وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
آیا من ام اس دارم؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: آیا من ام اس دارم؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%9F)

RE: آیا من ام اس دارم؟ - رامنا - 2013/06/05

(2013/06/04, 06:50 PM)majidm نوشته است: ه سوال داشتم درباره حالت لرمیت.من بعضی مواقع که استرسم که زیاد میشه تو انگشتای دستم حالت برق گرفتگی دارم وقتی از پله ها بالا پایین میرم به راحتی میتونم احساسش کنم و به این صورته که از ارنج به نوک انگشتام میزنه..میخواست ببینم ایا ممکنه علایم ام اس باشه؟واینکه حالت لرمیت فقط تو کمر ایجاد میشه.
ه سوال داشتم درباره حالت لرمیت.من بعضی مواقع که استرسم که زیاد میشه تو انگشتای دستم حالت برق گرفتگی دارم وقتی از پله ها بالا پایین میرم به راحتی میتونم احساسش کنم و به این صورته که از ارنج به نوک انگشتام میزنه..میخواست ببینم ایا ممکنه علایم ام اس باشه؟واینکه حالت لرمیت فقط تو کمر ایجاد میشه.

سلام دوست خوب. لرمیت به خاطر پلاک گردنی و یه سری مشکلات دیگه تو گردن میتونه ایجاد بیشه. اینطوریه که هربار شخص گردنشو خم میکنه یهو یه احساس برق گرفتگی پیدا میکنه توی نوک انگشتای دست یا پا یا در طول اندام و یا در امتداد ستون فقرات (یا برخی یا همه موارد!) که چند ثانیه (2-3 ثانیه) طول میکشه و بعد تموم میشه تا خم کردن بعدی گردن.

من واقعا نمیدونم مردم چرا گیر دادن به ام اس و اینقدر ازش میترسن. یه عالمه مریضیه وحشتناک تر از ام اس هست. خب برید از اونا بترسید. چرا کسی از اونا نمیترسه؟! از روماتیسم مفصلی لوپوس اسکلرودرمی؟ چرا؟ من وقتی یه چیزیم شد دکتر یه عالمه آزمایش داد که ببینه از این مرضا نداشته باشم. انقدر دعا کردم که ام اس باشه اما ازین چیزا نباشه.

ستاد انحراف افکار عمومی از ام اس و مبارزه با فوبیای ام اس Smile (52)

RE: آیا من ام اس دارم؟ - majidm - 2013/06/05

ممنون از جواباتون.برای من با حالت گردن هیچ اتفاقی نمی افته.گفتم تو ارنج دستم به سمت انگشت کوچیک میزنه.ام تو امتداد نخاع و از این جور چیزا نیست

RE: آیا من ام اس دارم؟ - رامنا - 2013/06/05

(2013/06/05, 09:05 PM)majidm نوشته است: ممنون از جواباتون.برای من با حالت گردن هیچ اتفاقی نمی افته.گفتم تو ارنج دستم به سمت انگشت کوچیک میزنه.ام تو امتداد نخاع و از این جور چیزا نیست
توضیح دادم لرمیت چیه که خیالتون راحت باشه که اون نیست. علائمتون نشون میده که عصب اولنا جایی تو مسیرش تحت فشاره. اینکه با عصبی شدن بدتر میشید دلیلش اینه که عصبی شدت تون عضلانی رو بالا میبره (عضلات سفت تر میشن) خب مشکل بدتر میشه طبیعتن. ببین این مورد به هیچ چیز ام اس شبیه نیست. شما قول بده بهش دیگه فکر نکنی اون خودش خوب میشه. پیش متخصص طب فیزیکی بری و چند جلسه فیزیوتراپی تشریف ببری حتما زودتر هم خوب میشه.

