وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تجربه شخصي - چرایی ابتلا به ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به ام اس (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D9%8A-%DA%86%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: چرا من؟ - naazanin - 2012/08/09

هیچ کس از اینکه یه مریضی به هر اسمی داشته باشه خوشحال نمیشه!
هرکس تو این دنیا به هر نحوی با مشکلات دست وپنجه نرم میکنه .همه مشکلات فقط به بیماری ختم نمیشه.
اوایل بیماریم از این مدل سوالا زیاد می پرسیدم.کلا هر آدم نرمالی باید اینجوری باشه.
کلا هر بیماری سه مرحله رو طی میکنه که وضعیتشو قبول کنه!
مرحله انکار وضعیت فعلی-مرحله افسردگی-مرحله پذیرش شرایط فعلی
سه تا مرحله رو طی کردم تا بتونم به جواب سوال شما برسم
به نظرم جوابش گفتی نیس باید هر کسی خودش رسیدن به جواب رو تجربه کنهBlush
پرسیدن این مدل سوالا به مرحله افسردگی بر میگرده که همه بچه ها این مرحله رو داشتن

RE: چرا من؟ - nahid - 2012/08/09

خوب همون طور که خودت گفتی دلیلش هنوز کشف نشده ، پس حالا یا من یا هر کسی که گرفته دلیلش معلوم نیست .
من با این عقیده که خدا داده مخالفم. خدا به مخلوقاتش بیماری نمیده. برای هر چیزی علتی وجود داره ولی همه علتها شناخته شده نیستن. عاملش محیط و ژنتیکه .
حالا من نبودم یکی دیگه ، چه فرقی میکنه ؟

RE: چرا من؟ - reza_akrami_a - 2012/08/09

سلام
چرا من؟ اصولا سوال بدرد بخوری نیست چون حتی اگه جوابی هم داشته باشه چیزی رو عوض نمیکنه.
بهتره بگیم حالا که من، پس حالا چیکار باید بکنم ؟ چطور باید زندگیم رو برنامه ریزی بکنم؟
البته من با این مطلب که خدا بیماری نمیده هم مخالفم .این یعنی چی؟،یعنی خدا فقط خوبی ها رو میده و بدی ها خدای دیگه ای دارن؟ .یا این که خدا نمیتونه بیماری ها و بدی ها رو کنترل کنه؟
به هر حال از هر نظر این موضوع نامفهوم میشه.Huh

چرا من؟ .... - mehrdad_y - 2012/08/10

دوستان لطف کردن و تعدادی نظر دادن درباره سؤال چرا من؟
از همتون ممنونم. منطقی ترین پاسخ رو به نظر من نازنین داد. ازت ممنونم نازنین. راستش پاسخی که من دارم پیداش میکنم منطقی نیست و احساسی هم نیست. گاهی وقتها وقتی با دنیا کل انداختی حسابی باهات شوخی میکنه. باقی دوستان رو نمیدونم. ولی من شوخی با دنیا نداشتم و دنیا با من شوخی کرد. چه باید کرد. نمیگم سرنوشته. ولی یه مسیر هستش که باید ادامه داد. ادامه داد. ادامه داد. ادامه داد

RE: چرا من؟ .... - reza_akrami_a - 2012/08/11

امیدوارم ماجرای آرتوراش برای رسیدن به پاسخ سوالتون بهتون کمک کنه.
آرتوراش قهرمان افسانه ای تنیس هنگامی که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت، با تزریق خون آلوده، به بیماری ایدز مبتلا شد طرفداران آرتور از سر تا سر جهان نامه هایی محبت آمیز برایش فرستادند
یکی از دوستداران وی در نامه خویش نوشته بود: “چرا خدا تو را برای ابتلا به چنین بیماری خطرناکی انتخاب کرده؟”
آرتور اش، در پاسخ این نامه چنین نوشت
در سر تا سر دنیا بیش از پنجاه میلیون کودک به انجام بازی تنیس علاقه مند شده و شروع به آموزش می کنند
حدود پنج میلیون از آن ها بازی را به خوبی فرا می گیرند
از آن میان قریب پانصد هزار نفر تنیس حرفه ای را می آموزند
و شاید پنجاه هزار نفر در مسابقات شرکت می کنند
پنج هزار نفر به مسابقات تخصصی تر راه می یابند
پنجاه نفر اجازه شرکت در مسابقات بین المللی ویمبلدون را می یابند
چهار نفر به مسابقات نیمه نهایی راه می یابند
و دو نفر به مسابقات نهایی
وقتی که من جام جهانی تنیس را در دست هایم می فشردم هرگز نپرسیدم که “خدایا چرا من؟
و امروز وقتی که درد می کشم، باز هم اجازه ندارم که از خدا بپرسم :”چرا من؟
happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - برگ 7 - 2012/08/29

من از اولش تا حالا و انشاله تا وقتی ام اس وجود داره نگفتم چرا من؟ آخه خدا رو خیلی خیلی دوست دارم و بهش کاملاً اعتماد دارم سعی کردم همیشه خوشحال باشم [font=Courier]:48:

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - naazanin - 2012/08/29

خوب این تو ذات هر انسانیه که به خوبیها و زیبایی ها تمایل داشته باشه و از بدی ها و زشتی ها دوری کنه
اگه همچین سوالایی مثل چرا من؟واسه ی ماها پیش میاد به خاطر اینه که نمی خوایم میل به خوبی هامون نقض شه
حالا هر چقد که آدما روحیه قوی تری داشته باشن و خود ساخته تر باشن زودتر با مشکلاتشون کنار میان
میترا جان باگذشت زمانه که مشکلات واسه همه جا میفته چون غیر از پذیرش چاره ایی در کار نیست
آقا مهرداد تازه متوجه بیماریشون شدن واسه همینم بایستی بهشون حق داد

RE: چرا من؟ .... - برگ 7 - 2012/08/29

(2012/08/10, 05:50 PM)mehrdad_y نوشته است: دوستان لطف کردن و تعدادی نظر دادن درباره سؤال چرا من؟
از همتون ممنونم. منطقی ترین پاسخ رو به نظر من نازنین داد. ازت ممنونم نازنین. راستش پاسخی که من دارم پیداش میکنم منطقی نیست و احساسی هم نیست. گاهی وقتها وقتی با دنیا کل انداختی حسابی باهات شوخی میکنه. باقی دوستان رو نمیدونم. ولی من شوخی با دنیا نداشتم و دنیا با من شوخی کرد. چه باید کرد. نمیگم سرنوشته. ولی یه مسیر هستش که باید ادامه داد. ادامه داد. ادامه داد. ادامه داد

آقا مهرداد به عقیده من این شوخی دنیا نیست یه چیزیه که علتشو خدا می دونه و این مهمه که ما باهاش چیکار میکنیم و چجوری زندگیمون رو پیش می بریم باتوجه به اینکه برای همه ی آدما به شکلی سنگ محک وجود داره. بعد از اینکه قبولش کردیم اگه بتونیم زیبــــــا باهاش زندگی کنیم خیلی خوب میشه Blushagreement2

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - nahid - 2012/08/29

کسانی که عقیده دارن خدا بیماری به انسانها میده ، حتما باور دارن که سیل و زلزله رو هم برای بعضیا می فرسته چون میخواد امتحانشون کنه !!
بشر در زمانهای گذشته نه علت حوادث و اتفاقات رو می دونست ،نه علمش رو داشت ، می رفت سراغ نیروهای جادویی ، افسانه ای و... ، یعنی به جای علمی که الان هست ، خرافات بود.
الان همون طور که علت حوادث طبیعی مشخص شدن ، علت بیماریها هم مشخص هستن ولی علت بعضی هاش برما روشن نشده ،نه اینکه علتی نداشته باشه . باز چه دلیلی داره که همه چیز رو به خدا نسبت بدیم ؟ اگه اینطور بود چرا بشر دنبال علم رفت ؟ خوب می نشست میگفت اگه خدا بخواد نمیمیریم !
کسانی که میگن امتحانه ، مگه امتحان در مورد افراد معمولی هم بوده ؟ مگه ما ایوب پیغمبریم ؟
ام اس نتیجه عواملی طبیعی و دنیایی هست و نیروی ماورایی باعث ایجاد ام اس نشده. خدا نداده که ازش دلخور بشیم. همون طور که خدا زلزله رو برای بعضی نقاط دنیا نمیفرسته .خدا این جهان علت و معلول و نظم و هماهنگی رو .... بوجود آورد ، بقیش دیگه هرچی شده دست بشر توشه و مقصر هم بشره.

RE: تجربه شخصي - چرایی ابتلا به بیماری - reza_akrami_a - 2012/08/30

سلام
با احترام به بقیه و نظراتشون.
نظر شخصی من اینه که خدا نه به کسی بیماری میده و نه قراره به کسی شفا بده ، بیماریهایی هم که با دعا و غیره خوب میشن اکثرا بیماریهای سایکوسوماتیک(روان تنی) هستن و الا تا به حال نشده یکی مثلن دستش قطع شده باشه و با توسل و زیارت رفتن، خدا یه دست دیگه بهش بده.
تاثیرات شدید روانی میتونه باعث درمان یا حتی بیمار شدن برخی از افراد بشه حتی بیماریهایی مثل سرطان هم با باور کردن، هم بوجود اومدن و هم از بین رفتن.