امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نيازهاي جامعه ام اس(دغدغه های بیماران ام اس)
(2012/05/07, 03:04 PM)MAHDI نوشته است: الان خوشبختانه با همت جمعي از پزشكان يه بخش تخصصي ام اس توي بيمارستان سينا هست كه عملا حرف شما رو پوشش ميده. قاعدتا وجود پزشك با فلوشيپ ام اس هم به خود دانشگاهها و ظرفيتاشون مربوطه اما به هر حال نظر شما گسترش اين نوع مراكز و متخصص هاست.
مواردي مثل سهميه براي بليطهاي وسايل حمل و نقل عمومي، محل تخصصي در بانكها براي سرويس دهي به بيماران، مي تونه مفيد باشه.
شايد نشه كارهاي بزرگ كرد اما ميشه نيازهاي كوچيك رو با همت خودمون تامين كنيم.
خب این خیلی قدم مثبیته اما من هنوز میبینم که به دلیل عدم وحدت رویه در درمان خیلی از دوستان در مورد پزشک و یا داروی مورد استفاده خود دچار مشکل هستند. (خصوصاً در شهرستانها)
الان این موضوع استفاده از داروهای ایرانی و خارجی و یا انتخاب نوع دارو فکر کنم یکی از مشکلات اساسی باشه. که واقعاً باید یک فکری براش بشه.

در مورد کار هم که یکسری از دوستان گفتند؛ متاسفانه یه قضیه بر میگرده به ماهیت کار، که خوب بدیهیه در هر سیستم انتفاعی کارفرما عرفاً و منطقاً، همیشه به دنبال کار است و مطمئناً دو الی سه برابر حقوقی که میده انتظار بازخورد داره. این طبیعت کار ه و باعث میشه گزینه ها محدودتر و انتخاب سختر بشه. در مورد رشته های فنی و مهندسی این موضوع خیلی مشخصه.
قضیه دیگه هم خلاء قانونی و البته عدم آشنایی بچه ها به حقوق خودشون است، مثلاً اگر کارفرمایی به دلیل ابتلا به ام اس کسی رو اخراج کنه باید یک روند قانونی رو طی کنی . چون هیچ کارفرمایی (درصورت عدم ایجاد اختلال جدی در کار) چنین حقی رو نداره مگر اینکه تمام حقوق ومزایا را پرداخت کنه وبیمه بیکاری بده. در مورد افرادی هم که دچار مشکل حرکتی میشن متاسفانه خلاء قانونی وجود داره.
خلاصه کلام پذیرش این موضوع بر میگرده به معرفت و مرام کارفرما و البته یکسری تلاشهای قانونی که دیگه فراتر از بحث ماست. اما به هر حال بحث آشنا کردن بچه ها با حقوق و قوانین خودشون هم بد نیست.
नियंत्रण अपने भाग्य को या किसी और होगा.

Jack Welch
 تشکر شده توسط : paeeze
دیروز از جلوی مجلس رد می شدم ، دیدم عده زیادی از معلولین با ویلچر جلوی مجلس جمع شده بودند و روی تابلوهایی که در دستشون بود نوشته شده بود « ما هم حق استفاده از وسایل نقلیه عمومی رو داریم» . با خودم فکر کردم واقعا خیلی از امکانات عمومی هست که ما باید برای تمام افراد مبتلا به ام اس داشته باشیم .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : maede , paeeze
(2012/05/08, 06:12 AM)mirzaee نوشته است: سلام دوستان
منم با نظر دوستانی که گفتن سامانه اطلاع رسانی موافقم ،سامانه ای که من اولش تمام مشخصاتم روتوش واردکنم مثل ساعت وروز تزریق داروم ،زمان تمام شدن داروم ،ساعت وروز ویزیت دکتر وخیلی موارد دیگه که میتونه توی این سامانه به من آلارم بده یاشایدم بتونه بهم پیامک بزنه
چاکریم

خيلي خوبه جدا از اين ها به نظرتون چه خدمات ديگه اي توي اين سامانه ميشه ارائه داد؟

هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
همراه شدن یه نفر برای بیمارانی که تنها هستند.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
خوب يكي مثت من كه يه كم راه رفتن برام سخته اگه ماشيني داشته باشم كه بتونم باهاش همه جا برم فكر كنم بد نباشه كه اين هم مستلزم داشتن ارم هست كه بشه باهاش توي طرح رفت فكر كنم بعدم انقدر قيمت اين داروها زياده كه ادم به جاي اينكه خوب شه بيشتر غصه ميخوره و بدتر ميشهrolleyesrolleyesrolleyessad2sad2sad2
درست متر کن ! آدم ها هم قد خودشان اند ، نه هم قد تصورات توHeart
اینهای که میگین خیلی خوبه،منم همشونو می خوام ولی بیایم اول از جزء شروع کنیم بعد بیرم سراغ کل .
آقامهدی بنظر من سایر سامانه ها رو بررسی بکنیم بد نیست .
مثلا تو یه سامانه بانکی من رفتم که علاوه بر مشخصات فردی،اخباربانکی،اخبار کلی وخیلی موارد دیگه ....یه کار خوب که کرده بودن توش بازاچه گذاشته بودن به اینصورت که من یه ماشین یا گوشی موبایل یا فرش یا خیلی چیزهای دیگه دارم میخوام بفروشم تواین جا ثبتش میکنم .ویا خیلی کارهای دیگه میشه توی این سامانه انجام داد
چاکریم
بارالها ،درشب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
سلام
والا یه مدت پیش یه دوستی می خواست یه کاری شروع کنه برای کمک به جامعه ی ام اس! از من پرسید مهم ترین دغدغه ی تو چیه؟ من هم دو سه تا موضوعی که تو ذهنم بود رو گفتم بهش(اما انگار دوستمون رو مجاب نکرد)Huh
حالا از اینا بگذریم این آدم هنوز دنباله این موضوع هست و به شدت داره پیگیری میکنه و میدونم اگه الویت ها رو مشخص کنه با کمک ما خوب می تونه کار کنه
(ممنون می شم اگه این سوال رو جواب بدید و این کار پروژه تحقیقاتی یا هر چی مثل این حرفا نیست)
امیدوارم که سوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم!
حالا واقعن مهمترین دغدغه من از جنبه ی ام اس چیه؟
من خودم بگم : اولین موضوعی که مطرح شد با دوستمون بحث فیزیوتراپی بود، بعد هم یه سری موضوع گفته شد درباره اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و ...
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : ارزو , spring , paeeze
خب سارا جان همه ما 1 سری دغدغه های مشترک داریم که همشون مهم هستن مثل تامین داروهامون ، اشتغال ، ازدواج ، دید منفی جامعه و امثالهم
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : ارزو , sooorooosh , spring , paeeze , sara-m
1-اشتغال2-عدم بیمه و در سترس نبودن درمانهای روز دنیا برای ام اس3-دید نادرست جامه نسبت به بیماری ام اس4-ازدواجهم مشکل هست البته اگر 4 تای قبلی رف بشه مشکلی نخواهد بود
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : spring , paeeze , sara-m , نازی ی
تاپیک خوبیه,ولی.....

یعنی این همه تو انجمن ها و مراسم های سالانه و همایش ها و سمینار ها و ....در مورد این بیماری صحبت میشه واقعا نیاز های اصلی تا حالا شناخته نشده؟

سوال اصلی من اینه!

منم نظرم همیناست که بچه ها گفتن.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : sara-m , نازی ی , sooorooosh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 111,669 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش) MAHDI 135 86,248 2017/07/14, 11:31 AM
آخرین ارسال: yas8866
  یارانه مخصوص بیماران خاص (ام اس) parsims 244 96,014 2016/12/31, 10:48 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 16,031 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  شخصیت خاص بیماران ام اسی parisa2011 63 33,640 2016/02/12, 04:19 PM
آخرین ارسال: سها
  همایش بیماران شرکت سیناژن rashvand-cinnagen 5 5,347 2015/05/11, 10:32 PM
آخرین ارسال: nahid
  بیماران ام اس چقدر در نگاه غلط جامعه به این بیماری نقش دارند؟ Kamyar 21 13,753 2014/04/04, 04:53 PM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  طرح تحقیقاتی بازتوانی شناخت در بیماران ام اس Sina 4 3,811 2012/09/27, 02:24 PM
آخرین ارسال: sara-m
  بازنشستگی پیش از موعد بیماران خاص Pooya.N 10 18,041 2012/09/16, 01:55 PM
آخرین ارسال: ساغر
  رژیم غذایی بیماران ام اس شفا یافته 2 24,600 2011/11/14, 01:13 PM
آخرین ارسال: شفا یافته

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان