وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
مشکلات بینایی و چشمی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: مشکلات بینایی و چشمی (/Thread-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%DA%86%D8%B4%D9%85%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: مشکلات بینایی و چشمی - زهرا59 - 2011/08/23

من با دوبيني بيماريم شروع شد اونم دو ماه پشت هم كه هرماه هم حدوداً 12 روز طول كشيد بعد از 12 روز دوبيني كم شد تاري ديد تا سه ، چهار روز زياد شد كه اونم توي چشم چپم بود

RE: مشکلات بینایی و چشمی - shabgard - 2011/08/24

(2011/07/20, 10:52 AM)majid.shiraz نوشته است: دوستان من یه سئوال دارم
تقریبا یک سال پیش وقتی از خواب بیدار شدم واسه 10 دقیقه حالا دقیقش یادم نیست همه جا رو با دوتا چشمام تار میدیدم
از اون به بعد کمی چشم چپم درد میکرد نه دوتایی میدیدم و نه سردی دست و پا داشتم تا اینکه کم کم احساس کردم پشت سرم سمت چپ درد میکنه رفتم و خلاصه ام آر آی و vep و این چیزا ظاهرا مشکلی روئیت نشده چون هنوز جواب ام آز آی رو پیش دکتر نبردم
چیزی که حالا برای من مهمه اینه که به تازگی سمت چپ بدنم مور مور میشه صورتم هم همینطور البته گردن درد هم دارم و کمی پشت گوش چپ و شقیقه چپم نیز درد داره اما تاری چشم فقط اون روزی که بیدار شدم و تاری دید داشتم برام پیش اومد و دیگه تاری دید ندارم
اما دوتایی دیدن چشمام در حالت عادی به نظرم یکی میبینه ولی شب به مهتاب که تگاه میکنم با چشم چپم یه مهتاب کم رنگ خیلی نزد به مهتاب میبینم
و اما سئوالاتم
تاری دید چشم نه دو بینی همیشه هست یا شدتش کم و زیاد میشه
تاری دید همراه با سردرد هست یا نه و اصلا عزیزانی که ام اس دارند سردرد حالت تهوع و یا سرگیجه هم دارند یا نه خیلی حرف زدم ممنونم
به نظر من جدیش بگیر و mri رو به چند تا دکتر نشون بده
منم اولش همین ده دقیقه دوبینی داشتم رفت منم ولش کردم
تا اینکه 1ماه بعد یه دوبینی و عدم تعادل چند روزه گرفتم که بیماریم اونجوری تشخیص داده شد

RE: مشکلات بینایی و چشمی - پویش - 2011/09/18

(2010/04/11, 07:40 AM)5233 نوشته است: حدود چهار ماه است که تاری دید چشم راست دارم نوار عصب چشمم هم سالم است دو بار ام ار ای دادم ان هم سالم بوده است دکتر گفته است این مشکل مربوط به استرس است البته سرگیجه وتکرر ادرار گزگز دست وپا خارش بدن هم دارم ایا این مربوط به ام اس است
ShyShyShy

درسته خیلی خودت رادرگیر بیماری ام اس نکن smilingsmilingشاد باش واز استرس خودت کم کنicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinاما حتما با پزشک در ارتباط باشwink2wink2wink2
من قبل از تشخیص بیماری گاهی اوقات دچار دوبینی می شدم اما به دلیل سروکار داشتن زیاد با کتاب آن رابه پای خستگی مطالعه ومشغله کاری می گذاشتمangry2angry2angry2

RE: پاسخ : مشکلات بینایی و چشمی - بی تـــا - 2011/10/03

(2009/09/23, 09:03 PM)Sina نوشته است: من خودم هم دوبینی هم تیرگی دید هم پرش چشم و تجربه کردم و همشون هم بدون استفاده از دارو کاملا درمان شده ...
یعنی یکی از چشمام تیرگی دید داشت که تو اون تابلو ها که چشم پزشکا استفاده میکنن فقط ردیف اول و میدیدم اون یکی چشمم که کلا هیچی نمیدید ... شاید باور نکنین ولی وقتی یکی از چشم هامو میبستم دیگه هیچ جا رو نمیدیدم ... سفیده سفید بود ... ولی کلا خود به خود بدون دارو برطرف شد ...
یک سوال داشتم البته اگه اسپم نباشه!مربوط به ام اس هم نیست
تیریکیه دید منطور همون تار دیدنه؟
آخه من از اون تابلوی دکتر ردیفه اولو هم به سختی و با جمع کردن چشمام میبینم.
دوبینی ینی چطوری میشه دید؟

RE: مشکلات بینایی و چشمی - baran - 2011/10/03

من از بعد از همون دفه اول که چشم چپم دردگرفت و تار شد ازون به بعد همیشه درد داره اصلا نمی تونم چشمم بچرخونم برای اینکه اطراف نگاه کنم باید کل سرم بچرخونم تا درد نداشته باشه
یعنی این مشکل حل شدنی نیست؟
confused2

RE: پاسخ : مشکلات بینایی و چشمی - TootFarangi - 2011/10/03

(2011/10/03, 02:18 AM)bita.s نوشته است: یک سوال داشتم البته اگه اسپم نباشه!مربوط به ام اس هم نیست
تیریکیه دید منطور همون تار دیدنه؟
آخه من از اون تابلوی دکتر ردیفه اولو هم به سختی و با جمع کردن چشمام میبینم.
دوبینی ینی چطوری میشه دید؟

تیرگیه دید به نظرم همون تاری هست ولی اینکه شما علائم بینایی رو تشخیص نمی دین ربطی به تاری نداره !
تاری دید منظور این نیست که شما چیزی رو تار ببینید بعد عینک بزنید خوب بشه ، تاری یعنی یک چیزی شبیه پرده روی چشم تون رو می پوشونه و مانع دید صحیح میشه.
در ضمن طبق گفته ی دوست جان درد شدیدی داره و قابل تحمل نیست. که به دلیل التهاب اعصاب بینایی هست.

دو بینی هم منظور اینه که یکی از چشم های شما حرکت صحیح نداره یا ثابت هست یا نمی تونه با چشم دیگه شما تطابق داشته باشه و اجسام رو دو تایی می بینید یا به سختی می بینید. که این هم با درد همراهه .
(2011/10/03, 10:41 AM)baran نوشته است: من از بعد از همون دفه اول که چشم چپم دردگرفت و تار شد ازون به بعد همیشه درد داره اصلا نمی تونم چشمم بچرخونم برای اینکه اطراف نگاه کنم باید کل سرم بچرخونم تا درد نداشته باشه
یعنی این مشکل حل شدنی نیست؟
confused2

اگر کورتون مصرف کردید خوب میشه دردش ولی تاری دید تون ممکنه 100% خوب نشه واسه من خوب شده البته منتها هستن دوستانی که طول کشیده تا کاملا خوب شده . ولی نگرانی نداره love51

RE: مشکلات بینایی و چشمی - SSA - 2011/10/03

من گاهی که چشمم اذیت میکنه یعنی نمیتونم خوب تصویری رو ببینم چشمامو یکی یکی امتحان میکنم و گاهی میبینم چشم راستم نوشته گوشیمو کوچیکتر از چشم چپم نشون میده.

پس یعنی این دوبینیه؟

RE: مشکلات بینایی و چشمی - طاهره - 2011/10/03

نازنین جون منم مریضیم با دوبینی شدید شروع شد که چهره اطرافیانم رو تشخیص نمی دادم فکر کن من داور فوتسال هستم یعنی بودم یه روز با همین چشمام هم داوری کردم فکر میکردم از استرس بازی شاید باشه ولی بعد که برگشتم شهر خودمون و رفتم دکتر و از این حرفا دیدم که بله MS دارم ولی خدا رو شکر بعد از پالس تراپی خوبه خوب شده

RE: مشکلات بینایی و چشمی - TootFarangi - 2011/10/03

(2011/10/03, 02:28 PM)SSA نوشته است: من گاهی که چشمم اذیت میکنه یعنی نمیتونم خوب تصویری رو ببینم چشمامو یکی یکی امتحان میکنم و گاهی میبینم چشم راستم نوشته گوشیمو کوچیکتر از چشم چپم نشون میده.

پس یعنی این دوبینیه؟

من اون اوایل همچین حالتی داشتم انگاری یک چشمم مثل ذره بین شده بود همه چیز رو 4 برابر اندازه واقعیش نشون میداد یکیش هم درست بود. بهم گفتن اینم میشه یک نوع دو بینی دیگه حالا که خوب شده.

RE: مشکلات بینایی و چشمی - SSA - 2011/10/03

ممنون.
دکتر آخرین بار گفت پیش چشم پزشک نرو، این بخاطر روزه گرفتنه. گفت 4 تا دگزامتازون بزن و یک ماه صبر کن خوب میشی.
اما هنوز خوب نشدم.
حالا باید برم پیش چشم پزشک؟