وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
ام آر آی تزریقی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: MRI (https://mscenter.ir/Forum-MRI)
+---- موضوع: ام آر آی تزریقی (/Thread-%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%B1-%D8%A2%DB%8C-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: mri تزریقی - N00shin - 2012/01/10

(2012/01/10, 08:45 PM)shahrzad نوشته است: نوشین جان اینکه با تزریق باشه برا اینه تغییراتی که به وجود اومده دقیق تر خودشو نشون میده

مرسی شهرزاد جان، آخه آنا نوشته بدون تزریق 8 تا پلاک داشته و بعد از تزریق 14 تا !!!!!!
البته دکتر من می گه علائم بالینی خیلی مهم تر از تعداد پلاک هاست

RE: mri تزریقی - yas - 2012/01/10

ام ار ای با تزریق یا بهتر بگم با کنتراست بخاطر بهتر دیده شدن پلاکها هست

و تزریقشم یکم ذجر اوره حالا من خودم رو میگم چون روی مچ دست میزنن و آنژیوکد رو هی توی رگ دستتون تاب میدن و نیدل رو که تقریبا 6-7 سانته میکنن تو دستتون خون میاد یکم ولی بعد با آب خونش رو میکشن و تمیزش میکنن و چسب میزنن و بعد میری داخل برای انجام ام ار ای و بعد از مدتی میاد کنتراست رو تزریق میکنن و بلافاصله عکس میگیرن چون این کنتراست زودی از بین میره برا همین بلافاصله تزریق و بعد دیدن عکسهای ام ار ای و بعدشم که بسلامت ..........

بهرحال ترس نداره مثل ازمایش خون یا امپول زدن //////////
تعجب میکنم میگید میترسم بابا شما یه بیمار ام اسی هستید اینهمه خودتون به خودتون تزریق میکنید این یه قلم کم بودیا ترس داشت ؟ بیخیال باباconfused

RE: mri تزریقی - آنا - 2012/01/10

نوشین جان،من ۴ ماه بعد ام ار ای با تزریق انجام دادم که ۱۴ تا پلاک داشتم،البته دکترت درست گفته علائم بالینی خیلی مهم ترند.

RE: mri تزریقی - N00shin - 2012/01/10

(2012/01/10, 09:49 PM)آنا نوشته است: نوشین جان،من ۴ ماه بعد ام ار ای با تزریق انجام دادم که ۱۴ تا پلاک داشتم،البته دکترت درست گفته علائم بالینی خیلی مهم ترند.

مرسی عزیزم که جواب دادی
من فکر کردم این دو تا جواب واسه یه روز بوده...
در این صورت ممکنه توی چهار ماه زیاد شده باشه

RE: mri تزریقی - samamina - 2012/06/08

(2011/09/11, 03:27 PM)Sina نوشته است: شبیه اینه که یه سری رنگ توی رگ های عصبیت تزریق میشه تا بهتر دیده بشن
یه تزریق معمولیه

سلام.من بعد از 1سال قطع دارو توسط خودم دچار حمله شدم.الان که میخوام برم دکتر از mri بیشتر میترسم.45 دقیقه بی حرکت بودن ترس نداره؟

RE: mri تزریقی - sooorooosh - 2012/06/08

مهمترین را ه تشخیص و اینکه پزشک مطمئن بشه که فردی به ام اس مبتلا هست رویت پلاک ها یا دیدن انهنس گادولینیوم میباشد...که پلاک های فعال در بیمار میباشند...وجود انهنس گادولینیوم میتواند تعداد حملات را 20-10 برابر افزایش دهد...در نتیجه اولویت در غیر غعال کردن ضایعات مغزی فعال میباشد....با توجه به تعداد ضایعات مغزی فعال تشخیص داده شده بعد از تزریق ماده رنگی(انهنس گادولینیوم)پزشک در ابتدای بیماری شروع به تجویز اینتر فرون ها میکند.....داروهای ربیف و بتافرون اینتر غرون های قوی برای غیر فعال کردن پلاک ها میباشند.....داروی ربیف(اینترو فرون 44 میکرو 3 بار در هفته) 78 درصد کاهش ضایعات مغزی فعال را 2 ماه پس از مصرف دوز کامل نشان داده است........

RE: mri تزریقی - TELECOM - 2012/07/28

سلام
به امید سلامتی همه دوستان ، خانم من امشب MRI داره که یکیش با تزریق هست.
می خواستم بدونم باید قبلش کاری بکنه؟ جایی خوندم که باید 6 ساعت قبلش چیزی نخوره؟ آیا صحیح است؟
آیا لازم به انجام کار دیگری نیست؟

ممنون از پاسخ هاتون

RE: mri تزریقی - baran - 2012/07/28

(2012/07/28, 08:07 AM)TELECOM نوشته است: سلام
به امید سلامتی همه دوستان ، خانم من امشب MRI داره که یکیش با تزریق هست.
می خواستم بدونم باید قبلش کاری بکنه؟ جایی خوندم که باید 6 ساعت قبلش چیزی نخوره؟ آیا صحیح است؟
آیا لازم به انجام کار دیگری نیست؟

ممنون از پاسخ هاتون
سلام من که وقتی می خاستم ام آر آی با تزریق بدم کار خاصی انجام ندادم فکرنمی کنم کارخاصی نیاز باشه یعنی اصلا چیز خاصی نیست یه تزریق سادس

MRIتزریقی و سوالات من - min00 - 2012/08/18

سلام به همه.
امیدوارم که طاعاتتون قبول باشه.
دکتر برام ام آر آی تزریقی نوشته - منتها آخرین برگ دفترچه ام هستش - میخوام بدونم کسی بدون دفترچه ماده ی حاجبش رو خریده و کسی از تفاوت قیمت بدون بیمه و بیمه اش رو می دونه؟ (که برم دفترچه رو تمدید کنم و دوباره برام بنویسن نسخه رو؟؟)
آیا باید کار خاصی انجام بدم قبل از ام آر آی؟؟
راستی خیلی تزریقش در حین انجام عکسبرداری اذیت می کنه؟
icon_cry

ممنون از همه

RE: MRIتزریقی و سوالات من - مـه ســـا - 2012/08/18

دوست عزيز اين فكر كنم كمكت كنه
MRI
من خيلي وقت پيش با تزريق MRI دادم.اصلا مشكل خاصي پيش نيومد