وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: اخبار مربوط به ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+---- انجمن: ام اس در رسانه (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87)
+---- موضوع: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص (/Thread-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%C2%AB%DA%AF%D9%84%E2%80%8C%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1%C2%BB%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B5)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - nazii - 2012/08/23

فيلم قشنگی بود چون ميدونستم راجع به ام اس هست تا آخر نگاش کردم انتخاب مکانش که تو روستا بود زياد جذابيت نداشت فکر کردم مثل فيلمای الکی ديگه اس ولی خوب بود ام اسو قشنگ نشون داد اینکه رفتار ديگران و محیط باعث ميشه وضعيت ما چطوری بشه و اینکه ام اس = با فلج هميشگی نيست خوب بودagreement2

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - naazanin - 2012/08/23

با یه ژانر کمدی این فیلمو ساخته بودن
من که خندیدم همشSmile (16)
کاشکی فیلمای قوی تری بسازن که تاثیرش بیشتر باشه رو مخاطبایی که هیچی از این بیماری نمیدونن
به نظر من خیلی موضوع ام اس باز نشد که اطلاعات مخاطب بالا بره

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - rahaei - 2012/08/23

منم چون می دونستم این فیلم درباره ام اسه کنجکاو شدم ببینمش امروز دیدمش ای بدک نبود ولی خوبم نبود می تونست از این بهترم باشه.

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - paeazan - 2012/08/23

من امروز بخشی از اونو دیدم

بنظر من هم ضعیف بود و میتونستن خیلی قوی تر بسازنش.

آرامش و همراه خوب در زندگی، همه ی ام اس نیست که.
تاثیری زیادی داره اما فکر نمیکنم با اون بهبودی صد در صد ایجاد بشه. و با فشار عصبی همه ی بیماران ام اس مثل تو فیلم به فلجی و ... بیوفتن( اونجایی که پاهاشو کشید و وارد ساختمانشون شد رو میگم).
این فیلم هم یه قشر از بیماران ام اس رو نشون داد.

یکی از دوستام که ده ساله ام اس داره انقدر سرپاس که بیرون کسی نمیفهمه بیماره. آخرهای فیلمو دید و گفت چه فیلم قشنگی بود کاش اونایی که دید بدی نسبت به ام اس دارن این فیلمو دیده باشن.

من دید مردم برام مهم نیست. هرکی هرچی دلش میخواد بگه. و این حرفم هزار و یک دلیل میتونه داشته باشه که اینجا مجال صحبتش نیست.

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - nahid - 2012/08/23

این فیلم درباره نگاه مردم به ام اس تاثیر بدی نداشت و بهتر از طلا و مس ام اس رو نشون داد آخر فیلم اسم دکتر نبوی رو هم دیدم که حتما مشاور فیلمنامه نویس بوده . در مورد نمایش ام اس چیز غیر واقعی به نمایش در نیومد. ولی فیلم خیلی ضعیف بود.از نظر داستان بهتر بود بیشتر روش کار میکردن .
این فیلم مختص ام اس نبود .
بازیگر نقش اول اسد بود که بعد از سربازی به جای باباش پستچی شد .
گلبهار حتی نقش دوم هم نداشت. بابای اسد نقشش پررنگ تر بود.
به نظر من فیلم،در درجه اول ،خدمات پست در روستا و نقش امانتداری و مردم داری پستچیان را نشان میداد.(که اسد قصه ما یه مدتی به خاطر نفع خودش در امانت خیانت کرد.) .
طبیعت روستا در فیلم خیلی دلپذیر بود ولی برای بیمار ام اس هوای پاک و طبیعت همانقدرخوبه که آرامش و دوری از زخم زبان و کنجکاوی مردم ، که معمولا در جایی که اطلاعات کمه ، بیمار بیشتر آزرده میشه ، این دختر معلوم نبود از کجا و چرا به روستا اومده بود .زمان فیلمی که هنوز نامه نوشتن رایجه باید 15 -20 سال پیش باشه که تلفن نبوده.هرچه به زمان عقب تر بریم اطلاعات مردم کمتر بوده.و در روستایی که دختران و زنان همه کار میکنن ، یه دختر که فقط بشینه نقاشی بکشه رو راحت نمیذارن .
تکلیف فیلم بین کمدی و جدی معلوم نبود.بیشتر کمدی بود تا جدی !
گلبهار اصلا کمک در کارهای خونه نمیکرد. من اگه جای اون بودم خجالت میکشیدم بیکار برای خودم نقاشی بکشم و عروسک بازی کنم برای بچه ها ، اونم تو خونه زنعموم ! میرفتم اقلا چند تا بشقاب می شستم ! یه ذره جارو میکردم ! اقلا یه کم سبری می کاشتم و سبزی می چیدم برای سر سفره ! درختا رو آب میدادم بابا یه کاری ... خونه مردم !واللا !confused
به خاطر حرف سروش ، منتظر دیدن یه دختر زشت بودم ! بابا این که بیچاره زشت نبود ! confusedconfused پسره که دماغش گنده تر بود !confused تازه نقش پسر جوون تازه از سربازی برگشته اصلا بهش نمی خورد !laughing3

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - پویش - 2012/08/23

من که این فیلم راندیدم که نظر بدم اما برای دیدنش انگیزه پیداکردم.

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - شیرین - 2012/08/24

من نه دیدم.....نه میبینم.....نه خواهم دید....!
بعد از فیلم تحسین بر انگیزه طلا و مسconfusedconfusedconfusedکلا از هر چی فیلمه زده شدم.....
این فیلم باعث شد من 3 روز دستم بی حس بشه حوصله ندارم برم دوباره این گل بهاره چیه اینم ببینم 3روزم برا اون دپ بشم....
خودم میدونم چمه....خودم میدونم که ام اس هیچ کاری نمیتونه بکنه پس نیازی به این ندارم که بیان با فیلم ام اسو بهم معرفی کنن....
باقی مردمم هر چی دوس دارن فک کنن....برام مهم نیست...
مگه همه مدرک دانشگاهی و عالی دارن که بخوان درست حسابی راجع به بیمارای خاص نظر بدن؟
برام مهم نیست حرف و نظرات و عقاید مردم....
خودم میدونم که چیزیم نیست....نیازی به فیلم هم ندارم دپرسم کنه.......همین

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - booshveg - 2012/08/24

agreement2بانظر شيرين كاملا موافق هستم.agreement2
angryگندش بزنن اون فيلمه طلا و مس روangry2
sad از هرچي فيلم در مورد M.S هست بدم مياد.sad2

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - edarzi - 2012/08/24

منم فيلم رو ديدم....بد نبود ولي از نظر ساختار ضعيف بود ولي اينم باز خودش يه قدمه... يه پرش لازمه!wink2

RE: فیلم تلویزیونی «گل‌بهار»با موضوع بیماری‌های خاص - reihane - 2012/08/25

شایدم این یه نکته مثبت بود که سعی نکرد زیاد ام اس رو باز کنه و خیلی کم رنگ نشونش داد و از کنارش رد شد!!!!!!