وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
فراموشي - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: فراموشي (/Thread-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4%D9%8A)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: فراموشي - sarir - 2011/09/21

من پیشنهاد میکنم برای برطرف شدن این مشکلمون تا میتونیم مطلب یا شعر یا قران حفظ کنیم جدول حل کردنم خیلی خوبه
مغزم به ورزش احتاج داره باید تا میتونیم ازش کار بکشیم البته اضطراب و استرسم تشدید کنندست حتی استرس اینکه (حافظم خیلی ضعیف شده!!!
اصلن بهش فکر نکنید

RE: فراموشي - arezooo82 - 2011/09/21

منم وسط جمله آخرش یادم میره.اعصابم خط خطی میشه

RE: فراموشي - sarir - 2011/09/21

(2011/09/21, 10:22 AM)baran نوشته است: من جدیدا این مشکل پیداکردم که نمیتونم درست تمرکز کنم مثلا بین صحبتم جمله بعدی رو فراموش میکنم باید یمدت مکس کنم تا جمله بعدی یادم بیاد بعضی وقتا اصلا موضوع رو فراموش میکنم یا آخر صحبتم بی نتیجه میمونه نمی دونم جمله آخر برای چه موضوعی بوده موقع جواب دادن به سوالی که ازم میپرسن هم مشکل دوبرابر میشه چندتا جواب باهم میدم که هیچ کدوم جواب اصلی تو ذهنم نبوده angry3 خیلی ناراحتم میترسم اعتماد به نفسم از دست بدم دیگه ارتباطاتم کم کنم لطفا کمکم کنید بین شماها مورد مشابه بوده چکار کنم؟icon_cry
باران جان حتما حتما برای این مشکلت به دکترت مراجعه کن سر سری نگیر شاید لازم باشه درمانتو عوض کنه

RE: فراموشي - Saina - 2011/09/21

سلام سلام love51love51

من بیشتر رو تمرکز کردن و تصمیم گیری مشکل دارم confused2confused2confused2

چندبارم اتفاقای جالب افتاد برام wink2

مثلا وقتی میخوام یه سری عدد رو بنویسم به طور کاملا ناخوداگاه بر عکس مینویسم که اگه بخوام این کارو در حالت عادی انجام بدم باید بشینم کلی حفظ کنم icon_cry

RE: پاسخ : فراموشي - Hasty - 2011/09/21

(2009/12/21, 05:17 PM)kami نوشته است: مصرف خشکبار به خصوص فندق به تقویت حافظه کمک می کند. فندق داراى پیش ماده سروتونین است.

منم مشكل شما رو داشتم �اما كم شد با مرور زمان و تمرينات مكرر از جمله حفظ شماره تلفن...

١. موز بهترین دوست حافظه: ویتامین B بهترین تغذیه حافظه است و موز دارای این منبع غنی می باشد.

٢. مهربانی با خویشتن: انجام کارهای مورد علاقه مانند خریدن یک شاخه گل، کتاب رمان، ملاقات دوستان قدیمی و… باعث افزایش ترشح هورمون “دوپامین” می شود که احساس خوبی را در فرد به وجود می آورد و این افزایش تاثیر مثبتی بر سلسله اعصاب و آن بخش از مغز که مسئول حافظه است می گذارد.

٣. قدم بزیند: زنان یا مردانی که در به طور مرتب قدم می زنند بسیار کمتر دچار فراموشی می شوند. چرا؟ تحقیقات نشان داده است که فعالیت، ارتباط مغزی را در بخشی که ذهن مسئول حافظه است گسترش می دهد.

۴. غذای سس دار نخورید: بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی عادت غذایی بیش از ٨ هزار نفر، استفاده از این نوع سس ها و غذاهای سویا دار باعث کاهش قدرت حافظه می شود. علت آن است که یک ماده شیمیایی موجود در این نوع سس ها و سویا که گفته می شود ضد سرطان و بیماری قلبی است دقیقا عکس این خواص را با خود دارد. با این حال یک بار خوردن آن در هفته چندان مشکلی ندارد!

۵. خواب به موقع: یک استراحت خوب مغز می تواند اطلاعات بشتر و بهتری را به حافظه شما باز گرداند تا مغزی که تمام روز را بدون استراحت گذرانده باشد.

۶. بیشتر به خودتان برسید: تحقیقات نشان می دهد افرادی که رژیم های غذایی بسیار کم کالری در برنامه روزانه خود دارند نه تنها پروسه اطلاع رسانی را بسیار کند انجام می دهد بلکه از دیگر افراد هم سن و سال خود که این رژیم را ندارند نیز کمتر قادر به استفاده از حافظه خود می باشند. لذا به فکر خود باشید و رژیم های غیر موجه را فراموش کنید.

٧. چای گیاهی بنوشید: آهن برای عملکرد صحیح حافظه ضروری است و نوشیدنی های کافئین دار به علت دارا بودن موادی به نام “تانن” (اسید تانیک) که ٧۵ درصد آهن موجود در بدن را از بین می برند.

٨. خوردن قند و شکر مصنوعی را کاهش دهید: این امر ممکن است در کاهش وزن به شما کمک کند اما نوشیدن بیش از یک یا دو نوشیدنی رژیمی در طول روز حافظه دراز مدت شما را تخریب می کند. خوشبختانه تاثیرات منفی این مسئله دائمی نیست و شما به راحتی می توانید با قطع مصرف شیرینی های مصنوعی مجددا حافظه خود را اصلاح کنید.
دکتر من گفته فندق ونارگیل برای من بشدت ضرر دارهangry3icon_cry

RE: فراموشي - Hasty - 2011/09/21

پریسا جون یعنی عاشقتم........love28 منم معتقدم بعضی وقتها فراموشی موهبت بزرگیه از طرف خدا چون اگه فراموشی نبود فوت بهترین دوستم رو (فرحناز) رو هرگز نمی تونستم فراموش کنم وواقعا زندگی مدتی برام جهنم بود تا تونستم کمکم فراموش کنم یا یک مورد دیگه تو این خاله زنک بازی بعضی ها که مثلا میخوان راجع به یکه بد گویی کنند ودنبال مقصر می گردند..ومن هم حضور داشتم میتونم قسم بخورم چیزی یادم نیستicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinhappy0065.gifhappy0065.gif اما شده بارها موبایلمو تو یخچال پیدا کردم:60:laughing3 یا مثا بیشتر دوستان وسط حرف زدنم اگه کسی چیزی بگه کل رشته کلام از دستم خارج میشه.....confused2 برای همین تو جلسات مهم تذکر میدم مواردو یادداشت کنید آخر از من به تفکیک بپرسدwink2agreement2بابا اینهم یک هدیه از طرف msکه باید مغزمونو بیشتر بکار بگیریم...اما منکر مصرف دارو ویا تغذیه مناسب نمی شمSmile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (52)agreement2agreement2icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

RE: فراموشي - paeeze - 2011/09/22

وای من چند روز پیش تویه موسسه ای بودم داشتم طبق معمول انتقاد میکردمlaughing3laughing3laughing3

یکی بود که خواست بحث تخصصی تر بشه و داشت موضوع رو میپیچوند منم شروع کردم به گفتن ادله هام که یه هو چشمم افتاد به یه پوستر ...کلا حواسم رفت یه جای دیگه اصلا فراموش کردم چی میگفتم....خیلی ضایع بودconfusedیه جوری بالاخره جمع و جورش کردمevilgrin0039.gif

بعدش هم کلی خندیدمSmile (16)
واقعا این جور فراموشی ها به ام اس ربط داره؟
چون من قبلا آدمی نبودم که با یه پوستر حواسم پرت شهlaughing3

RE: فراموشي - Saina - 2011/09/23

(2011/09/22, 11:55 PM)sara.161 نوشته است: وای من چند روز پیش تویه موسسه ای بودم داشتم طبق معمول انتقاد میکردمlaughing3laughing3laughing3

یکی بود که خواست بحث تخصصی تر بشه و داشت موضوع رو میپیچوند منم شروع کردم به گفتن ادله هام که یه هو چشمم افتاد به یه پوستر ...کلا حواسم رفت یه جای دیگه اصلا فراموش کردم چی میگفتم....خیلی ضایع بودconfusedیه جوری بالاخره جمع و جورش کردمevilgrin0039.gif

بعدش هم کلی خندیدمSmile (16)
واقعا این جور فراموشی ها به ام اس ربط داره؟
چون من قبلا آدمی نبودم که با یه پوستر حواسم پرت شهlaughing3

به نظرم عزیزم تو با دقت تر شدی نه حواس پرت wink2wink2wink2

RE: فراموشي - ساغر - 2011/09/23

من که به آلزایمر معروف شدم بین دوستام.نه اسم یادم میمونه نه شماره تلفن .تو اداره هم یادم میره رو نامه ها اقدام کنم همشون تاریخ گذشته میشن.
بدترین چیز اینه که حتی قیافه مامانم که همه زندگیم بود رو هم به زور یادم میاد واسه همین عکسشو گذاشتم رو اوپن اشپزخونه که جلو چشمم باشه.
هرچند موز و پسته زیاد میخورم ، ا مگا 3 هم که میگن واسه حافظه خوبه روزی یه دونه میخورم اما فایده نداره.به دکترم هم گفتم جواب خاصی ندادconfused2

RE: فراموشي - Saina - 2011/09/23

(2011/09/23, 01:51 PM)ساغر_س نوشته است: من که به آلزایمر معروف شدم بین دوستام.نه اسم یادم میمونه نه شماره تلفن .تو اداره هم یادم میره رو نامه ها اقدام کنم همشون تاریخ گذشته میشن.
بدترین چیز اینه که حتی قیافه مامانم که همه زندگیم بود رو هم به زور یادم میاد واسه همین عکسشو گذاشتم رو اوپن اشپزخونه که جلو چشمم باشه.
هرچند موز و پسته زیاد میخورم ، ا مگا 3 هم که میگن واسه حافظه خوبه روزی یه دونه میخورم اما فایده نداره.به دکترم هم گفتم جواب خاصی ندادconfused2

یه سوال داشتم دوست عزیز

قبل از بیماریتون اینطوری نبودین ؟