امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زيفرون: توليد داروي ايراني ام اس
(2010/09/16, 10:13 AM)zaynab نوشته است: لطف کرد هنر کرد تقلید کرد

من یک چیز رو میخوام بدونم
آیا شما وقتی میرین داروخانه که هر نوع دارویی رو تهیه کنین همین نگاهی لطیف رو دارین؟
آخه این چه نوع برخوردیه که شما با مقوله تولید داخل میکنین؟ تمام یعنی صد درصد تولیدات دارویی ما به قول شما Copy , Paste است. دقیقا صددرصد.
پس موضوع بی کیفیت بودن اگر وجود داشته باشد که در اکثر موارد وجود ندارد برای همه داروها مصداق دارد حالا می خواهد این دارو سینووکس باشد یا قطره استریل چشمی. که به نظر من دومی خطرات بالقوه ای که عدم کیفیت آن می توند داشته باشد بسیار بیشتر است.
در بیوتکنولوژی و داروسازی داروهای پیشرفته مشابهت ساختاری مهمترین عامل تاثیر گذار است که خوسبختانه این دو داروی مورد بحث شامل آن می شود...بقیه این مباحث که معمولا مطرح می شود یک سری مباحث کم ارتباط به موضوع کیفیت است
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
 تشکر شده توسط : anaram
آخه ما استفاده کردیم تاثیرشو هم دیدیم کسی باید نظر بده که استفاده کنند‌ست درسته؟
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
حالا از کی قراره وارد بازار بشه ؟
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
(2010/09/16, 04:22 PM)saffari_mo نوشته است: من یک چیز رو میخوام بدونم
آیا شما وقتی میرین داروخانه که هر نوع دارویی رو تهیه کنین همین نگاهی لطیف رو دارین؟
آخه این چه نوع برخوردیه که شما با مقوله تولید داخل میکنین؟ تمام یعنی صد درصد تولیدات دارویی ما به قول شما Copy , Paste است. دقیقا صددرصد.
پس موضوع بی کیفیت بودن اگر وجود داشته باشد که در اکثر موارد وجود ندارد برای همه داروها مصداق دارد حالا می خواهد این دارو سینووکس باشد یا قطره استریل چشمی. که به نظر من دومی خطرات بالقوه ای که عدم کیفیت آن می توند داشته باشد بسیار بیشتر است.
در بیوتکنولوژی و داروسازی داروهای پیشرفته مشابهت ساختاری مهمترین عامل تاثیر گذار است که خوسبختانه این دو داروی مورد بحث شامل آن می شود...بقیه این مباحث که معمولا مطرح می شود یک سری مباحث کم ارتباط به موضوع کیفیت است

کسی نمیخواد به تلاش و زحمات متخخصان ایرانی بی توجهی کنه.ولی درست یا غلط این عرف رایج هست.نه در مورد دارو.در مورد تمام تولیدات صنعتی.مثل هواپیما که باید ایکائو بهش مجور پرواز بده بعد از تولید.حالا اگه حتی هواپیماهای نو هم دچار سانحه میشه یک حرف دیگه است.یا که استاندارد ISO.حالا شما ممکن هست که بگی همه اینها دلخوشکنک هست.من هم ای حرف رو نه رد می کنم و نه تایید.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
(2010/09/17, 11:54 AM)بهرنگ نوشته است: کسی نمیخواد به تلاش و زحمات متخخصان ایرانی بی توجهی کنه.ولی درست یا غلط این عرف رایج هست.نه در مورد دارو.در مورد تمام تولیدات صنعتی.مثل هواپیما که باید ایکائو بهش مجور پرواز بده بعد از تولید.حالا اگه حتی هواپیماهای نو هم دچار سانحه میشه یک حرف دیگه است.یا که استاندارد ISO.حالا شما ممکن هست که بگی همه اینها دلخوشکنک هست.من هم ای حرف رو نه رد می کنم و نه تایید.

یک موضوع رو در مورد کیفیت برای همه موارد روشن کنم که ایزو (غالبا 9001)که گفتی استاندارد مدیریت کیفیت است نه خود کیفیت...البته استانداردهای ایزو تخصصی وابسته به کیفیت محصول هم داریم.
خب اگر نمی دونید بدونید که هر دارویی که وارد بازار می شود (داروهای ساخت داخل) باید دوسال مطالعه پس از ورود به بازار را انجام دهند. در حالیکه داروهای ساخت خارج حتی یک سری ساخت آن هم بطور کامل کنترل نمی شوند.
حالا شما هی بزنید تو سر داروی ایرانی که ال است و بل است...درحالیکه همین عوارض را اگر داروی خارجی داشته باشد ..دارو دارد اثر می کند و اگر داروی ایرانی داشته باشد دارو عوارض دارد.
 تشکر شده توسط : anaram
(2010/09/19, 08:39 AM)saffari_mo نوشته است: یک موضوع رو در مورد کیفیت برای همه موارد روشن کنم که ایزو (غالبا 9001)که گفتی استاندارد مدیریت کیفیت است نه خود کیفیت...البته استانداردهای ایزو تخصصی وابسته به کیفیت محصول هم داریم.
خب اگر نمی دونید بدونید که هر دارویی که وارد بازار می شود (داروهای ساخت داخل) باید دوسال مطالعه پس از ورود به بازار را انجام دهند. در حالیکه داروهای ساخت خارج حتی یک سری ساخت آن هم بطور کامل کنترل نمی شوند.
حالا شما هی بزنید تو سر داروی ایرانی که ال است و بل است...درحالیکه همین عوارض را اگر داروی خارجی داشته باشد ..دارو دارد اثر می کند و اگر داروی ایرانی داشته باشد دارو عوارض دارد.

