وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: اخبار مربوط به ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+---- انجمن: ام اس در رسانه (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87)
+---- موضوع: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - nahid - 2013/12/17

آخه بعضی جمله ها رو نمیشه گفت چون از زبان یه همدرد شنیده میشه پس حتما درسته.
وقتی فریده خانم میگه من به بچه های انجمن هم همیشه میگم ما باید بپذیرم بیماری رو و نباید با ام اس بجنگیم چون اون از ما قویتره ! تعجب میکنم بچه های انجمن موافق بودن ؟
البته امروز دانلود شدشو فقط این تکه رو دیدم قبل از این جمله های خوبی گفت که من دقت نکرده بودم .گفت ما بابد ام اس رو کنترل کنیم نه اون مارو ، ولی نمیدونم چرا بعد از اون این جمله رو گفت که تمام اعتقادات مارو به هم زد .

ما باید بگیم ام اس من از تو تواناترم.اگه ذهنیتمون این باشه که هرکاری کنیم نمیتونیم جلوی پیشرفت بیماری رو بگیریم بیماری غلبه پیدا میکنه.

من دیگه دانلود شدش رو نگاه نکردم و نمیدونم چی تو فیلم اصلی بود که سیما پخش نکرد. Huh

من این شعار سیناژن رو که تو سایتش دیدم خیلی دوست دارم : خاطره ناتوانی را از ذهن توانمندترین مردم سرزمینم خواهم زدود.

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - neda.n - 2013/12/17

من بچه ها جزو اون دسته ام که اعتقاد دارم باید درصد زیاد اونچه که نشون داده میشه بچه هایی باشن که حالشون حداقل به ظاهر خوبه . چرا ؟ چون اولا تعدادشون بیشتره و از اون مهم تر تا امروز همیشه سعی شده فقط چهره دوم ام اس نشون داده بشه . اما با حذف بقیه هم به شدت مشکل دارم . خودمم تو در شهر به هر دو دسته اشاره کردم . اگه غیر این باشه ، به نظر شما اگه یه روز مثلا احسان بیاد به شما بگه پس من کجای ام اسم چی می خواید بهش جواب بدید . این اتفاقا خوبه که همه انواع مختلف ام اس نشون داده بشه . به نظر من اشکال ماجرا اونجاست که تو یه قسمت بچه های با شرایط بهتر نشون داده بشن تو یه قسمت اونایی که شرایط سخت تری دارن . این به نظرم اشکاله ، چون وقتی یه کاری سریالی پخش میشه ، این احتمال هست که یکی فقط یه قسمتش رو ببینه و قضاوتش بر اساس اون یه قسمت باشه .

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - سمیرا67 - 2013/12/17

من هنوز موفق نشدم دانلود کنم وندیدم چیه ولی منم میگم باید درکنار هم نشون داده بشن یعنی یه بار اونی که شرایط خوبی داره نشون بدن ویه بار اونکه شرایط سخت تری داره خوب نیست ما باهمیم یکی بیشتر ازmsتاثیر گرفته ودیگری گمتر ودرواقع کنترلش کرده جدا نشون دادن اینا باور پذیریشو کمتر میکنهconfused2confused2
من شدیدا با این جمله کهms از ما قوی تره مخالفم برای شخص من msفقط وجود داره و دیگه هیچfighting0030.gif نه محدودم کرده نه آزارم میده نه اجازه ی خودنمایی بهش میدم پس من قوی ترمagreement2agreement2agreement2happy0065.gifhappy0065.gifومطمئنم میتونم شکستش بدمfighting0030.giffighting0030.gif

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - earth - 2013/12/17

خوشحالم از حضور آقای شاه حسینی اینجا. خوش آمد می گم به ایشون. راستش دونه دونه نوشته ها رو نرسیدم و نمی تونم بخونم. بنابراین هیچ نشانی هم از هم اندیشی به جا نگذاشتم. راستش هر کاری بی شک همونطور که ممکنه نشیب هایی داشته باشه فرازهایی هم داره. نمی خوام خدای نکرده با حرفام کسی رو از انجام کار و تلاش برامون بیزار بکنم. به نظرم اینکار نسبت به کارهای قبل نقاط قوت و خوبش خیلی بیشتره. فقط متاسفانه هیچکدوم از کسانی که من دلم می خواد ببینند شک ندارم که نمی بینند.

