وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
مشکلات بینایی و چشمی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: مشکلات بینایی و چشمی (/Thread-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%DA%86%D8%B4%D9%85%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: مشکلات بینایی و چشمی - یوسفی نازنین - 2014/03/30

من هنوز که هنوزه بعد یکی دوسال نه تنها بیناییم بر نگشته بلکه بد تر هم شده تقریبا چشم چپم رو از دست دادم البته بهش فک نمی کنم با یه چشم هم میشه دنیارودید

RE: مشکلات بینایی و چشمی - liliyam - 2014/04/03

من ۸ماه پیش چشمم تار شد و پالس گرفتم .. چشمم بهتر شد..اما الان درد میکنه و یکم رنگش پریده میترسم تار بشه..
دارم به قطره چشمی پردنیزولون و دگزا فک میکنم..

ممنون میشم اگه تجربه ای دارین بگید؟

RE: مشکلات بینایی و چشمی - hessam - 2014/04/03

(2014/04/03, 07:27 PM)liliyam نوشته است: من ۸ماه پیش چشمم تار شد و پالس گرفتم .. چشمم بهتر شد..اما الان درد میکنه و یکم رنگش پریده میترسم تار بشه..
دارم به قطره چشمی پردنیزولون و دگزا فک میکنم..

ممنون میشم اگه تجربه ای دارین بگید؟
با مشورت پزشکت دارو مصرف کن
خودسرانه دارو مصرف نکنید SleepySleepy

RE: مشکلات بینایی و چشمی - sange sabor - 2014/04/03

منم مثل شما دچار تاری دید شدم.
اما بعد سه روز کورتون تراپی بیناییم برگشت...
دو ماهه چشمام درد میکنه...
ایشا...بعد تعطیلات میرم پیش دکترم ببینم راهی برای علاجش هست؟angry2

RE: مشکلات بینایی و چشمی - sange sabor - 2014/05/14

سلام بچه ها
چند وقت پیش که چشمام درد میکرد رفتم پیش چشم پزشک
گفت شبکیت یه کم سوراخ شده
به خاطر این بیماری
برام لیزر کرد
ولی چشم دردم هنوز خوب نشدهangry2confused2confused

RE: مشکلات بینایی و چشمی - الی کوچولو - 2014/05/14

(2014/05/14, 02:53 PM)sange sabor نوشته است: سلام بچه ها
چند وقت پیش که چشمام درد میکرد رفتم پیش چشم پزشک
گفت شبکیت یه کم سوراخ شده
به خاطر این بیماری
برام لیزر کرد
ولی چشم دردم هنوز خوب نشدهangry2confused2confused

ام اس روی عصب چشم تاثیر میذاره نه ساختمان فیزیکی چشم!
دکترتون حرف عجیبی زده

راهنمایی در مورد ام اس - amnd47 - 2014/06/21

با سلام خدمت دوستان امید وارم حال همه خوب باشه
دوستان من حدود 22 روز پیش بعد از یک فشار عصبی سنگین و سردرد که به تشخیص پزشک بر اثر سینوزیت بود یه لکه کوچک تو دیدم شبیه به برق زدگی چشم ایجاد شد.اینم بگم من اصولا آدم حساسی هستم و مسایلی که شاید دیگران رو ناراحت نکنه منو خیلی عذاب میده.برای لکه کوچک به چشم پزشک مراجعه کردم تشخیص ایشون التهاب بود و برام پرد نیزولون خوراکی تجویز کردن که تاثیری نداشت و لکه کمی بزرگتر شد.از اونجایی که متخصص شبکیه تو شهر ما وجود نداره مجبور شدم برم تهران و اونجا با انجام oct(عکس سه بعدی از شبکیه) پزشکم تشخیص CSR دادن که تو این بیماری بر اثر فشار عصبی و ترشح بیش از حد هورمون کورتیزول مایع زجاجیه به داخل شبکیه نشت و باعث بوجود آمدن تاول در شبکیه میشه،برام پروپرانولول تجویز کرد که تا الان مصرف کردم ولی بازم لکه هایی تو چشم بوجود اومده.شمنا استرس باعث وخامت اوضاع میشه ولی من نمیتونم استرس نداشته باشم.پریروز به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم ایشون برام mri نوشتن که انجامش دادم ولی هنوز جوابشو نگرفتم.
اما چون من آدم حساسی هستم تو این20 فکر و ذکرم شده این و به هیچی بجز این نمیتونم فکر کنم و از دیروز بعد از خوندن علایم ام اس دچار تکرر ادرار و درد و گزگز تو دستا و پاهام شدمکه الانم دارم.دیشب حتی یک ثانیه هم نتونستم بخوابم .واقعا فشار وحشتناکی رومه که تحملش برام خیلی سخته.
چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید این تاری دید در ام اس یعنی چی آیا شبیه وضعیت منه؟اخه من چشام کاملا میبینه فقط این لکه های کوچیک دایره مانند تو چشام هست که دورشون اعوجاج داره یعنی وقتی به خطوط صاف نگاه میکنم خطوط نزدیک به نقاط کور دایره مانند کج میشن و تاری ندارم.ضمنا RAPD مثبت هم نیستم و مردمک چشم چپم دقیقا مثل چشم راستم عمل میکنه در حالی که میگن حساسیت به نور و تنگ و گشاد شدن مردمک تو چشم نوریت اپتیک بشدت کم میشه.ضمنا تو پیشونی و دور هردم چشمم درد دارم که به حرکت چشمام مربوط نیست و تغییری نمیکنه.آیا کسی این مشکلاتو داشته و توی نوریت هم کج دیدن چیزا وجود داره؟
اگه میشه منو راهنمایی کنید واقعا حالم بده

RE: راهنمایی در مورد ام اس - tinookhe - 2014/06/21

پیچیده س ....Huh

RE: راهنمایی در مورد ام اس - amnd47 - 2014/06/21

ممنون میشم یکی از ذوستان توضیحی در مورد مشکلات چشمی ام اس به من بده.آیا در مشکلات چشمی ام اس لکه های کوچیک شبیه برق زدگی (مث نور الکترود جوشکاری) بوجود میاد که دورشون اعوجاج داره؟و عملکرد مردمک حساسیت به نور کمتر میشه یا تغییری نمیکنه در واقع نقص آوران مردمک مثبته[تصویر:  129.gif]

ممنون از راهنماییتون

مث اینکه کسی نیست جواب بده

RE: راهنمایی در مورد ام اس - tinookhe - 2014/06/21

والا چشم منم همچین انحرافی داشت بعدازپالس خوب شد
شما مشکوکی به ام اس