RE: آیا من ام اس دارم؟ - شیما شیما. - 2013/06/13

سلام خوبید یه سوال داشتم دوستای خوبم سال گذشته یک شب با یه حمله شدید از خواب بیدار شدم که سمت راست بدنم خواب رفت و دو سه روز این طوری بودم و بعد از اونم در سمت راست بدنم احساس گز گز و لرزش داشتم حتی تو خواب و عضلات پشت پام میگرفت شدید پیش دکتر رفتم اول گفت چیزی نیست بعد با معاینه گفت سمت راست بدنت واکنش زیادی داره فرستادم ام ار ای با تزریق جوابش که نشون دادم گفت نه ام اس نه تومور منم پیش دکتر دیگه نرفتم ولی همچنان سمت بدنم همیشه یا سرده یا داغ یا لرزش دارم سر مفاصلم هم درد میکنه احساس میکنم نمیتونم دستم رو مشت کنم اینا ام اس؟ راستی توی جواب ام ار ای نوشته بود همه چی نرمال فقط بعضی از اعصاب ضخامت دارن این یعنی ام اس؟ badtaste
البته بچه ها من استرس زیاد دارم و 2 سال پیشم یه مشکلی برام پیش اومد که واقعا فشار رو م زیاد بود حتی موقع ام ار ای مسئول که پشت دستپاه بود گفت استرست زیاده نمدنم خدا کنه چیز مهمی نباشه

RE: آیا من ام اس دارم؟ - neda.n - 2013/06/13

(2013/06/13, 12:12 PM)شیما شیما. نوشته است: سلام خوبید یه سوال داشتم دوستای خوبم سال گذشته یک شب با یه حمله شدید از خواب بیدار شدم که سمت راست بدنم خواب رفت و دو سه روز این طوری بودم و بعد از اونم در سمت راست بدنم احساس گز گز و لرزش داشتم حتی تو خواب و عضلات پشت پام میگرفت شدید پیش دکتر رفتم اول گفت چیزی نیست بعد با معاینه گفت سمت راست بدنت واکنش زیادی داره فرستادم ام ار ای با تزریق جوابش که نشون دادم گفت نه ام اس نه تومور منم پیش دکتر دیگه نرفتم ولی همچنان سمت بدنم همیشه یا سرده یا داغ یا لرزش دارم سر مفاصلم هم درد میکنه احساس میکنم نمیتونم دستم رو مشت کنم اینا ام اس؟ راستی توی جواب ام ار ای نوشته بود همه چی نرمال فقط بعضی از اعصاب ضخامت دارن این یعنی ام اس؟ badtaste
البته بچه ها من استرس زیاد دارم و 2 سال پیشم یه مشکلی برام پیش اومد که واقعا فشار رو م زیاد بود حتی موقع ام ار ای مسئول که پشت دستپاه بود گفت استرست زیاده نمدنم خدا کنه چیز مهمی نباشه

شیما جان برای همچین مواردی خواهشا با چند تا متخصص واقعا مجرب مشورت کن . مشکل شما ام اس نباشه یا باشه باید تشخیص داده بشه چیه و باید درمان بشه . این علائم به خیلی چیزا میتونه ربط داشته باشه که یکیش ام اسه ، پس تا ب نشخیص نرسیدی ول نکن لطفا . در نهایت بذار مهر نهایی رو روی بیماری یا عدم بیماری ، یه پزشک کاملا مطمئن و متخصص بزنه

