وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
سردی جات و ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: نظرسنجي (https://mscenter.ir/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%D9%8A)
+--- موضوع: سردی جات و ام اس (/Thread-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: سردی جات و ام اس - مهوش - 2011/10/03

بابا عجیبه اینقدر به سردی گرمی چسبیدید ول نمیکنید.لبنیات برا بدن لازم و ضروریه.این حرفا چیهicon_cry

RE: سردی جات و ام اس - nazanin - 2011/10/04

يه سوال؛
من هروقت بستنی ميخورم فرداش ديگه نميتونم راه برم ولی 2‏_‏3 روز بعدش بهتر ميشم يعنی نباید بخورم يا اشكالی نداره بخورم‏?‏‏!‏ آخه خيلی دوست دارم

RE: سردی جات و ام اس - najva - 2011/10/05

نه عزیزم نخور ماها وقتی می بینیم که ماده غذائی یهمون نمیساره نباید بخوریم مثلا من وقتی کلم میخورم سست و ناتوان میشم

خیلی وقته که کلم نمیخورم یا مثلا بادام زمینی ، این چیزها برای همه تاثیر بدی نداره هر کس باید ببیند که به چه چیزی حساس

است و باید مراعات کنه البته این تخربه منه .

RE: سردی جات و ام اس - شهرزاد - 2011/10/27

غزل جان من از بچگی با بستنی بزرگ شدم ولی دلیلش این نیست چون من سراغ دارم زیاد بستنی نمیخوره وخیلی هم تیتیش مامانیه ولی ام اس دارهsmiling

RE: سردی جات و ام اس - somaye_602000 - 2011/10/27

دوستای گلم ممنون که جواب میدید من خودم هم از این قضیه سردی و گرمی زیاد سر در نمیارم اما از وقتی رعایت میکنم خیلی راضیم بد نیست یه چیزایی را رعایت کنیم دوستون دارم یه عالمهlove28icon_question
(2011/10/02, 11:03 PM)najva نوشته است: من حیلی سردی جات میخوردم اعم از بستنی و شیرو ماست و قره قروت و میوه های سرد و کلا اصلا گرمی نمی خوردم

ولی از زمانی که عضو ام اس سنتر شدم از گرمیها استفاده میکنم و سردی خیلی کم استفاده میکنم تا حالا که تاثیر

مثبتی روم نداشته تا ببینم بعدا چی میشه .

حتما نتیجه میبینی نجوا جان. بوقلمون و عسل یادت نره.

RE: سردی جات و ام اس - proshan - 2011/11/09

سلام دوستان سردی برای سیستم اعصاب اصلا خوب نیست و کسی دچار بیماریهای اعصاب مرکزی هست نباید از سردی بخشها استفاده کنه بخصوص ترشیجات که اسیدی هم هست

RE: سردی جات و ام اس - proshan - 2011/11/09

(2011/10/04, 11:36 PM)nazanin نوشته است: يه سوال؛
من هروقت بستنی ميخورم فرداش ديگه نميتونم راه برم ولی 2‏_‏3 روز بعدش بهتر ميشم يعنی نباید بخورم يا اشكالی نداره بخورم‏?‏‏!‏ آخه خيلی دوست دارم

نازنین جان به نظر من شما اصلا لبنیات نخور چون لبنیات برای این بیماری خوب نیست وتشدید کننده است حالا بستنی که خود سرد هم هست سعی کن از گرمی ها بیشتر استفاده کنی من خودم عاشق ماستم ولی چه کنم که ....

RE: سردی جات و ام اس - somaye_602000 - 2011/11/09

منم عاشق ماستم بعضی وقتا یواشکی خودم میخورمlaughing3

RE: سردی جات و ام اس - blue sky - 2011/11/09

دوستان یه سوال منظور شما از سردی غذای سرد مثل بستنی هست؟
در طب سنتی یه سری غذاها سردند یعنی طبع سرد دارند مثل ماست دوغ ولی بستنی سرد نیست درجه حرارتش سرد هست
میگن ما که ام اس داریم
دارای مزاج سردیم
باید غذاهای دارای طبع گرم مثل اجیل پسته ارده خرما بخوریم

RE: سردی جات و ام اس - TootFarangi - 2011/11/09

(2011/11/09, 10:39 PM)blue sky نوشته است: دوستان یه سوال منظور شما از سردی غذای سرد مثل بستنی هست؟
در طب سنتی یه سری غذاها سردند یعنی طبع سرد دارند مثل ماست دوغ ولی بستنی سرد نیست درجه حرارتش سرد هست
میگن ما که ام اس داریم
دارای مزاج سردیم
باید غذاهای دارای طبع گرم مثل اجیل پسته ارده خرما بخوریم

نه دوست جان اینا منظورشون همون غذاهای با طبع سرد هست.