امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یکی از قویترین فرضیه ها در مورد علت شکل گیری بیماری MS
هرگز تبخال نزدم. تعداد دفعاتی هم که در مدت زندگیم دچار سرماخوردگی شدم، انگشت شمار هستند. همسری هم نداشتم. در خانواده هم هیچکس تبخال نمیزنه. کسانی را هم میشناسم که از بچگی تبخال میزدند اما ام اس نگرفتند.
داروهای ام اس هم خاصیت درمانی ندارند که بشه بهشون استناد کرد.

این فرضیه را قبول ندارم.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : niloofary
مریم خانم ...اصلا ربطی به تبخال نداره...این تحقیق فرض رو بر اون گذاشته که دسته از ویروس هائی که ساختار شبیه به hsv دارن
(نه الزاما خود ویروس hsv )میتونن با توجه به اونکه ساختار شبیه با میلین دارن میتونن باعث ایجاد خطاء برای سیستم ایمنی بشن و به اشتباه میلین هم به همراه ویروس نابود بشه...
ببینید به هر حال دانشمندا توی ازمایشگاه ها به این نتیجه رسیدن و حرفشون سندیت علمی داره...این نیست که بگیم صحبت چند تا دکتر طب سنتیه که میخوان از روی حدس و گمان برای ام اس درمان بیارن....
اتفاقاً به نظرم فوق العاده بحث قوی ای هست و نظریه ی بسیار محکمی هست...
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ورپریده , SecondChance , toktam*
(2012/09/11, 12:53 PM)شفا یافته نوشته است: هرگز تبخال نزدم. تعداد دفعاتی هم که در مدت زندگیم دچار سرماخوردگی شدم، انگشت شمار هستند. همسری هم نداشتم. در خانواده هم هیچکس تبخال نمیزنه. کسانی را هم میشناسم که از بچگی تبخال میزدند اما ام اس نگرفتند.
داروهای ام اس هم خاصیت درمانی ندارند که بشه بهشون استناد کرد.

این فرضیه را قبول ندارم.

مریم جان حرف شما متینه، من هم گفتم فقط فرضیه هست! نگاه کنید در کل تحقیقات میگن چندین فاکتور روی MS تاثیر دارند، عامل محیطی که ویروس ها از مهمترینشون هستند، ساختار رگهای گردن و فشار خون طرف و ...
میدونید از لحاظ علمی به چه چیزی MS میگند؟؟؟ خیلی خنده داره تعریف MS! به پلاک های سیستم عصبی که دلیلی براش پیدا نشهHuh و تعدادش بزرگتر مساوی 2 باشه MS میگند!!! این تعریف به قدری گنگ و بازه که میتونه دامنه وسیعی از بیماری ها و عواملی که میتونه این پلاک ها رو ایجاد کنه رو در بر بگیره! پس اصلا عجیب نیست که من و شما هر دو به دو دلیل کاملا متفاوت MS گرفته باشیم.
مثلا شوره سر (dandrof?) هم یکی از الگوهایی که خیلی از دوستان MS دارند ولی نه همه! شوره سر هم یک بیماری اتو ایمیون ساده هست که سیستم دفاعی بدن بی دلیل یک قارچ بی ضرر و که میتونه توی سر همه رشد کنه رو خیلی جدی میگیره! هدف من هم از گذاشتن این پست تحلیل آماری این قضیه بود که از نظر من موفق هم بود. درمان ما دست خودمونه نه هیچ دکتری! اگر ما بتونیم الگوهای مشترک زندگیمون رو پیدا کنیم خودش خیلی کمک میکنه.
 تشکر شده توسط : ارزو , toktam*
من تبخال های بدی میردم و زیاد
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
علم پزشکی از دسته علوم نظری محسوب میشه و قطعیتی درش نیست !! حتی داروهایی هم که برای بیماری های مختلف تولید میشه شاید روی ده هزار نفر جواب بده ولی روی نفری بعدی اثرش کمتر باشه !!

نظریه ای که دوستمون اشاره کرد در مورد من صادق نیست ! من تا بحال یک بار هم در زندگیم سابقه ی تبخال نداشتم !!

حتی هنوز بر سر مصرف اینتر فرون ها هم اجماع جهانی وجود نداره در بین متخصصین مغز و اعصاب !!