RE: آیا من ام اس دارم؟ - raika - 2013/07/13

سلام دوستان..من از 3سال پیش از درد و بی حسی مچ دست راستم گرفتارم..
هزاران بار پیش دکتر ارتوپد رفتم و حتی 2 مرتبه تزریق کرتن داشتم ولی بی فایده ..تا اینکه ابان سال گذشته اخرین دکتر ارتوپدم گفت یه ام ار ای داشته باش شاید پلاک داشته باشی..من اول نوار عصب و عضله همراه برق دادم که معلوم شد مشکل ارتوپدی نیست..
بعد اون برق وصل کردن این بی حسی از گردنم شروع شد و و کل دست راستم و گرفت و شبها توی خواب به شدت عضله ساق پام میگرفت که با گریه از خواب می پریدم(البته قبلا هم این موضوع و داشتم)
بعد 2مرتبه ام ار ای با تزریق و بدون تزریق دادم که کاملا سالم بودن.و تست روماتیسم هم توی مرکز رماتیسم دادم...بعد از نشون دادن همه ازمایشات و اینا به چندتا دکتر مغز و اعصاب حاذق هیچ تشخیص درستی داده نشد فقط هربار یه گونی قرص میدادن به من..تا این که بنا به توصیه یکی از دکتر ها رفتم پیش به دکتر روماتولوژی ،که ایشون هم اول تشخیص ام اس خفیف دادن ولی بعد که برای بار سوم ام ار ای دادم رد کردند .
وریشه مشکل و عصبی و اضطرابی دونستن و 4 ماه قرص سیتالوپرام مصرف کردم..وقتی دیدم اثری روی بی حسی و گزگز دستم نداره رها کردم...تا اینکه دوباره چند هفته پیش یه شب توی خواب پام شروع کرد به گز گز کردن و بی حسی تا 2روز ادامه داشت و در ضمن گاهی اوقات دچار تاری و پرش پلک هم میشدم،این شد که دوباره به همون دکتر مراجعه کردم و یه بسته 10 تایی سیتالوپرام تجویز کرد که بخورم و اگه بهتر نشدم برم ام ار ای...
الان بسته در حال تموم شدنه اما من گاهی روزها با بی حسی دستم و پرش چشمم درگیرم..
و اینکه کلافه شدم 1 ساله توی راه دکتر و ام ار ای و اینام..تا اینکه امشب در حال جسنجوی عوارض سیتالوپرام اینجارو پیدا کردم..
از همه شما دوستان عاجزانه تقاضا دارم من و از این سردرگمی نجات بدین..واقعا دیگه نمی دونم پیش چه دکتری برم...
یه نکته که یادم رفت بگم اینه که من گاباپنتین هم مصرف کردم ولی خوب نشدم...
واینکه دوران دبستان به صرع مبتلا بودم که فنوباربیتال و پریمیدون مصرف میکردم ولی الان یه 10 سالی میشه قطع کردم.
مرسی و عذر می خوام طولانی شد..

RE: آیا من ام اس دارم؟ - hessam - 2013/07/13

(2013/07/13, 02:55 AM)raika نوشته است: سلام دوستان..من از 3سال پیش از درد و بی حسی مچ دست راستم گرفتارم..
هزاران بار پیش دکتر ارتوپد رفتم و حتی 2 مرتبه تزریق کرتن داشتم ولی بی فایده ..تا اینکه ابان سال گذشته اخرین دکتر ارتوپدم گفت یه ام ار ای داشته باش شاید پلاک داشته باشی..من اول نوار عصب و عضله همراه برق دادم که معلوم شد مشکل ارتوپدی نیست..
بعد اون برق وصل کردن این بی حسی از گردنم شروع شد و و کل دست راستم و گرفت و شبها توی خواب به شدت عضله ساق پام میگرفت که با گریه از خواب می پریدم(البته قبلا هم این موضوع و داشتم)
بعد 2مرتبه ام ار ای با تزریق و بدون تزریق دادم که کاملا سالم بودن.و تست روماتیسم هم توی مرکز رماتیسم دادم...بعد از نشون دادن همه ازمایشات و اینا به چندتا دکتر مغز و اعصاب حاذق هیچ تشخیص درستی داده نشد فقط هربار یه گونی قرص میدادن به من..تا این که بنا به توصیه یکی از دکتر ها رفتم پیش به دکتر روماتولوژی ،که ایشون هم اول تشخیص ام اس خفیف دادن ولی بعد که برای بار سوم ام ار ای دادم رد کردند .
وریشه مشکل و عصبی و اضطرابی دونستن و 4 ماه قرص سیتالوپرام مصرف کردم..وقتی دیدم اثری روی بی حسی و گزگز دستم نداره رها کردم...تا اینکه دوباره چند هفته پیش یه شب توی خواب پام شروع کرد به گز گز کردن و بی حسی تا 2روز ادامه داشت و در ضمن گاهی اوقات دچار تاری و پرش پلک هم میشدم،این شد که دوباره به همون دکتر مراجعه کردم و یه بسته 10 تایی سیتالوپرام تجویز کرد که بخورم و اگه بهتر نشدم برم ام ار ای...
الان بسته در حال تموم شدنه اما من گاهی روزها با بی حسی دستم و پرش چشمم درگیرم..
و اینکه کلافه شدم 1 ساله توی راه دکتر و ام ار ای و اینام..تا اینکه امشب در حال جسنجوی عوارض سیتالوپرام اینجارو پیدا کردم..
از همه شما دوستان عاجزانه تقاضا دارم من و از این سردرگمی نجات بدین..واقعا دیگه نمی دونم پیش چه دکتری برم...
یه نکته که یادم رفت بگم اینه که من گاباپنتین هم مصرف کردم ولی خوب نشدم...
واینکه دوران دبستان به صرع مبتلا بودم که فنوباربیتال و پریمیدون مصرف میکردم ولی الان یه 10 سالی میشه قطع کردم.
مرسی و عذر می خوام طولانی شد..
سلام
با یک دکتر داخلی مغز و اعصاب مشکلتان در میان بگذارید
بیماری ام اس بیمار چندشکلی و با اعلاعمه متفاوت

