وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تجربه شخصي - چرایی ابتلا به ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به ام اس (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D9%8A-%DA%86%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - امير. - 2014/04/21

به نظر من عفونت نقش مهمي تو ام اس داره منكه تو بچگيم هميشه مريض بودمو از بس پنيسيلين زدم هنوز جاش درد ميكنه بقدري عفونت اذيتم ميكرد كه تو پنج سالگي امپول يك ميليون و دويست زدن فكر كنم اوناييكه سيستم دفاعي بدنشون ضعيف بوده ام اس گرفتن با ويروس دوست شده حالا يحالي به ويروس داده ديگه اينقد ناراحت نباشيد درست ميشه

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - الی کوچولو - 2014/04/26

یه بنده خدایی که در جریان استرسهای من بود به من گفت: " آخه دختر خودت اینکارو با خودت کردی!!! "
حرفش رو قبول دارم؛ من خیییلی خودمو با استرس اذیت کردم ولی از ته دل بهش جواب دادم: " لطف خدا بود "
واقعاً هم همینطوره؛ خدا لطف بزرگی در حقم کرد که قدرتش رو به من نشون داد! از ته دل فهمیدم که هیچی نیستم و اگه خدا اراده کنه میتونه نابودم کنه! هرچی دارم از خودشه؛ امیدوارم هیچ وقت منو به حال خودم رها نکنه

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - موناامیدوار - 2014/04/26

بعد ازمشورت و فکر فهمیدم که من بچه تر ازونی بودم که استرس و... بیاد سراغم...توسال 83یا82 من 16یا17سالم بودهconfused2
اخرشم نفهمیدم چراconfused2 هرچی هس فعلا که دردسری برام ایجاد نکرده

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - mj.ny-luise - 2014/06/20

man ke migam mano cheshm zadanicon_biggrin

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - کارین - 2014/06/20

به نطر من هم استرس موثر هست هم مواد غذایی امروزه که پر از مواد نگه دارنده است و هم امواج رادیویی که امروزه دورو برومن رو گرفتنsad

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - kohedard - 2014/06/20

منم فکر کنم عفونت باشه چون من بعداز عصب کشی دندانم ام اس گرفتم چون بدون اینکه چرک خوشک کن بهم بده دکتر مصرف کنم دندونمو جراحی کردو...

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - BABA - 2014/07/05

undecided2سلام
من ادمی کاملا عاطفی حساس وزودرنجم از وقتی داداشم تو تصادف کشته شد شوک بزرگی بهم وارد شد نمیخواستم زنده باشم بعد یه جریان رومانتیک منو به این دنیا برگردوند با لو رفتن اون جریان وبلطبع آبروریزی وتابلو شدن من بیشتر تو خودم فرورفتم همه چیز فراموش شد هشت سال بعد من تو محیط کارم مورد غضب دوستم که حالا رییسم بود واقع شدم به طور ناگهانی منو از کارم ترخیص کرد(نامردی محض)من برا اینکه اون که دوستمه رییس بشه همه کاری کردم و حالا این بود دستمزدم رفتم جایی دیگه چون سابقه ام زیادبود اصلا تحویل نگرفتن خیلی هم اذیت کردن باز جامو عوض کردم رفتم عملیات جای اصلی خودم ولی حالاهمدوره های خودم رییس منطقه بودن ومن زیردست آدمایی که موقع امتحان التماس میکردن پیش من بشینن خلاصه دوسال تمام ....من تو پرس روحی شدیدبودم میگفتم این مرحله میگذره ولی روزبه روز اونا هار تر میشدن منم هیچ کاری از دستم بر نمی اومد تا یه روز دیدم چشام تار میبینه رفتم چشم پزشک ...اعصاب
این بیماری کم کم آهسته آهسته میاد جلو زمانی متوجه میشه که کاملا بزرگ شده ودیگه کار از کار گذشته......

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - glassheart - 2014/07/05

دبیر شیمی من که میدونم تا از ی حرفی مطمئن نشه نمیگه میگفت متانولی که از مصرف سوخت در هوا متصاعد میشه یکی از عوامل ایجاد کننده ام اس هست ولی خوب ی چیزدیگه هم هست اینه که فقط توی ایران و بعضی از کشور ها در ساخت بنزین از متانول استفاده میشه ولی در بقیه کشور هاباز ام اس هستconfused

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - kohedard - 2014/07/05

به نظر من از نرسیدن اکسیژن به مغزه که ادما به خاطر ماندن در هواهای الوده یا اتاقهای که تهوییه مناسب ندارن ودر معرض گاز ها هستند وچون غلظت اون گازا زیاد نیست بهش توجه نمیکنن مثل نشت کم گاز بخاری یا استفاده از شعلهای غذا پزی برای گرما در محیط کار یا استراحت و دود ناشی از استعمال سیگار در محیط های بسته این نظرمنه که بازم چیزهای دیگه هم هست که خودتون بهر میدونید

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - elhamtanha - 2014/07/05

بنظر منم از استرس و غمه منم به فاصله دو سال پدر وبرادر 32 ساله ام فوت کردن و من مجبور بودم بخاطرحفظ ظاهر و دلداری به مادرم همه چی رو توو خودم بریزم خب اینم نتیجه اشconfused2confused2confused2