وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
آیا من ام اس دارم؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: آیا من ام اس دارم؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%9F)

RE: آیا من ام اس دارم؟ - کتی - 2012/05/15

(2012/05/15, 01:40 PM)yummy نوشته است: من هیچ دردی نداشتم تو این 6 سال...فقط چشمم موقع حمله درد داشت و سر درد و .. مور مور شدن دست و پا بود
من سالی یه بار ام آز آی میدادم و همه ســــــالم بودن که حتی دکترم اون اواخر ام اس رو رد کرد و گفت اگه بود تا الان که 5 سال گذشته خودشو نشون میداد
تو ام آر آی آخرم 3 تا پلاک کوچیک دیده شد که تایید کرد ام اس رو.نوار عصب که میدادم همش چون زیاد شده بود حمله ها(تاری دید) عصب های چشمم دوتاش دیگه ملتهب بودن که با کورتون هم خوب نمیشد کامل
دیگه سینووکس رو که شرو کردم بعد یه مدت خوب شد چشمام و تا الان حمله یا مشکل جدی نداشتم
تو ام آر آبی قبلیم هیچ پلاکی نبود
دکتر گفت این نشون میده که روند بیماریتون کنده
در مورد شما نمیتونم بگم ولی کلا میگم نباید بی خیالش شد چک کردن خوبه...

ممنون عزیزم که برایم وقت گذاشتیlove51
پس اگه ام ار ای هم سالم بود باز صدر صد نیستconfused2
البته من گردن و کمر هنوز ندادم ولی مغزم با تزریق بود دکتر می خواست ام ار ای گردن رو هم بگیره ولی من زیر دستگاه دوام نیاوردم که همه اش رو با هم انجام بدهم
شما هم با تزریق بودی؟
خدا بهمون کمک کنه

RE: آیا من ام اس دارم؟ - yummy - 2012/05/16

بله عزیزم من هم با تزریق بودم و هم بدون تزریق همه نوعشو تجربه کردم...نگران نباش خوب مراقب باشی و رعایت کنی و سر وقت چکاب کنی مشکلی پیش نمیاد عزیزم

RE: آیا من ام اس دارم؟ - کتی - 2012/05/21

سلام آقای chip chip
رفتی برای ام آر ای؟
زود بیا از خودت خبر بده
نگرانتیمconfused2

RE: آیا من ام اس دارم؟ - chipchip - 2012/05/21

آره دیروز رفتم، 200 تومن ازم گرفتمangryangryangry، برق از سه فازم پریدHuh، فکنم دکتره فهمید واسه چی ام آر آی میگیرم ، یی هو مهربون شدنlove28،
هرکی با یکی اومده بود، یه دختره با مامانش و یه آقاهه با همسرش، فقط من تنها بودم sad2sad2sad2 (اگه اون صدای درونی مرموز مردونه هی نمیگفت "مرد باش گریه نکن مرد باش گریه نکن" angry2 نبود زده بودم زیر گریه confused)
خدایش بگم اولش خیلی ترسیدم ashamed0006.gif بعد اینقدر طول کشید که واسم عادی شدparty0048.gif. تو خود دستگاهم دستام شروع کرد لرزیدن و بی حس میشد.
خدا کنه اگه ام اس نبود یه بیماری بدتر هم نباشه

(2012/05/21, 05:35 PM)chipchip نوشته است: آره دیروز رفتم، 200 تومن ازم گرفتمangryangryangry، برق از سه فازم پریدHuh، فکنم دکتره فهمید واسه چی ام آر آی میگیرم ، یی هو مهربون شدنlove28،
هرکی با یکی اومده بود، یه دختره با مامانش و یه آقاهه با همسرش، فقط من تنها بودم sad2sad2sad2 (اگه اون صدای درونی مرموز مردونه هی نمیگفت "مرد باش گریه نکن مرد باش گریه نکن" angry2 نبود زده بودم زیر گریه confused)
خدایش بگم اولش خیلی ترسیدم ashamed0006.gif بعد اینقدر طول کشید که واسم عادی شدparty0048.gif. تو خود دستگاهم دستام شروع کرد لرزیدن و بی حس میشد.
خدا کنه اگه ام اس نبود یه بیماری بدتر هم نباشه