بله شما گویا خوب نمی خونید.گفتم بله خارجیها هم بعد از چند سال ممکن هست که به این نتیجه برسن که دارو خوب نیست یا باید تغییراتی در اون داده بشه.دلیل اون این هست که در دوره کنونی همه کارها باید سریع انجام شه و این کار عملا در خیلی موارد نتیجه معکوس و نا مناسب را در پی خواهد داشت.
کار عجلهای در بیشتر موارد غلط از آب در می آد.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
(2010/09/19, 08:39 AM)saffari_mo نوشته است: خب اگر نمی دونید بدونید که هر دارویی که وارد بازار می شود (داروهای ساخت داخل) باید دوسال مطالعه پس از ورود به بازار را انجام دهند. در حالیکه داروهای ساخت خارج حتی یک سری ساخت آن هم بطور کامل کنترل نمی شوند.

دلم نمیخواد با این حرفتون مخالفت کنم، ولی با یه نگاه ساده در تمام زمینه های زندگی باید متوجه بشین که اونطوری که باید شان انسانیت در ایران رعایت نمیشه! هیچ مسئولی خودشو در قبال نداشتن شرایط اولیه یه زندگی مثل شغل یا خونه یا سلامتی روحی و ... مردم کشورش مسئول نمیدونه
اینکه یه بیمار باید قبل از غصه داشتن بیماری غصه درمان یا هزینه های اونو بخوره تا جایی که گاهی اصلاً خود بیماری یادش میره و نمونه های زیادی که هممون دیدیم و میبینیم، چه طور میشه باور کرد که:

این در حالیه که تمام هزینه های این بیماری در کشور های اروپایی و اسکاندیناویایی صد در صد رایگانه، و بیمار انقدر وقت داره که بتونه یه کمی هم به خود بیماریش فکر کنه نه دردسرای اون!

بنابراین باید پذیرفت قبول این سخنان خانوم وزیر یه کمی باورش سخته! اینکه تو ایران سلامتی یه بیمار به هزینه های واردات دارو و تحمیل این هزینه ها به دولت ارجحیت داره غیر قابل باوره و یا خوشبینانش اینه که باورش سخته و نیاز به گذشت زمان دارهExclamation
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : hamed , TootFarangi , anaram
دوست دارم بدونم اگه بچهٔ خانم وزیر‌ام اس بگیر خارجی‌ می‌زنه یا ایرانی‌؟
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
 تشکر شده توسط : mahsa , farda20032020
(2010/09/19, 10:29 AM)zaynab نوشته است: دوست دارم بدونم اگه بچهٔ خانم وزیر‌ام اس بگیر خارجی‌ می‌زنه یا ایرانی‌؟

من در مورد خودم میتونم بگم که ایرانیش رو انتخاب میکنم
(2010/09/19, 10:29 AM)zaynab نوشته است: دوست دارم بدونم اگه بچهٔ خانم وزیر‌ام اس بگیر خارجی‌ می‌زنه یا ایرانی‌؟

من در مورد خودم میتونم بگم که ایرانیش رو انتخاب میکنم
بچه خانم وزیر میبرنش خارج از کشور یه چیز دیگه بهش میدن کلن laughing3 احتمالا خوراکی !!
بچه اش رو سوراخ سوراخ نمی کنه با آمپول مطمئن باش زینب جان wink2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : mahsa , anaram , nima65 , zaynab

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پايان موجودي داروي بتافرون در اهواز/ hamdam 1 2,222 2013/07/04, 09:58 PM
آخرین ارسال: sargol
  مبتلایان به ام اس از كمبود داروي ضد تشنج ايراني رنج مي برند hamdam 0 1,997 2013/04/20, 02:00 PM
آخرین ارسال: hamdam
  بهره برداري از خط توليد داروهاي بيوتکنولوژي در استان البرز paeazan 1 2,650 2013/03/05, 06:14 PM
آخرین ارسال: hessam
  شکل خوراکي داروي گلاتيرامر با نام تجاري کوپامر به زودي وارد بازار paeazan 2 3,803 2013/03/05, 05:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  گام مهم محقق ايراني در درمان اختلال عصب بينايي «ام‌اس» با پيوند س blue sky 2 3,584 2012/09/13, 04:18 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  مبتلايان به ام.اس از مصرف داروي “ ever young ” پرهيز كنند kia 2 2,758 2011/05/20, 11:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  انجمن «ام اس» توانايي تامين داروي تمام بيماران را ندارد محمود 0 2,170 2010/08/18, 01:58 PM
آخرین ارسال: محمود
  تفاوت وحشتناك بين مصرف داروي MSدر ايران و انگلستان maya 2 3,932 2009/09/08, 10:59 AM
آخرین ارسال: داوود

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست