون موقع عوارضش میره؟

الان در حال حاضر تاری دیدم اذیتم میکنه روزی که امپول میزنم بدتر میشم
کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه

سلام
کورتون مثل کارد دو لبه میمونه باید با پزشکات در هر دو زمینه مشورت کنی مخصوصا در دوران شیردهی .

RE: تاری چشم - sargol - 2013/01/08

حرکت غیرِ ارادی چشم یکی از نشانه‌های بیماری ام ‏اس است
نویسنده: - شنبه ۱۳٩۱/٤/۳۱

علائم و نشانه‌های این بیماری

شروع ام‌ اس ممکن است ناگهانی یا تدریجی باشد. علایم ممکن است

شدید یا به اندازه‌ای خفیف باشد که بیمار ماهها تا سال‌ها به پزشک

مراجعه نکند.

علایم ام‌ اس بسیار متغیر است و به محل و شدت ضایعات در سیستم

عصبی مرکزی بستگی دارد.علایم شاملِ :تغییر درحسِ لامسه، ضعف

وسستی در ماهیچه، گرفتگی و انقباض غیرعادی ماهیچه ها،مشکل در

حرکت، ناهماهنگیِ حرکتی،اختلال درتکلم،نیستاگموس( حرکات منظم

و نوسانی و مکرر چشم ها در یک یا چند منطقه بینایی که بطور غیر

ارادی رخ می دهد )، دوبینی،کاهش حدّت بینایی،تاریِ دید یا کاهشِ دید

رنگی،خستگی و دردهایِ جسمی، دردهایِ شدید طولانی که بیش‌تر از

حد معمول طول کشیده‌اند، مشکلات در مثانه، روده و شکم.

اختلالات عصبی به صورت متداول وجود دارند.درد و اختلالات

عصبی ازعمومی ‌ترین نشانه‌ها در بیماری ام‌ اس می‌باشند. این درد به

صورت پایدار، خسته کننده و ایجاد حسِ خارش، کرختی ، گِزگِز و

مورمور، سوزن‌ سوزن شدن یا سوزشِ دردناک توصیف شده‌است و

معمولاً در پاها اتفاق می‌افتد.

علت اصلی این بیماری هنوز مشخص نیست. اما این بیماری در اغلب

موارد دارایِ توارث ژنتیکی می‌باشد و فرزندانِ افراد مبتلا به ام‌ اس

دارایِ احتمالِ زیاد تری برایِ ابتلا به این بیماری می‌باشند.گمان میرود

ام اس با این آنتی ژن‌ها در ارتباط باشد. بر این اساس، یک ژنِ فرضی

برای این بیماری در نظرگرفته شده‌است که «MSSG» نامیده می‌شود.

گرچه هنوزدرمان قطعی برای بیماری ام اس پیدا نشده‌است اما روشهای

متعددی برای کاهش سرعت پیشرفت بیماری وهمین‌طورفروکش سریعتر

هر حمله و کاستن از ناتوانی‌ها و علائم آزاردهنده وجود دارد.

RE: تاری چشم - saeid - 2013/03/27

من 4 سال پیش دو بینی داشتم الان 2ماهه تاری دید پیدا کردم فقط سینوکس میزنم دارو نمیخورم چون معده م میریزه به هم حالت تهوع شدید پیدا میکنم

RE: تاری چشم - احسيني - 2013/03/28

درمان اين عارضه با تركيبي از هليله ها (سيد ادويه)امكان پذير است كه در اين آدرس( ارسال #6)
ميتوانيد مشروح آن را ببينيد:

http://mscenter.ir/Thread-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%8A-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%8A%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%81%D8%A7%D9%84%D8%AC

------

RE: تاری چشم - movahedi - 2013/03/28

[size=xx-small]چند روزی چشم تار یک پرده همشه جلو چشمم است التهاب زیادی گرده ؟حمله داشتم مدت ول کردن حمله زیاد بود سردرد شدیدی گرفتم حالم بهم میخوره اشتهایم کم شدش فشارم بالای هیفده شده چیکار کنم فشارم پاین بیادHuhHuh

RE: تاری چشم - Maz - 2013/04/10

[quote='sama' pid='69802' dateline='1304074616']
[quote='arezoomand' pid='54119' dateline='1297783019']
من 10 سال پیش دچار تاری چشم راست شدم. دکترا گفتن التهاب اعصاب چشمه و با تزریق کورتون بعد از چند وقت تاری چشمم برطرف شد.

الان بعد از 10 سال چشم چپم دچار همین مشکل شده، وقتی با بالا نگاه می کنم خوب می بینم ولی انگار نیمه پایینی تاره. چند وقتی هم هست که شبها مرتبا بیدار می شم و دو سه ساعت خوابم نمی بره. دستام هم دو هفته ای هست که شب ها یک کم خواب می ره. البته من کلا آدم زود رنجی هستم و زیاد ناراحت می شم. یبوست مزاج هم دارم. توی چند تا سایت خوندم که اینها می تونن علائم بیماری ام اس باشن.

آیا من دارای بیماری ام اس هستم؟ چگونه می تونم تشخیص بدم و اینکه اگر ام اس دارم باید چکار کنم. لطفا اگر می شه اسامی دکتر و بیمارستانهایی که برای تشخیص می تونم مراجعه کنم رو هم بگین

گفتم [/quot

سلام اصلا از ام اس نترس که بخواهی شک کنی و پیگیری نکنی. ببین التهاب عصب چشم از علائم ام اس هست ولی در حده خیلی خفیف که اگر پیگیری کنی و تحت درمان باشی هیچ اتفاق خاصی نمیفته .من هم دکتر گفت التهاب عصب چشم دارم و من کورتون تزریق نکردم و خودمو گول زدم که به مروره زمان خوب میشم بعد از 6 ماه حمله تو نخاع داشتم . و اگر همان 6 ماه پیش کورتون میزدم الان حالو روزم بهتر از این بود.

منم دقيقا دكترم همين حرفو زد، البته به من نگفت ام اس داريangry2فقط گفت اگه كورتون بزني احتمال اينكه در آينده دوباره چشمت اينجوري بشه خيلي كمه... الآن سه سال از اون موقع گذشته...و حالا دوباره إحساس ميكنم چشمم تار شدهSad

RE: تاری چشم - nazar - 2013/04/12

[quote='sama' pid='69802' dateline='1304074616']
[quote='arezoomand' pid='54119' dateline='1297783019']
من 10 سال پیش دچار تاری چشم راست شدم. دکترا گفتن التهاب اعصاب چشمه و با تزریق کورتون بعد از چند وقت تاری چشمم برطرف شد.

الان بعد از 10 سال چشم چپم دچار همین مشکل شده، وقتی با بالا نگاه می کنم خوب می بینم ولی انگار نیمه پایینی تاره. چند وقتی هم هست که شبها مرتبا بیدار می شم و دو سه ساعت خوابم نمی بره. دستام هم دو هفته ای هست که شب ها یک کم خواب می ره. البته من کلا آدم زود رنجی هستم و زیاد ناراحت می شم. یبوست مزاج هم دارم. توی چند تا سایت خوندم که اینها می تونن علائم بیماری ام اس باشن.

آیا من دارای بیماری ام اس هستم؟ چگونه می تونم تشخیص بدم و اینکه اگر ام اس دارم باید چکار کنم. لطفا اگر می شه اسامی دکتر و بیمارستانهایی که برای تشخیص می تونم مراجعه کنم رو هم بگین

گفتم [/quot

سلام اصلا از ام اس نترس که بخواهی شک کنی و پیگیری نکنی. ببین التهاب عصب چشم از علائم ام اس هست ولی در حده خیلی خفیف که اگر پیگیری کنی و تحت درمان باشی هیچ اتفاق خاصی نمیفته .من هم دکتر گفت التهاب عصب چشم دارم و من کورتون تزریق نکردم و خودمو گول زدم که به مروره زمان خوب میشم بعد از 6 ماه حمله تو نخاع داشتم . و اگر همان 6 ماه پیش کورتون میزدم الان حالو روزم بهتر از این بود. نگران نباش و چون سابقه التهاب داری حتما پیگیری کن و بزار در همین حده خیلی خیلی خفیف بمونه و انشاالله بهتر هم بشه . در ضمن یک کاری میگم حتما انجام بده برای یبوست چون برای این بیماری خیلی یبوست بده. صبح ناشتا یک سیب سرخ با پوست بخور و خاکشیر بارهنگ و قاطی کن و یک جوش بزنه و بزار یخچال صبح ها ناشتا یک لیوان بخور . دکتر نبوی و صحرایی خوبن . دکتر کسمایی بیمارستان شهدای تجریش تهران هم خیلی خوبه .

[/quoteسلام نترس پیگیری کن یه امارای ساده معلوم میکنه منم حدود یه سال بود حدس میزدم به این بیماری مبتلا شدم اما با بروز حمله ای که به من دست داد همه چی جدی شد.

سلام منم مثل شما بودم علایمشو داشتم اما ترس از دانستنش باعث شد به دکتر نرم و حمله بهم دست بده شما با یک ام ار ای ساده میتونی متوجه بیماریتون بشید.

RE: تاری چشم - movahedi - 2013/04/12

[b][color=#0000CD]سلام حالا تازه گی ها چشم چب من نصف قسمت طرف پاءین انگاریک پرده کشیده پرده حالت بازی دارد نور نداره یعنی دید ندارم قسمت بالا خوبه می تونم ببینم یعنی نصف چشمم با یک وسیله ای جلو دید گرفتی خیلی از این موردها برایم پیش می آید رفتم پیش پزشک گفت مشگل برای بیماری ام اس تونه دارو وقطره وتجویز کرد افاقع نکرد اگر برای شخصی از این حالت پیش آمده درمان شده برایم توضیع بدین شاید بتوانم از این مشگل رهایی پیدا کنم ممنونم میشمicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question