وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: اخبار مربوط به ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+---- انجمن: ام اس در رسانه (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87)
+---- موضوع: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - nahid - 2013/12/17

آقای شاه حسینی از تلاش شما سپاسگزارم . اگه تمام صفحات رو بخونید نظرات و واکنش ها رو میبینید.
بیشترین مورد مربوط به زمان پخشش هست که نشانه بی اهمیت بودن برنامه و مخاطبان برای مسئولان شبکه یک هست.
دوم با توجه به صحبتهای خوب دکتر صحراییان بیشتر مبتلایان ، یعنی بیش از 70 درصد در طیف وسط قرار دارن که مشکلی پایدار ندارن و مثل سایر مردم دارن زندگی عادیشون رو میکنن ، اما الان 4 قسمت از 6 قسمت وعده داده شده گذشته و من فقط سینا رو دیدم که جزء این گروه 70 درصدی بود ( از کسانی که وقت بیشتری نسبت به دیگران برای صحبت داشت ) و بقیه از آسایشگاه کهریزک گرفته تا خانوادها و خانمهای خیاط همه در گروه 10 درصدی بودند که دکتر صحراییان اشاره کردن . خوب جامعه ما تمام دیدش نسبت به ام اس وابسته به همون 10 درصد هست ، اگه هدف تغییر و گسترده کردن دید مردم بوده پس باید به بیش از 70 درصد جمعیت نادیده گرفته شده و فراموش شده ی ام اس توجه میشد .
آیا در دو قسمت بعد توجه خواهد شد ؟
که اگر هم بشود نسبت به کل برنامه توجه حداقلی به حساب میاد.صحبتهای سینا هم به نظر من ناتمام بود ،
البته یاد آوری میکنم که من الان بخاطر طولانی نشدن ،نقد منفی خودم رو نوشتم چون دوست دارم در برنامه های آتی رفع بشه .نقد مثبت هم مینویسم.
با سپاسicon_question

توضیح این که دکتر صحراییان فرمودند :
20 درصد از بیماران در زندگی هرگز دچار ناتوانی نمیشن.
70 درصد به صورت رفت و برگشت علایم عود و فروکش رو به صورت گاهگاهی دارن .
و تنها در 10 درصد بیماران ، علایم به صورت پیش رونده خودش رو نشون میده.

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - paeazan - 2013/12/17

من درگیر پروژه کاری هستم و همه قسمتها رو ندیدم مخصوصا از اونجایی که آنلاین دیدم دکتر صحرائیان گفت استرس باعث ام اس نیست اما باعث شعله ور شدن ام اس میشه و این من رو یاد خاطرات تلخ یه خواستگار سمج انداخت که یک ماه بعدش اولین حملم شروع شد.البته دانلود کردم سرفرصت نگاه میکنم

درمورد اون قسمت که سینا توش بود من خیلی از سینا انتقاد دارم.دوس داشتم اول با خودش حرف بزنم بعدش اینجا بنویسم.ام اس نوع های مختلف داره وقتی اون یه پاش رو روی زمین میکشیده و چشمش فقط ده درصد بینایی داشته و حالش خوب شده این دلیل نمیشه که همه اینطوری باشن و حالشون خوب بشه.بنظر من سینا یه طرفه به قاضی رفت.سینا برام عزیزه اما همونطور که قبلا این مشکل رو با سینا و آقای کاکاوند داشتم ترجیح دادم حرفم رو بزنم.بنظر من کسی صحبت کرد که نظر شخصیش رو گفت و نظرش اصلا پزشکی نبود
ورزش و روحیه تا حدی تاثیر داره نه بیشتر

اون محمد هم چقدر..
والا من سال 85 در وبلاگم نوشتم نمیگم ام اس برو.از اولش باهاش کنار اومد باوجودی که بدون مشکل نمیتونستم بیشتر از یک کیلومتر راه برم

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - میثم شاه حسینی - 2013/12/17

پاسخ در خصوص زمان پخش :
دوستان عزیز چنانکه می دانید ، اصولا دفاتر تهیه فیلم ،جهت پخش آثار هنری بیشترین تلاش را انجام می دهند ، مستند فصلی دیگر تهیه ی مرکز سیما فیلم می باشد و شبکه یک سیما کوچکترین تلاشی جهت ارائه ی بهتر کار انجام نمی دهد . این امر موجب اعتراض من و آقای نصیری شد و در هفته ی اخیر این نکته را به پخش گوشزد کردیم اما پخش به جای پاسخگویی درست و منطقی ، جوابی به ما نداد .

