وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
پالس تراپی وعوارض کورتون - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: پالس تراپی (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C)
+---- موضوع: پالس تراپی وعوارض کورتون (/Thread-%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D9%88%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - nazanin - 2014/07/11

حالا صورتم مثل ماه شده پف کرده درست میشه؟ چند وقت طول میکشه؟
تازه قبل پالس چشام تار نبود که چند روز بد پالس چشم چپم تار شده تا حالا برا شما اتفاق افتاده الان 1 ماه گذشته خوب نشده ولی کم و زیاد میشه...

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - naazli - 2014/07/13

من هفته پیش به مدت سه روز هر روز 2تا دگزا زدم بدترین روزای عمرمو تجربه کردم حالم خیلی خیلی بد بود تا قبل دگزا فقط گز گز و اینا داشتم ولی تویه این چند روز رسما حس نابود شدن داشتم و هنوزم کامل خوب نشدم حتی 2قدم هم به زور راه میرفتم کل بدنم درد می کرد خیلی بده خیلی تا عمر دارم دیگه دگزا نمیزنم واقعا روزای بدی رو دارم می گذرونم با اینکه تو این 5-6 روز هیچی نمی تونم بخورم بازم 3 کیلو چاق شدمsadsad

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - parastoox - 2014/08/10

سلام به همه
من سه سال بود که حمله نداشتم این اواخر دچار حمله شدم امابه قدری از کورتون و عوارضش بیزار بودم طبق تجربیاتی که از آخرین پالس تراپبیم سه سال پیش داشتم(افزایش وزن وحشتناک، ورم صورت و مشکلات پوستی و روحی که دراز مدت گریبانگیرم بودن) ترجیح دادم کورتون نزنم تا جایی که دیگه زندگیم مختل شد و من قبول کردم پالس تراپی کنم و چقدر الان حوشحالم که این کارو انجام دادم کورتون مثل یه معجزه برام شد تقریبا مسائلمو حل کرد بدون هیچ عارضه ای
با پست هایی که اینجا خوندم و تحقیقاتی که کردم یه برنامه برای خودم درست کردم و در زمان پالس و کورتون انجام دادم و شاید بگم غیر از یکم تاری دید و افزایش دمای بدنم هیچ عارضه نداشتم دوست دارم کارایی که کردم رو با بقیه درمیون بذارم شاید به درد شمام خورد.
اول از همه دیدم رو به کورتون عوض کردم هر روز که پالس می رفتم فکر می کردم این یه معجزه هست که سریع شرایط منو بهبودمیده
[u]به مدت دو هفته ای که پالس و کورتون داشتم نمک و شکر و روغن و برنج و نون سفید و غذاهای صنعتی و فست فود و شیرینی و هرچی کارخونه ای هست نخوردم حتی یک اپسیلون(من عاشق آت و آشغال و جانک فودم در ضمن)
معمولا بعد از پالس که میومدم خونه شروع می کردم روزی ده تا دوازده تا لیوان آب می خوردم و میوه های آبدار مثل هندونه به وفور(ناچارا همش تو دستشویی بودم) در حین پالس هم تو بیمارستان موز می خوردم بیشتر یا هر میوه ای هر چندتا دلم می خواست (موز و هندونه پتاسیم دارن بسیار میوه های خوبی برای مقابله با عوارض کورتون هستند)
وعده های غذاییمو کم کردم فقط شام می خوردم و صبحانه(نون جو عسل و گردو) اونم غذای رژیمی برای شام مثل سالاد و سبزیجات پخته با ماهی یا مرغ(با روغن زیتون و زردچوبه به هر میزانکه دوست داشتم) البته کار آسونی نیست اما به نتیجش خیلی می ارزه-زردچوبه مثل کورتون عمل می کنه و ضد التهابه
لبنیات اصلا نخوردم بجاش هر روز قرص کلسیم می خوردم و هر هفته یه آمپول ویتامین دی زدم.
هر شب حداقل نیم ساعت پیاده روی می کردم.
از هامیوپاتی هم کمک گرفتم و قطره به نام آرنیکا هست با کد 91 برای تخفیف عوارض کورتون روزی سه بار می خوردم که واقعا نتیجه میده(کسایی که عمل جراحی می کنن یا شیمی درمانی ازین قطره برای تخفیف عوارض استفاده می کنن )قطره رو داروخانه های هومیوپاتی دارن .
خلاصه خیلی راحت نبود همه اینا اما الان حس خوبیه که با رژیم و مراقبت این دفعه پالس رو به بهترین حالت انجام دادم و چقدر خداروشکر می کنم که کورتون اختراع شده.

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - glassheart - 2014/08/10

من به خاطر اینکه وقتی سرما به سمت پایین میگرفتم پاهام شدیدا خواب میرفت دکترم 15 واحد کورتون نوشت ولی الان با اینکه 7 تاشا زدم بدتر از قبل شدم چقدر وقت طول میکشه که بهتر شه عایا؟confused2

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - mahdiye1989 - 2014/08/10

(2014/08/10, 07:10 PM)glassheart نوشته است: من به خاطر اینکه وقتی سرما به سمت پایین میگرفتم پاهام شدیدا خواب میرفت دکترم 15 واحد کورتون نوشت ولی الان با اینکه 7 تاشا زدم بدتر از قبل شدم چقدر وقت طول میکشه که بهتر شه عایا؟confused2

عزیزم صبور باش ، ایشالا دوره کورتونت که تموم شه یه چندروز بعد همه چی OK میشه agreement2

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - omid_nejad - 2014/08/10

من از كورتون متنفرم angry3
معدمو خيلى اذيت ميكنه angry3

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - somaye_602000 - 2014/09/04

با توجه به مطالب دوستان پس ضعف پاهای من و بی حالی میتونه از عوارض کورتون باشه Rolleyes

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - مینا ح - 2014/09/05

شاید باور نکنید ولی من عاشق کورتونم چون وقتی یه دگزا می زنم، خیلی بهتر راه میرم. فقط از عوارض دراز مدتش و البته مامانم می ترسم وگرنه حاضرم حتی هر روز یه دگزا بزنم. بگذریم که الان تو ترکمangry3

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - anasokot - 2014/11/06

سلام دوستان ... بعد از پالس تراپی نیاز به خوردن قرص پرتنیزولن هست یا میشه بعد از پالس تراپی بصورت ناگهانی قطعش کرد ؟ ایا ممکن بعد از پالس تراپی دچار توهم شدید بشیم؟ توهمی که خیلی خیلی شدید باشه

RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - pesareshoja_ir71 - 2014/11/06

بعد از کر.تون حتما باید مصرف بشه پردنیلوزن (اگه دیکته اش اشتباه شد ببخشید) به همون روشی که دکتر گفته
در مورد توهم من نمیدونم ولی من خودم بعد از هر دوبار پالس تراپیم عفونت داشتم تو جایهای مختلف بار اول زانو بار دوم چشم
بار دوم که پالسم قوی تر بود تا سه چهار هفته فکر میکردم همه آدم ها ربات هستند اصلا احساس ندارند
و البته خودمم اصلا سرما و گرما و و حسهای دیگه ام درست کار نمیکرد مثلا اصلا حس سیری بهم دست نمیداد
به نظرم توهم گرفته بودم ولی بعد از یه مدت که دوز دارو تو بدنم از بین رفت همه چی درست شد