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - alireza1111 - 2013/12/17

منم خیلی با فریده موافق هستم. به خصوص در دو موردی که اشاره کرد:

1. باید ام اس رو باور کرد و با توجه به اون و شرایط برنامه ریزی کرد.
  2. ایجاد مشغولیات جایگزین به جای تو خونه نشستن و غصه خوردن در صورتی که توانایی انجام کارهای قبل از بیماری رو نداشته باشیم.

از آقای عربشاهی هم خیلیییییی خوشم اومد و منم با ایجاد هر بهانه ای برای خنده و شادی کاملا موافقم. یکی از دلایلی که خیلی به من کمک کرد خندیدن بسیار زیاده! smilinghappy0065.gif

خیلیی سریال خوبیههههههههههه!

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - میثم شاه حسینی - 2013/12/17

پاسخ در خصوص نحوه ی استفاده کردن از شخصیتها در این مجموعه :
دوستان عزیز ،
این مجموعه شامل ؛ 7 قسمت برای پخش در شبکه یک سیما و یک فیلم بلند می باشد . بر همین اساس در مورد 6 قسمتی بودن این مستند هیچ اطلاعی ندارم ( البته از سازمان صدا و سیما هیچ عملی بعید نیست ) .
در ساخت این مستند سعی کردم که به تمام زوایا ، بدرستی اشاره شود . من ام اس را نه بعنوان بیماری بلکه به عنوان یک وضعیت معرفی کرده ام ، که افراد مختلف نسبت به این وضعیت ، واکنش های متفاوتی نشان می دهند . ( چه افرادی که خودشان ام اس دارند و چه افرادی که نزدیکانشان ام اس دارند )
ستون اصلی فیلم محمد و دکتر صحرائیان می باشند که سعی کرده ام ، محمد بعنوان کسی که به تازگی از وضعیت خود باخبر شده با افراد مختلف دیدار کند تا بتواند وضعیتی را برای خود متصور شود . پیرامون ما در این حیطه ( ام اس ) عقاید مختلفی وجود دارند و در نتیجه محمد می تواند به عینه شاهد نتیجه آن افکار باشد . در حین ساختن این مستند به این نکته فکر می کردم که اگر بتوانم بدرستی ام اس را به محمد معرفی کنم بدون شک می توانم این وضعیت را به عموم مخاطبان تعمیم دهم .
حال ، این مجموعه از بین هزارتوی خط قرمز رسانه به این شکل درآمده است. اینکه چقدر توانسته ام موفق باشم را نمی دانم ، قضاوت بر گردن شما .
با تشکر

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - hessam - 2013/12/17

من تمام 4 قسمت را کامل دیدم
و
خیلی هم خوب بود
و تلاش شده که افراد مخطلف که مبتلا به ام اس هستند و سر گذشت ها و تجربیات متفاوتی از ام اس دارند به جامعه نشان بده
نه
فقط نوع خیلی بد ام اس را نشان داده که بگه ام اس این جوریه
نه
فقط نوع عالیه ام اس را نشان داده که بگه ام اس جزء بیمارها نیست

حقیقت را به زبان خود افراد داره تلاش می کنه نشان بده که ام اس یک بیماری مثل دیابت یا فشار خون (این برداشت شخص من بود)

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - mahdiye1989 - 2013/12/18

یه موضوع دیگه اینکه, درسته فربود جان زحمت میکشن و لینک هر قسمت را برای دانلود توی سایت قرار میدن,ولی آیا ارزش این سریال به اندازه سریالهای n قرن پیش هم نیست که الان, داره پخش میشه و 60 بارام تکرار داره???!!!!
خوب آقا یه ساعتی روهم برای تکرار این برنامه لحاظ میکردین,مگه نه اینکه هدف تغییر نگاه اشتباه اکثریت جامعه به ام اس و ام اسیه ,خب اینجوری مطمئنا درصد بیشتری از مردم,برنامه رو میدیدن,
آقای شاه حسینی ام حق دارن,خیلی از عوامل باید همکاری کنن تا این درخت میوه بده وگرنه یک دست صدا نداره , چطور سریالهای ایام عیدو تاریخ و ساعت فلان فوتبالو .... همه شبکه ها 60 بار تبلیغ میکنه ولی واسه این مستند نه تبلیغ,نه تکرار برنامه,نه زمان پخش دقیق ,حالا اگه مثل ستایش 1500 قسمت بود دلم نمیسوخت....