اگر شما بررسی کوتاهی در مورد مستندهای تولیدی شبکه یک سیما ( مانند روبان قرمز ) انجام دهید ،خواهید دید که از یک ماه قبل تیزر پخش می شود و در زمان پخش نیز بهترین ساعت ارائه می گردد . این نکته در مورد مستند من رعایت نشد و دقیقا در بدتر شرایط پخش و با بی نظمی کامل ، مستند از شبکه یک سیما پخش شد .
به علت این مشکلات در پخش ، من از تمامی شما معذرت می خواهم و امیدوارم دیگر این شرایط تکرار نشود .
با تشکر

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - hilda - 2013/12/17

آقای شاه حسینی با عرض سلام و خسته نباشید به شما

به ام اس سنتر خوش اومدین

بهتون خسته نباشید میگم بخاطر همه ی تلاشهایی که کردین برای ساخت این مستند خیلی خوب

من خودم شخصاً خیلی چیزا یاد گرفتم در مورد بیماریم از صحبتای دکتر صحرائیان تو این مستند و امیدوارم کارای بیشتر و بهتری از شما توی تلویزیون ببینم

با سپاس مجدد از شما

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - nahid - 2013/12/17

فربود دستت دردنکنه قسمت سوم رو که لینکش ناقص بود ، کاملش رو میذاری ؟ashamed0006.gif
یه سوال برام پیش اومده
مگه قسمت چهارم تلویزیون سانسور داشت ؟ کجاش رو سانسور کرده بود ؟icon_cry

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - fireboud - 2013/12/17

بقیه قسمت ها (1و2و3) هم ایشالا امشب آپلود میکنم
تفاوتهایی دارن بالاخره!

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - شیرین - 2013/12/17

آقا فربود شما تو کدوم قسمت قراره وارد ماجرا بشین؟Smile (16)
آخه تو قسمت دوم سینا به محمد گفت میریم فربودو میبینی چقد بشاشو انرژی مثبته......گفتم ببینم شما هم تو این فیلم نقش دارین؟

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - fireboud - 2013/12/17

بگم مزه اش میره !
ببینین خودتون icon_biggrin

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - همسر یک قهرمان - 2013/12/17

قسمت چهارم رو هم دیدم، آقا فربود خیلی خیلی ممنونم icon_question
راستش این قسمت رو دوست نداشتم، امیدوارم این قسمت رو خانواده ام ندیده باشن، متاثر کننده بود و خیلی ناتوانیها هایلایت شده بود. نمیگم این مسائل و مشکلات نیست، هست ولی هدف این که دید مثبت ایجاد شه confused
فرضاً من به عنوان کسی که این بیماری رو نمیشناسه تا قسمت سوم داشت یک کوچولو نگاهم عوض می شد ولی تو قسمت چهارم دوباره اون ترسه برگشت، ترس معلولیت، ترس بغل نکردن بچه ام، کتاب نخواندن، با کامپیوتر کار نکردن، کوه نرفتن، فروپاشی زندگی و ...
عذرخواهی میکنم از همه عزیزان ولی خواهشاً بیاییم اون بخش عظیمی که مثل بقیه و حتی فراتر از افراد سالم تو این جامعه با وجود بیماری و مشکلات تلاش میکنند رو نشان بدیم icon_question

RE: مستند فصل دیگر ( مستند در خصوص زندگی بیماران ام اس ) - یه غریبه - 2013/12/17

اول از همه مرسی فربود عزیز به خاطر گذاشتن این مستند برای دانلود. من روزای زوج اون ساعت خونه نیستم که بتونم ببینم . ولی خیالم راحته که بعدش میتونم دانلودش کنم. بازم ممنونicon_question
راستش من از قسمت چهارم زیاد خوشم نیومد. البته منظورم این نیست که حتما باید من خوشم بیاد، نه! من نظرمو میگم.
ببینید وقتی سینا میاد از فربود میگه که هیچ مشکلی نداره، دید مردم میره که عوض بشه. اما بعد میان توی قسمت بعد مشکلات رو میگن. ناتوانایی ها رو میگن. توی دل من بیمار ترس ایجاد میشه. نکنه نتونم بچمو بغل کنم... این ترس به من کمک نمیکنه....دید در مرز اصلاح مردم رو هم مثل قبل میکنه... نمیگم راستشو نگیم. ولی یه جمله هست که میگه: جز راست نباید گفت هر راست نشاید گفت