امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جراحی برپایه افزایش جریان خون در مغز بیماران ام.اس
به گزارش خبرگزاری CBC : دو برادر یکی از وینیپگ و دیگری از اتاوای کانادا ، که در لهستان تحت عمل جراحی برای درمان بیماری ام.اس قرار گرفته اند از عمل خویش ابراز خوشنودی کرده و امید بیشتری برای کاهش علائم این بیماری دارند .

دانکن تورنتون ، 47 ساله با برادرش ایوان ، 49 ساله برای انجام یک پروسه درمانی که فعلا در کانادا میسر نیست این کشور را به مقصد کشور لهستان ترک کرده اند .
جراحی ، برپایه افزایش جریان خون در مغز بیماران ام.اس هنوز هم در بسیاری از جوامع تخصصی پزشکی در حد آزمایش مطرح است و این درحالی است که در موارد زیادی ، بیماران نتایج امیدوار کننده ای را در همین زمینه گزارش کرده اند.
خبرگزاری CBC در روز چهارشنبه اعلام کرده است : بر روی هر دو برادر عمل جراحی انجام گرفته و حال هردوی آنها خوب گزارش شده و آنها احساس بهتر شدن دارند.
دانکن اظهار میدارد : خون در دست و پاهایم به گردش در آمده و من به طرز محسوسی بهبود یافته ام .
همچنین ایوان تورنتون بعد از عمل گفت : "همه خواسته ی من این بود که از اینی که هستم بدتر نشوم ،" و الان متوجه تغییرات قابل توجه و مهمی در خود شده ام .
دانکن اضافه میکند : "من بی وققه گرم شدن دست ها و پاهایم را احساس می کنم و آن شبیه نوعی جایزه بسیار بزرگ در عظیم ترین بخت آزمایی زندگی ام می باشد و الان دستها و پاهایم بسیارگرمتر از آنچه بود می باشند.و این اثربسیار شگفت انگیز بعد از این عمل است . راستش ، امیدی که ما الان بدست آورده ایم بیشتر ازآنی است که انتظار داشتیم. "
این دو برادر هنوز در بیمارستانی در کاتووایثسه لهستان هستند و تا اوایل جمعه آینده ترخیص خواهند شد.
باتوجه به این که اثرات اولیه این عمل مثبت و سودمند بوده است شاید تا چند ماه آینده روند درمان بیماری ام.اس را تحت تاثیر خود قرار دهد .
هزینه عمل این جراحی برای هرمورد حدود10،000 دلار است. این روش تحت پوشش هیج بیمه ای نیست، زیرا هنوز هم در شمال امریکا در حال تحقیق است.
درمان بر این فرض گرفته شده است که ام.اس با نارسایی مزمن وریدی، مغزی ، نخاعی پیوند خورده است که در آن شرایط به رگ گردن یا قفسه سینه خللی وارد می آید که از تخلیه ی مناسب خون از مغز جلو گیری می شود.

www.ms-links.org/2010/03/blog-post_26.html
خوب باشيد و خوب بمانيد
 تشکر شده توسط : farda20032020 , mirali , mahi , neghar , بهرنگ , fereshteh , najva
سلام محمود جان
خیلی خوشحال شدم که مطلب شما رو دیدم به لینک زیر هم بروید و همه به هم کمک کنیم
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=725
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : neghar
من اصل این مطلب رو خوندم.خیلی جالبه.
مثل کرم تو سیب نباشیم.چشمامون رو باز کنیم.
تو دنیا اتفاقات بزرگی در جریانه
 تشکر شده توسط : earth
khoda kone in amal iranm biyad
ايران بياد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شك نكن كه مياد !‌ دعا كنين همين داروهايه خودمون نيست و نابود نشه . اونش پيش كشتون .
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
(2011/01/10, 05:05 AM)kami نوشته است: ايران بياد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شك نكن كه مياد !‌ دعا كنين همين داروهايه خودمون نيست و نابود نشه . اونش پيش كشتون .

aztabکه میگه دکتر محمدیان در تبریز این عمل رو انجام میده.دکتر قربانی هم در بیمارستان شریعتی تهران اعلام آمادگی کرده.
 تشکر شده توسط : nahid
سلام
بچه ها من هم به روش دکتر زامبونی اعتقاد راسخ دارم چون سایر بیماری هایی که مغز رو درگیر میکنه مثل سکته مغزی که در اثر لخته شدن خون تو مغز پدید می آد تقریباً مثل ام اس باعث ایجاد فلجی یا خارج شدن تعادل بدن از حالت تعادلی رو داره یعنی این خونه که فضای مسمومی رو برای مغز به وجود می آره ولی این که عمل جواب قطعی هستش خیلی خوش بین نیستم، فکر کنم دکترا باید به دنبال از بین بردن تجمع خون تو مغز مثل از بین بردن لخته خون توی مغز باشن. با این وجود ام اس نمیتونه واکسن داشته باشه، مگه شکستگی پا میتونه واکسن داشته باشه!!!!!
Man modam be in mozou fekr mikonam ke aya in ravesha vase man ke natavani va alaem nadaram, ham moasereicon_cry
aya pelak haro az bein mibare ta hadde aghal tasiresh ro neshun bedeicon_cry aya niyaz be ampoul ro az bein mibareconfused2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  افزایش حد بالای مجاز ویتامین D توسط مرکز ایمنی مواد غذایی اروپا همسر یک مشکوک به ام اس 1 3,534 2015/08/25, 08:49 AM
آخرین ارسال: niloofary
  تحقیقات جدید : استفاده از سلول های کشت داده شده در بیماران ام اس sia 2 4,131 2014/10/22, 12:55 PM
آخرین ارسال: hadisss
  پزشکان استرالیایی : ارائه شیوه زندگی مناسب برای بیماران ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 9 7,868 2014/04/18, 05:07 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  بهبودی طبیعی در بیماران ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 20 14,715 2014/03/25, 08:27 AM
آخرین ارسال: سالومه
  افزایش بیماری ام اس در اسکاتلند naazanin 3 3,206 2012/12/21, 01:22 PM
آخرین ارسال: naazanin
  افزایش تجمع آهن در مراحل اولیه بیماری ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,240 2012/11/10, 09:43 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  درمان ناباروری ممکن است فعالیت بیماری ام اس را افزایش دهد همسر یک مشکوک به ام اس 4 3,676 2012/10/30, 08:54 PM
آخرین ارسال: فریبا
  بیماران ام اس سیگاری مرگ و میر بالاتری دارند همسر یک مشکوک به ام اس 21 10,593 2012/10/17, 09:59 PM
آخرین ارسال: سیدرضا
  ارائه دسته بندی دقیق تر از بیماران ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 5 4,683 2012/09/29, 10:32 AM
آخرین ارسال: joker
  راز تخریب آکسونها در ام اس و دلیل ایجاد خستگی در بیماران کشف شد همسر یک مشکوک به ام اس 3 3,515 2012/09/19, 04:48 PM
آخرین ارسال: sooorooosh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست