وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تغییرشکل و نوع ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: تغییرشکل و نوع ام اس (/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%88-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: تغییرشکل ms... - sooorooosh - 2013/12/28

خانم. ما چهار الگوی پیشرفت بیماری داریم.
ام اس خوش خیم چیزی نیست که باشه. معمولا تو بچه های کم سن اتفاق میافته،
خیلی جاها جر رده بندی های ام اس حساب نمیشه. چند تا عود. و بعدش تا ابد خاموشی،
االبته لزوما همه بچه ها ام اسشون خوش خیم نیست و روند بد بیماری تو کودکان هم دیده شده.
ام اس خوش خیم باید ده سال از آغاز بیماریت بگذره و تاثیر ی در توانایی فیزیکی شما به وجود نیاد. تا بگن ام اس روند آروم، و آهسته یا خوش خیمی به قول شما داره ،
شما داروت وبزن، نگران نباش، استرس نداشته باش، خواهی دید که ام اس شما هیچ وقت تغییر الگوی رفتار نخواهد دا د.
سیگار دود مطلقا ،
ویتامین d3 هم همیشه.
زیاد همدنبالش و نگیر. همین باقی میمونی. مال من ثابت مونده ،مال شما هم میمونه

RE: تغییرشکل ms... - paeazan - 2013/12/28

ریحانه خانم میشه بگی دکترت گفت اگه چیو رعایت نکنی ام است تغییر شکل میده؟

آقا سروش شما اگه بگی کسی که ام اسش تغییر شکل داده علتش چی بوده ممنون میشم. آیا ممکنه بنا بر سیر بیماری و نوع اون، خودش تغییر شکل بده؟

RE: تغییرشکل ms... - (reihane(raz - 2013/12/28

(2013/12/28, 02:17 AM)paeazan نوشته است: ریحانه خانم میشه بگی دکترت گفت اگه چیو رعایت نکنی ام است تغییر شکل میده؟

آقا سروش شما اگه بگی کسی که ام اسش تغییر شکل داده علتش چی بوده ممنون میشم. آیا ممکنه بنا بر سیر بیماری و نوع اون، خودش تغییر شکل بده؟

اگه عصبی شم پراسترس بهم واردشه

RE: تغییرشکل ms... - hessam - 2013/12/28

شما که نباید فکر کنید
چون ام اس خوشخیم معمولا در بچه ها رخ می ده
پس در بزرگسالان
معمولا ام اس خوش خیم رخ نمی ده و ام اس در سن های بالاتر معمولا پیش رونده icon_cry
اگه منظور بعضیا اینه و یا اینجوری فکر می کنند angel
نخیر اینگونه که نیست confused

RE: تغییرشکل ms... - sooorooosh - 2013/12/28

والا زهرا خانم من چی بگم.
این بیماری بی نهایت الکی و بدون دلیل و علته،
دیگه فکر میکنم خانم دکتر نیکنام و بشناسی،تیر نود که بیماریم عود کرد نه دکتر نیک سرشت بودن. نه دکتر صحرائیان،
دکتر نیکنام همش میگفت صد متر میتونی راه بری؟ پنجاه متر میتونی؟ تازه بعد از فیزیو تراپیم.confused2
دکتر صحراییان هم اومد گفت بیا و تای سبری بزن. ما نداشتیم. خودش وایساد،
دو تاشون استاد های بزرگی هستن،ولی خوب به ساز هیچ کدومشون مریضی نچرخید.
الان هم همینه زهرا جان. الان سالمم،اما فقط الان سالم هستم، بخواد فردا صبح تغییر فاز میده هیچ کس هم نمیتونه بگه چرا؟
نخواهد هم تا صد سال دیگه همین هستم.
ام اس شخصی هست.
این چهار الگو هم الکیه.
ما دو ملیون خورده‌ای نفر تو دنیا بیمار ام اس داریم. پس به همین تعداد هم نوع ام اس داریم. وهیچ وقت نمیشه گفت من مثل بقیه هستم. یا من اونجوری نمیشم،یا اونجوری میشم.
ایشالا بیماری تو همه استیبل بشه. و پیشرفت نکنه اما دلیلش دست کسی نیست.
من مورد دیدم بیماری همین خوش خیم که بچه ها میگن بوده. (( البته همچین اسمی از بیماری تو تقسیم بندی های رسمی نیست) )
طرف 7 سال دارو نمیزده،خوشحال میچرخیده،یهو عودی رو که نباید کرده و تو یه حمله ترتیب طرف و داده.
زیبایی ببیماری به این هست که غیر قابل پیش بینی هست :60:
در کل ولی دارو رو مصرف کنید، استرس نداشته باشید، سیگار و دود و عصبیت تعطیل باشه .
بیماری احتمال شیفتش کم میشه. زندگی آسون تر میشه.
صلوات میفرسته

RE: تغییرشکل ms... - nahid - 2013/12/28

میگه عصبانی نشینا !Dodgy
اون وقت شما عصبی میشین و بد و بیراه میگین ؟ اونم به یه موجود بی زبون که خودشم نمیدونه چیه ؟sad2
بی خیال ، همین !
شما دستورات رو رعایت کنید بقیش رو دیگه دست شما نیست پس بی خیال !

در ضمن پیشرونده بودن یا نبودنش به سن ربطی نداره ! داره ؟Dodgy کی گفته ؟Sleepy

RE: تغییرشکل و نوع ام اس - tinookhe - 2014/06/14

همونجورکه ام اس نا خواسته اومد تغیر فازشم ناخواسته س پس بخادبشه میشه خودتونودرگیرنکنید

RE: تغییرشکل و نوع ام اس - عروس - 2014/06/14

چرا شما غصه ی 25 سال بعدو میخورین؟؟؟ angry
واقعا واسم عجیبه؟ angry2
از کجا معلوم 25 روز دیگه داروش کشف نشه؟
از کجا معلوم 10 روز دیگه دنیا کن ف یکون نشه؟
اصلا از کجا معلوم زنده باشیم؟
آدم نمیدونه 25 دقیقه بعدش چی میشه؟ بعد این بندگان خوشحال خدا غصه 25 سال بعدو میخورن که نوع اولیه بشن یا ثانویه ؟؟!!
خداااااangry3
من که هیچی از دکترم نمی پرسم در این یه مورد خاص ندونستن بهتره از دونستن !!angry2

RE: تغییرشکل و نوع ام اس - mahdiye1989 - 2014/06/14

منم با عروس موافقم اصلا نباید خودمون درگیر این چیزا بکنیمconfused2
من که معتقدم هرچه پیش آید خوش آیدagreement2
9 ساله ام اس دارم ولی نمیدونم چندتا پلاک دارم confused یعنی نمیخوام که بدونم ، اصلا برام مهم نیستicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
توو حال زندگی کنید و از الانتون لذت ببریدhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif

RE: مشخص شدن روند پیشرفت یا عدم پیشرفت ام اس... - یاسی - 2014/11/21

اصلآبه بیماریتون فک نکنین اینجوری بهتره
من1سال ونیم هست ام اس دارم ازپارسال تاالان کلی ازپلاکام پاک شده ام ارای دادم