وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
اثربخشی وعوارض تزریق اسویمر - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: گلاتیرامر استات (https://mscenter.ir/Forum-%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AA)
+---- موضوع: اثربخشی وعوارض تزریق اسویمر (/Thread-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C-%D9%88%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B3%D9%88%DB%8C%D9%85%D8%B1)

صفحه ها: 1 2 3

تاثیر وعوارض تزریق اسویمر - بیتا بامداد - 2013/08/19

سلام دوستان گلم
من تا هفته پیش سینوکس میزدم از دیروز اسویمر شروع کردم. میگم چقدر درد داره این فسقلی .....
از اولین تزریقم الان 24 ساعت گذشته ولی هنوز جاش خیلی اذیتم میکنه، دوستایی که اسویمرو بیشتر استفاده کردن، این همیشه اینقدر درد داره ؟؟؟!!! نمی شه کاریش کرد یعنی؟!!! یعنی هر روز یه جای جدیدمون اینقدر درد میگیره؟؟!!!!rolleyes

RE: درد تزریق اسویمر - paeazan - 2013/08/19

سلام
من 6-5 ماهه کوپامر میزنم
کوپامر مال شرکت زهراوی و اسویمر مال شرکت اسوه هستش. و بچه ها وقتی داروی خودشون نباشه داروی اون یکی شرکت رو استفاده میکنن
بعد از چند روز بهش عادت میکنین
چند روز اول برای من هم عوارض داشت و مسکن میخورم اما بعدش دیگه مسکن هم نخوردم. حتی یکی از بچه ها محل تزریق رو سرد هم نمیکنه

اگ عوارض داره براتون باید کم کم مقدارش رو زیاد بکنین تا به دوز کامل برسه
(بعضی ها از اولش دوز کامل میزنن و مشکلی هم ندارن)

اسویمر (گلاتيرامر استات) - roya - 2013/08/23

سلام, دکتر معالج من با افزایش انزیم های کبدی که با مصرف ربیف ایجاد شده داروی اسویمر راو برام تجویز کرده, لطفا در مورد مصرف این دارو و عوارضش برام توضیح بدید. ممنونم

RE: درد تزریق اسویمر - برگ 7 - 2013/08/25

(2013/08/19, 02:24 PM)بیتا بامداد نوشته است: سلام دوستان گلم
من تا هفته پیش سینوکس میزدم از دیروز اسویمر شروع کردم. میگم چقدر درد داره این فسقلی .....
از اولین تزریقم الان 24 ساعت گذشته ولی هنوز جاش خیلی اذیتم میکنه، دوستایی که اسویمرو بیشتر استفاده کردن، این همیشه اینقدر درد داره ؟؟؟!!! نمی شه کاریش کرد یعنی؟!!! یعنی هر روز یه جای جدیدمون اینقدر درد میگیره؟؟!!!!rolleyes
سلام منم جديدا دارم کوپامر مي زنم شما هم از دوز کم شروع کردى؟ هوا رو هم با پيستون مى کشى عقب؟confused2icon_cry

سلام من درد تا 5 دقيقه ى اول تزرىق دارم ولى يه چىز ديگه که ايجاد ميشه ورم صورت و چشمم هست. شما اطلاعى دارىن دوستان؟confused2 icon_biggrin

RE: درد تزریق اسویمر - بیتا بامداد - 2013/08/29

سلام عزیزم
آره منم از دوز کم شروع کردم توی 10 روز اول به دوز کامل رسوندم، به نظرم بهتره در مورد ورم چشمات با پزشکت مشورت کنی حتما. ولی من هنوزم خیـــــــلی درد دارم بعد از تزریق تا چند روز هم جاش درد داره sad

RE: درد تزریق اسویمر - یوسفی نازنین - 2013/08/29

باز خوبه از دوز پایین شروع کردید منکه پایین بالا سرم نشد و کسی هم بهم نگفت چندبار هم شرکت نفت به اسویمر داد به جای کوپامر الان دوباره برگشتم سر همون کوپامر من به دردش عادت کردم عوارض ندارم ولی فکر میکنم که تاثیر نداره مامانم سینوکس می زنه تمام عوارض ام اسش از بین رفته ولی من هنوز دارمشون من خودم ترجیح می دم کوپامر بزنم چون حس می کنم سوزنش درد کمتری داره و راحت تر تو بدن فرو میره Smile (52)

اسویمر بددسته

اونایی که اسویمر استفاده می کنند - نازی ی - 2013/09/28

بچه ها 1 کی از دوستان من سینووکس مصرف می کنه ولی هنوز علائم داره بعد از 3 سال حالا دکتر می خواد شیفتش بده رو اسویمر از کسانی که اسویمر مصرف می کنن می خوام که بیان تجربیاتشون رو راجع بهش بگن عوارضش محسناتش و .......... پیشاپیش از همکاریتون ممنونم

RE: عوارض تزریق اسویمر - paeazan - 2013/09/29

(2013/09/28, 11:25 AM)نازی ی نوشته است: بچه ها 1 کی از دوستان من سینووکس مصرف می کنه ولی هنوز علائم داره بعد از 3 سال حالا دکتر می خواد شیفتش بده رو اسویمر از کسانی که اسویمر مصرف می کنن می خوام که بیان تجربیاتشون رو راجع بهش بگن عوارضش محسناتش و .......... پیشاپیش از همکاریتون ممنونم
من کوپامر میزنم. در سایت در مورد گلاتیرامراستات و درمورد کوپامر و فرقش با اسویمر اطلاعاتی هست.

عوارضش تقریبا در حد صفره و معروفه به بی عارضه بودن، منظورم بعد از تزریقه.من که هیچ مسکنی بعد از تزریق نمیخورم و فقط چند روز اول خوردم
برای یکی از بچه ها میدونم بعد از حدودا یک هفته عارضه ی قلبی داده بود که با نظر پزشکش قطعش کرد.یکی از بچه ها هم حالش با کوپامر بدتر شد و با نظر دکتر قطعش کرد.بعضی ها استفاده میکنن و خیلی راضی هستن

RE: عوارض تزریق اسویمر - برگ 7 - 2013/09/29

من ده روزی میشه که جای تزریق کوپامر زیاد میخاره. هر دم از این باغ بری می رسد/ تازه تر از تازه تری می رسدlaughing3 laughing3 confused2 confused2 icon_question icon_cry

RE: عوارض تزریق اسویمر - paeazan - 2013/09/29

(2013/09/29, 12:59 PM)برگ 7 نوشته است: من ده روزی میشه که جای تزریق کوپامر زیاد میخاره. هر دم از این باغ بری می رسد/ تازه تر از تازه تری می رسدlaughing3 laughing3 confused2 confused2 icon_question icon_cry
باز این خارش رو هم از انجمن ام اس اهواز پرسیدم و خانم کوشکی لطف کردن راهنمایی کردن

قبل از تزریق سرنگ رو رو به بالا بگیر و پیستون رو کمی بکش پایین و رها کن، بعدش سر سوزن رو بردار و تزریق کن. فوری بعد از تزریق یه پنبه ی خشک بذار روی محل تزریق، بعد از اون یه پنبه رو با آب نمناک کن و بذار روی محل تزریق. شما هم این موارد رو انجام بدی دیگه خارش ندارین مطمئنا