وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
کشف ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺮﯾﺴﺘﻮﻝ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ‏ برای درمان MS - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: اخبار مربوط به ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+---- انجمن: اخبار خارجي (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A)
+---- موضوع: کشف ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺮﯾﺴﺘﻮﻝ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ‏ برای درمان MS (/Thread-%DA%A9%D8%B4%D9%81-%EF%BB%A3%EF%BA%A4%EF%BB%98%EF%BB%98%EF%BA%8E%EF%BB%A5-%EF%BA%A9%EF%BA%8D%EF%BB%A7%EF%BA%B8%EF%AE%95%EF%BA%8E%EF%BB%A9-%EF%AD%98%EF%BA%AE%EF%AF%BE%EF%BA%B4%EF%BA%98%EF%BB%AE%EF%BB%9D-%EF%BA%8D%EF%BB%A7%EF%AE%95%EF%BB%A0%EF%AF%BF%EF%BA%B2%E2%80%8F-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-MS)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: کشفی جدید برای درمان ام اس - سیامک 8 - 2014/09/12

Godfire همیشه خوش خبر باشی
منم خیلی خوشحال شدم دیگه روزای سختمون تموم میشه
اینکه دوتا دانشگاه به یک نتیجه رسیدن خیلی معناداره
دیگه بچه باید صبرمون ببریم بالا و طاقت داشته باشیم تا درمان بشیم
به امید سلامتی همه دوستان agreement2

RE: کشفی جدید برای درمان ام اس - arezooo82 - 2014/09/12

وقتی اسم تاپیک رو روز اول خوندم با ذوق و شوق اومدم و خوندم..خیلی هم خوشحال شدم..خیلی خیلی... هر روزم که تاپیک بالا میاد سریع میام میخونم که نکنه دوباره چیزی اعلام شده و اخبار تکمیلی تو راهه و توضیح دادن دقیقا دلیل حمله به خودی و اشتباه گرفتن دوست و دشمن چیه....ولی وقتی میام میبینم دوستان بحث اصلی رو ول کردن و دارن راجع به فرادرمانی صحبت میکنن،یکم ناامید میشم..فکر میکنم نکنه بازم شایعه بوده که دوستان دوباره رفتن سراغ درمانای دیگه!!!!!

RE: کشفی جدید برای درمان ام اس - web1001 - 2014/09/12

امیدوارم هر چه زودتر تحقیقات تکمیلی تموم شه و این دارو به بازار بیاد
آخه تا بخواد این دارو به تولید انبوه برسه و تا بخواد بیاد به ایران
خیلی خیلی طول میکشه

RE: کشفی جدید برای درمان ام اس - Godfires - 2014/09/12

بچه هاي فعال تو اينترنت،لطف كنيد حواستون باشه و گوش به زنگ باشيد تو سايتاي علمي و پزشكي،هر موضوع مرتبط جديد و داغي رو بزاريد اينجا كه بيشتر مطمئن و خوشحال شيم..سفارش نكنما..مرسي از همتون

RE: کشفی جدید برای درمان ام اس - ساسان - 2014/09/12

مرسی گاد فایر عزیز نظر لطفت اخه نمی شه گاهی اوقات سکوت کرد ممنون از خبرهایی که می دی این همه دانشمند صبح تا شب در حال تلاشا بعد یکی میاد بااین حرفا اینجوری ارزش کارشون میاره پایین خیلی بی انصافی

فدااات ساسان جون،١دونه اي داداش،كيا از زماني كه اين خبر رو شنيدن رفتن دكترشون و باهاش در ميون گذاشتن؟و دكترشون چي گفته در جواب؟

RE: کشفی جدید برای درمان ام اس - lilit - 2014/09/12

این هفته باید برم ام آر آی بدم تا دکتر تشخیص جدی برای بیمار بودن یا بیمار نبودنم بده.خود دکتر اعتقاد داره بیمار نیستم ولی محض اطمینان گفت این ام آر آی آخر رو هم بده تا کاملا مطمئن بشیم.به هر حال من قبل از انجام آزمایشات جدید یه درصدی رو برای بیمار بودنم گذاشتم و تو این مدت فکر می کردم اگر ام اس داشته باشم بعد از این چطور باید مسائل رو مدیریت کنم.شنیدن این خبر قبل از رفتن به مطب دکتر یکی از خوش شانسیای من بود و استرسم رو کم کرد.هر چند می دونم باید با دید واقع انگارانه و منطقی به قضیه نگاه کرد و شاید چندین سال در انتظار دارو موند ولی خبر این کشف بزرگ امیدواری به آینده رو در من زنده کرد.وقتی خبر رو می خوندم اون صحنه از فیلم اودیسه فضایی کوبریک جلوی چشمم اومد.پرتاب استخوان و بالا بردنش به وسیله شامپانزه ها در دوران ماقبل تاریخ و قطع اون سکانس به تصویر سفینه فضایی ساخته دست بشر در هزاره سوم که به عنوان بهترین جامپ کات تاریخ سینما شناخته میشه.زنده باد علم.

(2014/09/12, 07:23 PM)lilit نوشته است: این هفته باید برم ام آر آی بدم تا دکتر تشخیص جدی برای بیمار بودن یا بیمار نبودنم بده.خود دکتر اعتقاد داره بیمار نیستم ولی محض اطمینان گفت این ام آر آی آخر رو هم بده تا کاملا مطمئن بشیم.به هر حال من قبل از انجام آزمایشات جدید یه درصدی رو برای بیمار بودنم گذاشتم و تو این مدت فکر می کردم اگر ام اس داشته باشم بعد از این چطور باید مسائل رو مدیریت کنم.شنیدن این خبر قبل از رفتن به مطب دکتر یکی از خوش شانسیای من بود و استرسم رو کم کرد.هر چند می دونم باید با دید واقع انگارانه و منطقی به قضیه نگاه کرد و شاید چندین سال در انتظار دارو موند ولی خبر این کشف بزرگ امیدواری به آینده رو در من زنده کرد.وقتی خبر رو می خوندم اون صحنه از فیلم اودیسه فضایی کوبریک جلوی چشمم اومد.پرتاب استخوان و بالا بردنش به وسیله شامپانزه ها در دوران ماقبل تاریخ و قطع اون سکانس به تصویر سفینه فضایی ساخته دست بشر در هزاره سوم که به عنوان بهترین جامپ کات تاریخ سینما شناخته میشه.زنده باد علم.

عزيز تشخيص ام اس به چندتا ازمايش بستگي داره كه هركدوم درصدي به داشتن ام اس طرف رو نزديك ميكنه كه در نهايت ازمايش مغزي نخاعي بايد داد كه اونم ٨٠ درصد نزديك ميكنه به ام اس،بعلاوه موارد باليني كه دكترت ازت ميشنوه،اينكه پلاك باشه يا نباشه و اينكه پلاك بوده و با كورتون درماني پلاك حذف شده باشه بخشي از تشخيصه نه كل تشخيص،مهم پذيرش هرچه زودتر ادمه

RE: کشفی جدید برای درمان ام اس - lilit - 2014/09/13

دوست عزیزهمونطور که گفتم دکتر معتقده من بیمار نیستم و این رو با توجه به معاینات ام آر ای قبلی که همه نرمال بوده،شرح حال و آزمایشات قبلی میگه.در واقع این نتیجه گیری حاصل دو سال پیگیری بیماریه و حتی آزمایش خونی رو هم که علاوه بر ام آر آی برام نوشت به اصرار خودم بود.به هر حال همچنان درصدی رو برای یه نتیجه غیر منتظره تو ذهنم نگه داشتم ولی خوب موضوع اینه که امید رو نباید از دست داد اون هم در دنیایی که به سرعت داره پیشرفت می کنه و یه روز صبح می تونی از خواب بلند بشی و همچین خبر خوشایندی رو از دنیای علم بشنوی.

RE: کشفی جدید برای درمان ام اس - kohedard - 2014/09/13

(2014/09/12, 06:57 PM)Godfires نوشته است: فدااات ساسان جون،١دونه اي داداش،كيا از زماني كه اين خبر رو شنيدن رفتن دكترشون و باهاش در ميون گذاشتن؟و دكترشون چي گفته در جواب؟

من به دکترم گفتم گفت احتمال هرچیز توی علم پزشکی هست ولی تا ثابت نشه من نمیتونم چیزی بگم الان فقط وقتی میشه نظر قطعی داد که این بحث درمان در دانشگاها و کتابهای درسی متخصصین وجود داشته باشه و کلا منو نا امید کرد ولی اینم گفت که در همین ایران خودمون سراغ داره که تعداد زیادی از دوستانش در باره درمانهای احتمالی دارن تحقیقاتی انجام میدن و خودشم با استادش دکتر کلانی صاحب نظر ام اس در خاورمیانه در ارتباطه و اگه خبری باشه از اون طریق در جریان میذاردش منم باز امیدوار شدمicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin