وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تاری دید - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: تاری دید (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: تاري ديد - شفا یافته - 2010/09/12

(2010/09/08, 09:29 AM)نازنین نوشته است: سلام به دوستان گلم من دوباره ام ار ای دادم با وجود تاری دید یافتهای به نفع ام اس دیده نشد باز هم گفتند عصبیه ولی دارو ی اعصاب برام نوشت از وقتی که خوردن دارو ها رو شروع کردم تاری دیدم بیشتر شده البته روی بروشور دارو نوشته بود از عوارض این دارو تاری دید هستش ولی من واقا از مطلبی که شفا یافته مریم توی سایت نوشه بود ترسیدم اون هم با داشتن دید تار ام ار ای سالمی داشته بود

نازنین جان
من اولین بار دچار کم بینی شدم تا جایی که دید چشمم به 4./0% رسید یعنی هیچ چیز نمیدیدم. البته یک چشمم بود. اما اصلا مثل تو نگران و ناراحت نبودم. وقتی هم که ام آر آی چیزی نشون نداد خیلی خوشحال شدم. از دکتر که پرسیدم پس مشکلم چیه؟ گفت احتمالا عصبی هست. گفتم عصبی نشدم گفت عصب چشمت ملتهب شده..laughing3
تا اونموقع چشمم خوب شده بود اما چند تا کورتون زدند.
دیگه بهش فکر نکردم. علائم زیادی از این بیماری در من وجود داشت اما چون گفته بودند ام اس نیست اهمیت نمیدادم تا اینکه چهار سال بعد که دوباره همون چشمم بیناییش کم شد ام آر آی نشون داد..
اما باز هم حمله جدی ای نداشتم تا اینکه بعد از 10سال از اولین حمله بیماریم به سرعت شروع به پیشرفت کرد که در مورد دلایلش قبلا صحبت کردم.
دوست عزیز اصلا نگران نباش. من در زمانیکه این بیماری حتی اسمش هم وحشتناک بود نترسیدم. زندگی عادیت را داشته باش. هر طور فکر کنی همان میشود.
الان با ساده ترین روش یعنی تغییر عادت غذاییت میتونی اسم خودت را در لیست بیماران ام اس قرار ندی. اگر ام اس باشه چون حمله اول به چشمت بوده خیلی راحت تر میتونی پیشگیری کنی.
خوشحال میشم بتونم بیشتر راهنماییت کنمicon_biggrin

RE: تاري ديد - بهرنگ - 2010/09/12

(2010/09/08, 08:09 PM)Milo نوشته است: هشدارها و عوارض جانبی

در صورت بروز هریک از علایم نادر ولی جدی زیر، آلپرازولام را قطع کرده با پزشکتان تماس بگیرید: گیجی، کند شدن قوای ذهنی، خواب‌آلودگی شدید، تکلم کند، کاهش ضربان قلب، تنگی نفس، عدم تعادل، جوش‌های پوست، گلودرد، تب، لرز، کبود شدگی یا خونریزی غیرعادی، زخم‌های دهانی، زردی پوست یا چشم، کاهش حافظه، بی‌خوابی، آشفتگی، یا تحریک‌پذیری‌. آلپرازولام می‌تواند اعتیادآور باشد و اگر دارو به‌طور ناگهانی قطع شود علایم قطع ممکن است مشاهده شوند که عبارت‌اند از: گیجی، کند شدن قوای ذهنی، معده‌درد، افزایش تعریق، تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و صدا، یا احساس گزگز یا سوزن سوزن شدن‌. در صورتی که بخواهید آلپرازولام را قطع کنید با پزشکتان مشورت کنید، تا احتمالاً این کار به شکل تدریجی انجام شود. این علایم ممکن است رخ دهند ولی فقط در صورتی که مشکل‌ساز شوند باید گزارش شوند: سرگیجه، خواب‌آلودگی، خشکی دهان، سردرد، تهوع، یبوست، اسهال، ضربان قلب تند یا شدید، یا لرزش‌.

اینم یک لینک که کاملا همه چی رو توضیح داده :
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%84%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%85

ببین میلو جون.مرسی بابت توضیحاتت.ولی تعداد دواهای که من می خورم این قدر زیاد هست که همه رو باید بذارم کنار.چون همه اشون کم و بیش چنین عوارضی دارن.من فعلا آلپروزولام نمی خورم.ولی مدتی هست که احساس می کنم که خنگ شدم و دیر میگیرم.icon_biggrin

RE: تاري ديد - TootFarangi - 2010/09/12

(2010/09/12, 07:48 PM)بهرنگ نوشته است: ببین میلو جون.مرسی بابت توضیحاتت.ولی تعداد دواهای که من می خورم این قدر زیاد هست که همه رو باید بذارم کنار.چون همه اشون کم و بیش چنین عوارضی دارن.من فعلا آلپروزولام نمی خورم.ولی مدتی هست که احساس می کنم که خنگ شدم و دیر میگیرم.icon_biggrin

آلپروزولام که داروی ام اس نیست [تصویر:  no.gif] این دارو واسه کنترل اعصاب هستش !
من پاسخ نازنین رو داده بودم confused2

RE: تاري ديد - soofya - 2010/09/13

یک اتفاق عجیبی برای من افتاده!
من احساس میکنم چشم راستم تاره . ولی وقتی چشم چپم رو میگیرم با همون چشم تار میتونم ریزتزین چیزها رو از فاصله دور ببینم و بخونم . انگار که یه مژه رفته باشه توی چشمم. چشم پزشک هم رفتم گفت هیچیت نیست . فقط ویتامین (ب 300) داد.
اینم باید بگم که 2 سال پیش دکترم بهم گفت مشکوک به ام اس هستی با 2 تا ام آر آی با تزریق و بدون تزریق . گفت اگه دوست داری آمپول بزن اگر هم دوست نداری نزن به خودت ربط داره.من هم نزدم . تا امروز که بعد از دوسال این حالت چشم با یه کمی درد کره چشمم و خیلی خفیف هم در توی گیجگاهم مواجه شدم .
میشه منو راهنمایی کنید . آیا بعد از 2 سال الان باید برم دکتر؟ یا صبر کنم ببینم چی میشه .
دارم از استرس میمیرم.

RE: تاري ديد - nazaninn - 2010/09/14

سوفيا جان اول كه الهي هيچي نباشه
ولي چون دو سال پيش مشكوك بوده حتما دوباره به پزشك مراجعه كن
من نمي فهمم يعني چي كه به خودت ربط داره ميخواي آمپول بزن ميخواي نزن!!!!
مگه بيمار بايد اينو تشخيص بده
اگه مشكوك بوده بايد همون موقع تحت كنترل ميزاشته تا اگه نياز به امپول هست تزريقت رو شروع كني
به هر حال الان هم نگران نباش بازم ممكنه مثل دو سال پيش در حد شك و ترديد باشه ولي حتما و هر چه زودتر به پزشكت مراجعه كن و اينبار جديتر دنبال كن
استرست رو هم كم كن تا بهتر بتوني پيگيري كني

RE: تاري ديد - soofya - 2010/09/14

نازنین جان ممنونم از جوابت.
یه سوال : آیا تاری دید توی همین بیماری این شکلیه؟

RE: تاري ديد - TootFarangi - 2010/09/14

تاری دید واسه هر کسی فرق داره نمی شه گفت دقیقا چطوری هست ، ولی یکی از بیمارانی که به مطب پزشک آشنامون مراجعه کرده بود با وجود فراوونی پلاک هاش و فلج شدن دست هاش ( البته تاری دید نداشت ) بهش فقط ویتامین E دادن و اونم بدون تزریق خوب شده و الانم به راحتی زندگی می کنه ! ویتامین ب 1 هم واسه بیماران ام اس خفیف مناسب هست ولی شما به پزشک مراجعه کنید بهتره .

RE: تاري ديد - soofya - 2010/09/14

آخه این تاری برای من فقط یک احساسه. یعنی همه چیز برام واضحه ولی احساس میکنم یه چیزی توی چشمم گیر کرده.الان 3 روزه.
از دکتر وقت گرفتم . ولی واقعا میترسم از دکتر رفتن . اصلا نمیدونم آمپولا چی هستن ، چه دردی دارن .بعدش آدم چه جوری میشه .
راستش تازه ازدواج کردم ، نمیخوام اول کاری یه گوشه بیفتم.

RE: تاري ديد - TootFarangi - 2010/09/14

(2010/09/14, 02:15 PM)soofya نوشته است: آخه این تاری برای من فقط یک احساسه. یعنی همه چیز برام واضحه ولی احساس میکنم یه چیزی توی چشمم گیر کرده.الان 3 روزه.
از دکتر وقت گرفتم . ولی واقعا میترسم از دکتر رفتن . اصلا نمیدونم آمپولا چی هستن ، چه دردی دارن .بعدش آدم چه جوری میشه .
راستش تازه ازدواج کردم ، نمیخوام اول کاری یه گوشه بیفتم.

آمپولا که کلن بی درد هستند .
چرا یه گوشه بیوفتین ؟ اگر نیاز به آمپول باشه و دکترتون بهتون تجویز کرد که انشاا.... تجویز نمی کنه به حرفش گوش بدین در غیر این صورت بد میشه . icon_question

RE: تاري ديد - nazaninn - 2010/09/14

سوفيا جون مباركه ايشالله خوشبخت شي عزيزم
نگران هيچي نباش اولا كه هنوز مشكوكه دوما كه اگه هم چيزي باشه قابل كنترله
تاري ديد واسه هركسي ممكنه فرق كنه عزيزم درجاتش و مدت زماني كه درگيرشي اگه مربوط به ام اس باشه اصلا قابل پيش بيني نيست
ولي واقعا اونقدرا هم جاي نگراني نداره
حالا تو اول برو برادريت رو خداي نكرده با ام اس ثابت كن بعد بيا از درد آمپولا با هم حرف بزنيم دختر خوب دكتر كه ترس نداره فوقش يه آمپول ميزنه خوب ميشيwink2
اول زندگي برو خوش باش به گوشه نشيني هم فكر نكن اميدوارم كه بري دكتر نتيجه مثبتي عايدت شه اما اما اما اگر هم همين شك به يقين تبديل شه واقعا فكر اين گوشه گيري رو از سرت بيرون كن كه اگه بهش پر و بال بدي ميبردت به ناكجا آباد تو هر زمينه اي همينه چه برسه به بيماري
سريعتر برو دكترت و ببين جواباي خوب خوبت و هم واسه ما بيارagreement2agreement2