وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
مشکلات بینایی و چشمی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: مشکلات بینایی و چشمی (/Thread-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%DA%86%D8%B4%D9%85%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: پاسخ : مشکلات بینایی و چشمی - zabih - 2011/06/20

(2009/09/29, 04:28 PM)sara نوشته است: بچه ها منم وقتي دوبيني پيدا كرده بودم از سمت چپ كه نگاه مي كردم دوتايي مي ديدم
چرا همش چشم چپ اينطوري مي شه؟
الانم گاهي چشمام تا مي شه
سينا پس تازگي من گاهي يه هفته پرش چشم دارم بخاطر ام اس؟ البته بازم چشم چپم

نه اینطور نیست که فقط چشم چپ تار بشه، تازه گیا منم دوچار تاری دید شدم اما از ناحیه چشم راست.این در حالیست که چشم چپم کاملاً سالم هست و دوبینی هم در چشم چپم برطرف شده.
(2009/09/29, 04:32 PM)khatoon25 نوشته است: آره منم برام عجيبه چرا هيچ كس نمي گه چشم راست؟؟چرا چپ؟

سلام. در مورد من فقط و فقط چشم راستم تار شده. در حالی که حتی با این تار شدن دوبینی چشم چپم هم از بین رفته.

RE: مشکلات بینایی و چشمی - # پریسا # - 2011/07/17

سلام دوستان
یه چند روزیه چشمام یه دفعه تار میشه چند تا پلک میزنم خوب میشه sad2
یعنی حمله س ؟

RE: مشکلات بینایی و چشمی - nahid - 2011/07/17

نه ، حمله باید 24 ساعت دوام داشته باشه .

RE: مشکلات بینایی و چشمی - sara.i - 2011/07/17

من چند روز چشم چپم درد میکرد مثل اینکه یه چیزی بالای پلکم فشار می آورد و شب هم تار میبینم وقتی هم سرکار هستم بعد از اینکه چند ساعت با کامپیوتر کار میکنم یه لایه غیر شفاف جلوی چشمم رو میگیره می خواستم بدونم این موضوع رو باید جدی بگیرم و به دکترم بگم یا مثل بقیه اتفاقات چاره ای جز سوختن و ساختن در مقابلش نیست؟

RE: مشکلات بینایی و چشمی - fireboud - 2011/07/17

احتمال اینکه خودش حل بشه هست اما هر علائمی که بیش از 24 ساعت داشته باشین بهتره که به پزشک مراجعه کنید نگران نباشید احتمالا کورتون تجویز کنه و مشکل سریع حل بشه

RE: مشکلات بینایی و چشمی - h.kakavand - 2011/07/17

من می گم باید تمام علائم با تمام دقت مورد بررسی قرار بگیره و نباید دسته کم گرفت

RE: مشکلات بینایی و چشمی - majid.shiraz - 2011/07/20

دوستان من یه سئوال دارم
تقریبا یک سال پیش وقتی از خواب بیدار شدم واسه 10 دقیقه حالا دقیقش یادم نیست همه جا رو با دوتا چشمام تار میدیدم
از اون به بعد کمی چشم چپم درد میکرد نه دوتایی میدیدم و نه سردی دست و پا داشتم تا اینکه کم کم احساس کردم پشت سرم سمت چپ درد میکنه رفتم و خلاصه ام آر آی و vep و این چیزا ظاهرا مشکلی روئیت نشده چون هنوز جواب ام آز آی رو پیش دکتر نبردم
چیزی که حالا برای من مهمه اینه که به تازگی سمت چپ بدنم مور مور میشه صورتم هم همینطور البته گردن درد هم دارم و کمی پشت گوش چپ و شقیقه چپم نیز درد داره اما تاری چشم فقط اون روزی که بیدار شدم و تاری دید داشتم برام پیش اومد و دیگه تاری دید ندارم
اما دوتایی دیدن چشمام در حالت عادی به نظرم یکی میبینه ولی شب به مهتاب که تگاه میکنم با چشم چپم یه مهتاب کم رنگ خیلی نزد به مهتاب میبینم
و اما سئوالاتم
تاری دید چشم نه دو بینی همیشه هست یا شدتش کم و زیاد میشه
تاری دید همراه با سردرد هست یا نه و اصلا عزیزانی که ام اس دارند سردرد حالت تهوع و یا سرگیجه هم دارند یا نه خیلی حرف زدم ممنونم

RE: مشکلات بینایی و چشمی - maryamm - 2011/07/20

آقا مجید ایناای که شما می فرمایین رو همه ادم ها تجربه می کنن و باهاش روبه رو شدن

تاری چشم که مربوط بشه به حمله در ام اس برای چند روز باقی می مونه و به مرور شدید تر می شه

سر درد رو همه دارن و همین طور سرگیجه ولی اینا صرف ام اس داشتن و یا نداشتن نیست

آقا مجید من اگه الان بخوام بهتون بگم همین الان چه دردهایی در کدوم نواحی و چه حس هایی دارم از تعجب شاخ در میارین ولی باورتون میشه از بس که توجه نشون ندادم بعضی وقتا در اوج سر دردی که دارم یادم میره که سر درد دارم

همون طور که قبلا بهتون گفتم شما ام ار ای رو پیش یک دو تا دکتر ببرید و اگه باز هم مثل قبل همه چی نرمال بود کلا دیگه نگران نباشید و راحت و بی خیال به این اتفاقات به زندگیتون ادمه بدین

RE: مشکلات بینایی و چشمی - farzadm - 2011/07/20

خودتونم مي تونيد جواب mri رو مطالعه كنيد...اگه اصلا مشكلي نباشه آخرش normal brain نوشته مي شه و در گزارش نيز همه چيز نرمال و شفاف درج مي شه

RE: مشکلات بینایی و چشمی - najva - 2011/07/25

بیماری من با نابینایی چشم راست شروع شد دو بینی و نیستاگموس هم داشته ام ولی همه خوب شده اند ولی مشکلات دیگری اضافه شده اند
که به امید خدا انها هم خوب می شوند