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - همسر یک قهرمان - 2013/12/18

دیشب با خواهرم که این مستند رو دیده بود صحبت کردم، خودش دکترا داره و همسرش دندانپزشک هست، استرالیا هم زندگی میکنند و الان ایران هستند، میخوام دید و برداشت یک فرد تحصیلکرده رو از این مستند بگم
بعد از سلام و احوالپرسی گفت مراقب شوهرت باش، نذار حرص و جوش بخوره یا استرس داشته باشه، چند وقت یک برنامه تلویزیونی میده که روح و روان من رو بهم ریخته، گفتم دیدم چیز بدی نیست، گفت از نظر تو هیچی بد نیست و زد زیر گریه
من باهاش صحبت کردم و راجب کوهنوردی و مسافرت شمال بچه ها و اینکه همسرم تکواندو میره گفتم، راجب اون 70 درصد گفتم
گفتم تو یکسال داری شوهر من رو میبینی درست اون حمله داره و گاهی مشکلاتی براش پیش میاد ولی شاهد بودی که رو تخت بیمارستان طراحی میکرد و اون موقع کارش انشعابات فاضلاب بود و حداقل 20 متر میرفت زیر زمین و ....
خلاصه سعی کردم آرومش کنم
یکی از دوستان میگفت اگر ام اسی ها رو خوش و خرم نشان بدیم داریم احساسات طرف رو تحریک میکنیم که دلش برامون بسوزه Huh عزیزم من نمیگم بیاین اون 20 درصد رو نشان بدین، حداقل اون 70 درصد نشان داده شه confused اگر این بی انصافی و بی منطقی هست آقا من هستم agreement2 من خودم رو جای عامه مردم میزارم، شاید شما احتیاج نداشته باشی دید جامعه تغییر کنه ولی خیلیها احتیاج دارن، تو قسمت اول که از مردم مصاحبه میشد چقدر مردم این بیماری رو میشناختن؟ اکثر افراد مبتلا بخاطر عدم درک اطرافیان نزدیکان و چالش های اجتماعی وضعیتشون بدتر شده بود. حداقل یک سری به تاپیک ازدواج این سایت بزنید

شاید شما با دید جامعه دچار چالش نشدی، ولی من و امثالهم شدیم، خواستید من و همسرم میاییم و با جزئیات براتون تشریح میکنیم، همسرم دقیقاً نظرش راجب این مستند مثل من بود، گفت باز 70 درصد دیده نشدند، بعد میگن مریضها خودشون رو جزو اون 10 درصد میبینند خب خودتون دارید این افکار رو تزریق میکنید

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - دل آرام - 2013/12/18

ای بابا من قسمت چهارمش را در حضور داشتن همسر گلمHeartHeart و یه دونه پسرم angry2angry2دیدم و ای کاش پسرم نبود confused2 اونجایی که فریده میگفت در حضور بچه هام آمپول تزریق میکردم نگاه های عجیبی به من می کرد(پسرم)HuhHuhآخه من اصلا نخواستم که اون متوجه بشه که من مشکلی دارم یا دارو اینجوری و به این شیوه استفاده می کنم.....wink2الهی شکر شوهرم مثل یه کوه پشتمه واز این بابت خیالم راحته ولی اون تازه 10 سالشه و قدرت اینو نداره که بتونه بپذیره ترجیح میدم تا وقتی که به بلوغ ذهنی نرسیده چیزی بهش نگم menمن که شبهای تزریق همیشه مثل دزدا آمپول قایمکی میبرم تو اتاق بدون که کسی بفهمه حتی اگه مهمونی داشته باشیم تزریق می کنم و میام بیرونagreement2agreement2agreement2 من خیلی غصه خوردم برای فریده ConfusedConfusedکه شوهر بی انصافی داشته و اینجوری رهاش کرده بود آخه چرا باید آدم تا این حد خودخواه و پست باشه تا دید همراهش ، شریک زندگیش دچار مشکلی شد حالا نه فقط بیماری هر مشکل دیگه ای می تونه پیش بیاد اینجوری زیر پاشو خالی کنه angryangryangryangryangry