از خود دکتر رادیولوژیست نپرسیدی؟
آخه من سر ام آر آی مغزم خودم از دکتر پرسیدم گفت من هیچ چیزی به نفع ام اس نمی بینم البته خودم هم جواب رو که روز بعد دیدم همه چیز رو نرمال نوشته بود دکترم هم تایید کرد.wink2
اما من توی دستگاه طاقت نیاوردم که ام ار ای گردن و کمر هم انجام بدهم اینه که گفتم اون 2 تا رو میروم یک روز دیگه هنوز هم نرفتم شنبه آینده میروم

راستی با تزریق بودی؟
من با تزریغ برای مغز 105000 تومن دادم بدون تزریق گفت میشه 55000 تومن با احتساب لباس یک بار مصرف که بهم دادندicon_cry

RE: آیا من ام اس دارم؟ - chipchip - 2012/05/21

ممنون icon_question
اتفاقا اونجا همش به یاد شماها بودم،
فردا باید جواب آزمایش هامو بگیرم پس فردا هم جواب ام آر آی ، شنبه هم باید برم پیش دکترم، هر چی خدا بخوادShy
(2012/05/21, 05:45 PM)کتی نوشته است: راستی با تزریق بودی؟
من با تزریغ برای مغز 105000 تومن دادم بدون تزریق گفت میشه 55000 تومن با احتساب لباس یک بار مصرف که بهم دادندicon_cry

هم با تزریق هم بدون تزریق ، سر و گردن و کمر

RE: آیا من ام اس دارم؟ - chipchip - 2012/05/22

امروز جواب آزمایش خونمو گرفتم، با یک بحث و بررسی که رو جواب آزمایش انجام دادم Smile (52) فکر کنم کم خونی دارمicon_cry
جالب اینجاست که من سالی حداقل 2 3 بار خون میدم ، فکر کن کم خونی هم داشته باشم laughing3
هنوز جواب ام آر آی نیومده party0048.gif

RE: آیا من ام اس دارم؟ - yas - 2012/05/22

خب مگه علایم شما چی بوده ؟ گه به ام اس شک کردی ؟
کم خونی که علایمش ربطی نداره به این بیماری خیلی کم خون باشی که اچ بی خونت 6 باشه

اون موقع قیافت و کف پاهات و توی چشمات داد میزنه مینوری البته اگه مینور باشیا نه کم خونی فقر اهن یا ماژور چون کم خونی انواع مختلف داره
علایمشم سردی پا بعضی اوقات خیلی کم سرگیجه تپش قلب و چند تا چیز کوچیک داره که برای خانمها فولیک اسید و فولیفر تجویز میشه و غذاهایی مثل جگر و ماهی و عدس و ......

RE: آیا من ام اس دارم؟ - chipchip - 2012/05/22

(2012/05/22, 08:33 PM)yas نوشته است: خب مگه علایم شما چی بوده ؟ گه به ام اس شک کردی ؟
کم خونی که علایمش ربطی نداره به این بیماری خیلی کم خون باشی که اچ بی خونت 6 باشه

اون موقع قیافت و کف پاهات و توی چشمات داد میزنه مینوری البته اگه مینور باشیا نه کم خونی فقر اهن یا ماژور چون کم خونی انواع مختلف داره
علایمشم سردی پا بعضی اوقات خیلی کم سرگیجه تپش قلب و چند تا چیز کوچیک داره که برای خانمها فولیک اسید و فولیفر تجویز میشه و غذاهایی مثل جگر و ماهی و عدس و ......

علائم رو چند صفحه قبل گفتم ، لرزش شدید دستها، خواب رفتگی و گزگز دستها و پاها، کسلی و خواب خیلی زیاد، بعضی اوقات تیک پلک چشم و انگشت دستم، ضعیف شدن حافظه کوتاه مدتم خیلی زیاد، ... ولی رفتم دکتر معاینه کرد گفت چشمات و حالت تعادلیت مشکلی نداره امکان داره کم خونی داشته باشی و آزمایش نوشت واسه اطمینانم ام آر آی با تزریق و بدون تزریق سر و گردن و کمر هم واسم نوشت