همیشه تشخیص بیماری ام اس لاذمه اش ام آر آی با علاعمه بالینی در کنار هم است
یعنی : هیچ کدام از این دوتا به تهایی بیانگر ام اس نیست

رفتم پیش دکتر مغز و اعصاب دکتر قزوینی خیلی هم طول کشید تا نوبت داد ولی دوباره گفت باید به دستم برق وصل کنم اما من میترشم و این برق وصل کردن با اون سوزن های بلندی که میزنن توی دستم علائمم و بدتر میکنن..

RE: آیا من ام اس دارم؟ - رامنا - 2013/07/13

(2013/07/13, 04:41 PM)raika نوشته است: رفتم پیش دکتر مغز و اعصاب دکتر قزوینی خیلی هم طول کشید تا نوبت داد ولی دوباره گفت باید به دستم برق وصل کنم اما من میترشم و این برق وصل کردن با اون سوزن های بلندی که میزنن توی دستم علائمم و بدتر میکنن..

عزیزم این برق که میگی همون نوار عصب ویا نوار عضله ست که برای تشخیص انجام میشه. دکتر میخواد وضعیت عصب یا عضله شما رو بررسی کنه. میدونم اذیت کننده ست کمی ولی خیالت راحت باشه. ضرری نداره... دردش هم اونقدر وحشتناک نیست. من تجربه اش رو داشتم. میشه تحملش کرد. زود هم تموم میشه. نگران نباش. ایشالله که چیز مهمی نیست love51

(2013/07/13, 04:53 PM)رامنا نوشته است:
(2013/07/13, 04:41 PM)raika نوشته است: رفتم پیش دکتر مغز و اعصاب دکتر قزوینی خیلی هم طول کشید تا نوبت داد ولی دوباره گفت باید به دستم برق وصل کنم اما من میترشم و این برق وصل کردن با اون سوزن های بلندی که میزنن توی دستم علائمم و بدتر میکنن..

عزیزم این برق که میگی همون نوار عصب ویا نوار عضله ست که برای تشخیص انجام میشه. دکتر میخواد وضعیت عصب یا عضله شما رو بررسی کنه. میدونم اذیت کننده ست کمی ولی خیالت راحت باشه. ضرری نداره... دردش هم اونقدر وحشتناک نیست. من تجربه اش رو داشتم. میشه تحملش کرد. زود هم تموم میشه. نگران نباش. ایشالله که چیز مهمی نیست love51

اخه تا به حال 2 بار این نوار و ازم گرفتن و بعدش به کلی از گردن دچار بی حسی میشم.شما سوال من و توی صفحه قبل خوندید؟میشه یکم راهنماییم کنید؟

اخه تا به حال 2 بار این نوار و ازم گرفتن و بعدش به کلی از گردن دچار بی حسی میشم.شما سوال من و توی صفحه قبل خوندید؟میشه یکم راهنماییم کنید؟