مثل نظریه ی دکتر زامبونی که هر از چند گاهی بعضی محققین تایید می کنند و بعضی ها رد می کنند !!

قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : toktam* , ساقی
منم تو عمرم تبخال نزدم
زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین ؛
در راه های سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند. agreement2

من هم تو عمرم هنوز تبخال را تجربه نکردم
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
پروفسور کاظم فتحی، رئیس آکادمی جراحان اعصاب و استخوان آمریکا گفت: هنوز علت اصلی بروز بیماری ام‏ اس MS مشخص نیست اما برخی دانشمندان معتقدند که بر اثر یک سری ویروس‌های کم‏ رشد که اکثر آنها از خانواده ویروس‌های سرماخوردگی و زکام هستند ایجاد می‌شود. وی زکام‌های متعدد که بیشتر بر اثر آلودگی هوا اتفاق می‌افتد را عامل مهم شیوع ابتلا به ام‌اس در ایران دانسته‌است
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : melody , paeazan , paeeze , toktam* , عمومهربان , ساقی , MFhealth
من هم هیچوقت تبخال نزدم.سرما خوردگی هم مثل همه ، به وقتش میگرفتم و میگیرم.
من به شخصه فکر میکنم یه تغییر ناگهانی در زندگی یا یک ضربه ی روحی شدید باعث این بیماری میشه.در این بین عوامل دیگه مثل کمبود ویتامین دی ، وجود ویروس و ... که علل احتمالی ام اس بیان شدند ، شروع میکنن به ضربه جسمی زدن.یک دکتر روانشناس در اتریش رو ملاقات کردم که معتقد بود اگر بتونیم اون قسمت از زندگی رو که باعث بیماریمون شده برای خودمون حل کنیم ، بهبود بیماری رو میشه دید!ایشون معتقد بودن تمام بیماری ها رو اینجوری میشه خوب کرد.علم پزشکی نوین هم به این سمت متمایله اما پزشکی کلاسیک تقریبا اجازه ی رشد و بیان نظریات رو بهشون نمیده.
خیلی دوست دارم که درمان بیماری ها به این سادگی باشه اما باقی نظریه پردازان هم قابل احترامند.
 تشکر شده توسط : سمانه
من که باور نمیکنم به نظر من بیماری ام اس مربوط به کارکرد غدد لنفاوی هست و دانشمندان (البته به ظاهر) باید روی این مساله کار کنند!!! حالا ببینید من کی گفتم!!!!!!!!!
من خودم یک نظریه دارم ولی نمیدونم باید به کی بگم!!!! دیدم که میگم!!!

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رابطه مصرف بیش از حد نمک و بیماری ام اس paeazan 24 16,803 2019/07/12, 06:00 PM
آخرین ارسال: پریا حقیقت پور
  روند تشخیص درست بیماری ام اس sargol 25 28,754 2018/03/18, 08:36 PM
آخرین ارسال: nahid
  کشف نشانگرزیستی بیماری‌های خود ایمنی niloofary 1 2,832 2017/02/08, 10:02 AM
آخرین ارسال: niloofary
  بیماری لوپوس و تشابه و تفاوت آن با ام اس نازلی 7 16,839 2017/01/12, 12:50 AM
آخرین ارسال: silent
  اطلاعاتی در مورد مشکلات بینایی در بیماران ام.اس aztab 14 11,787 2016/02/23, 10:29 PM
آخرین ارسال: sweetbasil
  تشخیص بیماری ام اس Prime 2 96,414 2015/10/21, 10:45 PM
آخرین ارسال: nahid
  ام‌اس بیماری چندعلتی است (مصاحبه اختصاصی تبیان با دکترعظیمی) parisa2011 6 8,361 2014/06/11, 02:35 PM
آخرین ارسال: سالومه
  علل بروز بیماری MS و راه‌های پیشگیری hamid_147 3 4,616 2014/04/23, 05:57 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  ام اس را همراه بدانیم، نه بیماری paeazan 0 2,802 2014/02/27, 11:33 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ویتامین A پیشرفت بیماری ام.اس را متوقف می کند fereshteh 1 7,900 2014/02/09, 09:08 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان